Fzuzik Fzuzik komentáře u knih

Zrůda Zrůda Denise Ryan

První část knihy byla čtivá, přestože se mi místy zvedal žaludek. Druhá část byla velmi slabá.

26.03.2021 3 z 5

Zbožňuju Havaj Zbožňuju Havaj Lindsey Kelk

Celou sérii "zbožňuju" jsem četla s nadšením a mrzelo mě, když jsem přečetla tehdy poslední dostupnou knihu. O to víc jsem byla nadšená, když jsem zjistila, že se chystá pokračování. Když se mi knížka konečně dostala do rukou, vrhla jsem se na čtení.
O to větší pro mě bylo zklamání, když jsem postupně otáčela přečtené stránky.
Děj byl velice povrchový. Většina postav, z předchozích knih, umístěné na jedno místo. Ve finále, jsem se nedozvěděla v dějí nic zajímavého, jen rychlý popis pobytu na Havaji. Za mě nejslabší dílo a osobně si myslím, že už by nebylo dobré vydávat na toto téma další knihu.

07.03.2021 2 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Kniha byla napínavá, obdivuji trpělivost Hannah a strašně mě rozčilovala naivita a hloupost Christophera.

08.02.2021 4 z 5

Teď mlč Teď mlč Emily Elgar

Děj mě zaujal a knížka se mi četla dobře. Dala bych lepší hodnocení, ale hodnotu knížky pro mě sráží postava Alice.
Je to fajn ženská, ale její přístup k pacientům působí nereálně, až chorobně.

15.01.2021 3 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Na tuhle knížku jsem se moc těšila a nechávala si ji na tu správnou chvíli.
Pasáže, kdy se Cheryl vrací zpět do minulosti, byly pro mě silně emotivní.
Ovšem popis pochodu mě většinou příliš nezaujal.
Neupírám autorce velkou míru odvahy a odhodlání. :)
Věřím, že každý si občas dovolíme snít o nějakém vlastním pochodu.

06.01.2021 3 z 5

Osamělá smrt Osamělá smrt Lisa Jackson

Tím, že jsem začala omylem číst druhý díl, jsem z knihy neměla takový zážitek.
Měla jsem problém se začít, ale celkově se jednalo o pěknou detektivku.

30.11.2020 3 z 5

Pronásledovaní Pronásledovaní Blake Pierce

Serii s Ryley mám ráda, ale za mě tento díl nebyl tím nejlepším.

20.11.2020 3 z 5

Kouzlo Vánoc Kouzlo Vánoc Cathy Kelly

Oceňuji, že kniha byla postavena na povídkách.
Jak zde již je několikrát zmíněno, očekávala jsem vánoční příběh, ale nevadilo mi, že povídky byly směsí životních příběhů.
Některé povídky byly zajímavější, jiné mě tolik neoslovili.
Celkově bych hodnotila povídky jako velice naivní, kdy se vždy konal happy end a hrdinka došla k zásadnímu zlomu ve svém životě.

10.11.2020 3 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Knížku jsem doslova zhltla. Opravdu povedené dílo. Při četbě pasáží z útulku mi až srdce usedalo, když jsem si představila všechny ty nebohé tvorečky.
Ráda si od autorky přečtu další díla, když budu mít možnost.

29.10.2020 4 z 5

Vyvolená k smrti Vyvolená k smrti Lisa Jackson

Přestože jsem omylem sáhla ke druhému dílu, aniž bych četla díl první, vůbec to nevadilo.
Pěkná detektivka a už se těším, až si postupně přečtu celou sérii. :)

25.10.2020 4 z 5

Holka, kterou kdysi znal Holka, kterou kdysi znal Tracey Garvis Graves

(SPOILER) Zajímavě pojatý děj, jak se běžné situace stávají obtížné pro lidi s autismem.
S napětím jsem očekávala jak autorka vyřeší závěr knihy aby se z děje nestalo něco fádního a musím říct, že mě to dostalo. Opět jsem měla husí kůži a zavzpomínala jsem na tu dobu, která stále vyvolává pocit beznaděje.

14.10.2020 4 z 5

Vítejte v Pokušení Vítejte v Pokušení Jennifer Crusie

Negativní stránka: nespočet jmen, ve kterých jsem se ztrácela.

Pozitivní ovšem bylo, že i když se nejednalo o nijak hlubokou myšlenku, knížka byla vtipná a bavila mě.

06.10.2020 3 z 5

Bachova květová terapie Bachova květová terapie Mechthild Scheffer

Bachovky mi "namíchala" moje kamarádka v době, kdy jsem nechtěla sáhnout k chemii.
Díky pozitivní zkušenosti, jsem se rozhodla dozvědět se více a jsem ráda, že jsem měla možnost se dostat hlouběji, díky této knize. :)

19.08.2020 5 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Příjemně zábavné čtení na letní dny. :)
Hvězdičku ubírám za neustálé popíjení vína a jiného alkoholu, což mi přijde trochu přehnané.

14.08.2020 4 z 5

Jak to vidí Ivanka Adamcová Jak to vidí Ivanka Adamcová Olina Táborská

Ke knize jsem se dostala díky své kolegyni z práce.
Čtení na mě působilo uklidňujícím způsobem a jsem ráda, že jsem měla možnost se s ní seznámit.
Velice mě zaujalo, že autorka neuchopila knihu pouze jako teoretické povídání, ale zakomponovala příběhy ze života, dodala tak na čtivosti.

06.08.2020 3 z 5

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

Nenáročná četba, je které jsem se uchýlila po sérii detektivek. :)

29.07.2020 3 z 5

Dívka na sněhu Dívka na sněhu Danya Kukafka

Za mě nic moc... Zvláštní styl psaní, řeší se příběhy jiných lidí než samotné oběti, celkově na mě kniha působí chaoticky. Do čtení jsem se musela nutit a už se těším na něco jiného. :)

23.07.2020 2 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tentokrát se Carterova autorsky "zvrácená" mysl opravdu překonala.
Děsivý příběh od začátku až do konce a jako vždy velice zajímavé rozuzlení.
Opravdu doufám, že takový námět zůstane pouze v knize a nestane se nikdy realitou.

29.06.2020 5 z 5

Zdraví člověka - Tajemství šťastné rodiny Zdraví člověka - Tajemství šťastné rodiny Sergej Nikolajevič Lazarev

Knížku mi doporučila kamarádka a musím říct, že jsem se dokázala s velkým sebezapřením dostat akorát k 50té straně a poté jsem to musela odložit.
Nepovažuji se za nějak duchovně uzavřenou osobu, naopak jsem těmto věcem velmi otevřená, ale výklad autora o "Tajemství šťastné rodiny" podle všeho je ukotven v totální poslušnosti a pokoře ženského pohlaví k mužskému.
Co stránka tam zmínka o nutnosti poslušnosti ženy/manželky k partnerovi i za cenu nechat se urážet a lidsky zostudit.
Celkově jsem se ocitla v době kamenné, nebo prvorepublikové... Vztah je o spolupráci, porozumnění a vzájemném pochopení a mnohem více. Je zde zmíněno pouze jak žena má ustupovat, hladit maželovo ego, ale narazila jsem snad jen na jednu stránku, kde bylo zmíněno, jak by měl do vztahu z pohledu autora přispět muž. Ať se na mě nikdo nezlobí, celkově jsem z pohledu autora na ženu znechucena.

22.06.2020 odpad!

Vsaď se! Vsaď se! Jennifer Crusie

Pro někoho se může zdát kniha typickým kusem z červené knihovny nebo ženské literatury... Místy mi vadily některé zdlouhavé zápletky, opakující se dokola, ale celkově jsem se i zasmála a knihu jsem si užila. :)
Opravdu jsem trpěla při čtení Min, Cin etc. zkratek jmen. :D

22.06.2020 3 z 5