Fzuzik Fzuzik komentáře u knih

Další dveře Další dveře Blake Pierce

Zápletka byla zajímavá, ovšem celkový dojem ze čtení hodně kazil překlad e-knihy.
Bez pravopisných nedostatků by detektivní příběh byl čtivý. Závěr mi přišel trochu uspěchaný, vzhledem k tomu jak dlouho se k němu čtenář propracovává.

09.07.2019 3 z 5

Štvanice Štvanice Denise Ryan

No doprkýnka! Tak to byl masakr od začátku do konce! Konečně pořádná kniha, děsivá, ale rozhodně čtivá.

06.07.2019 5 z 5

Báječné mininakupování Báječné mininakupování Sophie Kinsella (p)

Ať mi autorka odpustí, ale to byl naprostý odpad. Knihu jsem opustila po 90ti stranách protože místo odreagování ve mě akorát vzbuzovala akorát nechuť.
Dítě naprostý terorista a rozmazlený spratek, matka hloupá a mimo tento svět.
Myšlenkové pochody té dámy jsou mi záhadou...
Nikdy více!!!

25.06.2019 odpad!

Hop nebo trop Hop nebo trop Eva Pelantová

Jak seriál tak kniha mě bavili. :)

20.06.2019 5 z 5

Hluboké rány Hluboké rány Nele Neuhaus

Po poutavém začátku, malinko zabřednutí do děje, kdy už se člověk trochu ztrácí ve jménech postav, po naprosto famózní závěr!
Kniha byla velmi zajímavě zpracovaná ale určitě mohu doporučit.

04.06.2019 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Dobře napsaná kniha. Závěr trochu zklamáním. I když zajímavý z psychologického hlediska. :)

30.03.2019 4 z 5

Navždy pryč Navždy pryč Blake Pierce

Námět je dobrý, ale musím bohužel ubrat hvězdy za hrůzný překlad e-knihy. :(

16.03.2019 3 z 5

Co zbylo z mojí sestry Co zbylo z mojí sestry Nuala Ellwood

Kniha byla zajímavá a četla se dobře.
Malinko jsem se ztrácela z přechodů dějové linie v první části, kdy vyprávěla svůj příběh Kate.
Druhá část měla větší spád a závěr byl zcela nečekaný.
Celkově bych knížku hodnotila jako dobrou a určitě stojí za to si ji přečíst. :)

24.12.2018 4 z 5

I když sem si tuto knihu přála přečíst, trvalo mi to pomalu rok, než jsem k tomu našla odvahu.
Že hrůzy, kterých lidé byly sami sobě schopni páchat během války, byly neuvěřitelné, to všichni víme.
Ovšem to, co jsem pociťovala při čtení této knihy, jsem nikdy ještě nezažila.
V polovině jsem musela knihu na pár dní ponechat stranou, neboť mě natolik ovlivňovala, že jsem nemohla pokračovat.
Něco jiného je když čtete příběh, o kterém víte, že je pouze výplodem autorovi fantazie, ovšem ve chvíli, kdy si uvědomíte, že jde o opravdovou lidskou bytost, dokáže to silně ovlivnit vaše momentální rozpoložení.
Můžeme jen doufat, že toto se již nikdy nebude opakovat a lidé nedovolí aby byly vystaveni situaci, kdy zatratí lidi, které milují.

19.10.2018 5 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Celkově se kniha velice dobře četla a byla poutavá.
Jediné menší negativum pro mě osobně bylo závěrečné rozuzlení kdy byly náhlé skoky v ději zcela nahodilé a strohé.
Celkově ovšem velmi dobrá kniha, kterou mohu doporučit.
Místy velmi vtipné pasáže kdy jsem se neubránila a smála, jindy krabatila čelo úžasem. :)

14.10.2018 4 z 5

Na zabití Na zabití John Lutz

Jak mě kniha naprosto nadchla po přečtení prvních stran byla menším zklamáním při pokračováním.
Laťka byla hned v úvodu nastavena opravdu vysoko a bohužel se neudržela v průběhu.
S postavou Pearl jsem stále sváděla boj. Vzbuzovala pocity kdy jsem si musela říkat jestli je to opravdu taková "dětinská káča," která se svým chováním mohla rovnat v některých ohledech mentálně vyspělejší Lauri.
Závěr mi přišel zbytečně uspěchaný.
Jako nenáročná četba ano, ale nesplnilo to co jsem očekávala po prvních stranách.

05.10.2018 3 z 5

Někdo tě vidí Někdo tě vidí Clare Mackintosh

Měla jsem možnost číst knihu v originálním anglickém provedení, tudíž netuším jak moc se přeložená verze liší od originální, ale neměla by nijak měnit dějovou linii.
Byla to první kniha, kterou jsem měla možnost od autorky číst.
Dějová linie byla svižná a poutavá. Jediný problém pro mě byl orientovat se v ženských postavách policejního oddělení.
Knihu mohu doporučit i v originále, není nijak těžké si ji přečíst. :)

17.09.2018 3 z 5

Ledové srdce Ledové srdce Jonathan Kellerman

Byla to první kniha, kterou jsem od autora měla možnost číst. Děj byl poutavý a čtivý. Jediný problém pro mě byl orientovat se ve všech postavách, které se v knize vyskytovali.

26.04.2018 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

S velkým potěšením musím říci, že jak pro mě byla předchozí kniha Noční lov velkým zklamáním, tato kniha byla naprosto skvělá!
Od začátku do konce jsem se od ní nemohla vůbec odtrhnout.
Příjemná změna u Eriky, která se konečně už nemotá jen ve svém zpackaném životě.
S chutí si přečtu další knihu od autora!

17.04.2018 5 z 5

Květiny pro Anny Steinovou Květiny pro Anny Steinovou Miroslava Fáčková

Velice silné téma minulosti, která není tolik vzdálená. Smutné, že rádi zapomínáme a nechceme si připustit, jakých zvěrstev jsme sami na sobě byly schopni páchat.
Pár velice silných momentů v knize na mě působilo ať už negativně či pozitivně.
Emotivní vyustění vztahu mezi Anny a Františkou nenechá nikoho klidným.

12.04.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha je zajímavá, děj je vcelku zajímavý a čtivý.
Jediné mírné zklamání je ze závěrečných dvou stránek, závěr je dobrý, jen ho autorka mohla malinko více rozvést a bylo by to mnohem zajímavější.
Takto to na mě působí jako "honem už to nějak ukončit."
Celkově se mi kniha četla dobře, takové pohodové čtení.

11.04.2018 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Kniha sama o sobě nebyla špatná, jen jsem se do ní pořád nemohla začíst. Nerada to přiznávám, ale očekávání bylo vysoké, po přečtení Dívky v ledu, která mě naprosto vtáhla do děje a přečetla jsem ji jedním dechem, realita pro mě osobně ovšem byla slabší.
Možná to bylo tím, že bylo jasné, kdo je vrah a čtením jsem se jen potřebovala dostat k vazbám mezi vrahem a oběťmi. Zde bylo možné vytvořit úžasný příběh, ale přišlo mi to velice zkrácené v porovnání kolik stran kniha měla.
Každopádně jsem velmi zvědavá na další knihu Temné hlubiny, která je v mě knihovně a čeká na svoji chvíli, kdy bude zdolána.

07.03.2018 2 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Knihu jsem dostala na Vánoce "od Ježíška," díky pracovnímu vytížení jsem ovšem neměla čas si ji přečíst dříve.
Naštěstí nastal čas volna, a tak jsem se hladově vrhla do čtení. Nevím, zda to bylo díky dlouhodobé absenci čtení nebo mě děj natolik vtáhl, že jsem knihu dočetla za jediný den, ale stalo se.
Zpočátku mi trvalo než jsme si udělala názor, zda se mi děj vlastně líbí nebo ne.
Čím více jsme se do děje dostávala, začínala jsem tomu přicházet na chuť.
Naprostá submisivita až naivita Emmy mě občas vyváděla z míry, ale díky tomu to ve čtenáři dokáže vyvolat emoce.
Trochu mi její postava připomíná jednu z protagonistek Dívky ve vlaku.
Celkový dojem je dobrý, jsem ráda, že moje volba padla na tuto knihu.
A děkuji Ježíškovi za výběr :)

26.02.2018 5 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Knížka je v pořadí druhá, kterou jsme od této autorky měla možnost číst.
Bohužel pro mě byla mírným zklamáním oproti předchozímu Údolí lišek.
Dvě dějové linie, které autorka zvolila, působily někdy spíše rušivě než kladně. Pozitivně hodnotím především dějovou linii z minulosti, která ovšem byla v menšině.
Hlavní hrdinka působila značně přihlouple a enormně naivně, místo toho aby ve mě evokovala pocit soucítění, jsem měla s prominutím sto chutí ji proplesknout aby se probrala. :)

01.02.2017 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Na úvod musím podotknout, pro "zlé jazyky" tvrdící, že se jedná o slátaninu z červené knihovny, nejsem žádná plačka.
Ale tahle knížka mě donutila se smát, naštvat se a brečet.
Totálně mě dostala! Úžasně napsaná kniha se špetkou sarkasmu a pořádnou dávkou emocí.

(Nedoporučuji číst ve vlaku především finálních cca 150 stran.... špatně se poplakává, když na vás každý kouká a nudle u nosu taky není zrovna pěkná). :)

20.08.2016 5 z 5