Hluboké rány

Dvaadevadesátiletý muž, který přežil holocaust, je nalezen mrtvý ve svém domě v Taunusu. Byl zastřelený ranou do týla. Lékař objeví při pitvě zvláštní věc – zbytky vytetované krevní skupiny na paži mrtvého, poznávací znamení příslušníků SS. Pak dojde k dvěma dalším vraždám, které se podobají popravám. Jaké tajemství spojuje oběti? Vrchní komisař Oliver von Bodenstein a jeho kolegyně Pia Kirchhoffová se ujímají vyšetřování....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139076/kirschhoffova-a-von-bodenstein-hlub-KnD-139076.jpg 4.2101

Kirschhoffová a von Bodenstein 3.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

Tiefe Wunden, 2009

Kniha Hluboké rány

bigben
21.12.2020

I druhá kniha od této autorky se mi moc líbila. Trochu jsem se pak ztrácela v postavách, v současných identitách a minulých...

Artep25
18.10.2020

Mně se kniha líbila,ale souhlasím,že byl trochu zmatek v postavách .Jinak zápletka super .

Miška.Miška
19.05.2020

Strašně chaotické, člověk se v tom strácel. Nejvíce mi vadili ty jména, na jedné stránce bylo zmíněno celé jméno postavy třeba 4x. Jediné co musím vyzdvihnout je námět knihy, ten byl opravdu zajímavý.

bábuška
03.05.2020

Už začátek knihy mě silně oslovil, protože i když už uběhlo víc jak polovina století, tento námět je stále živý. Hlavně u nás, pamětníků. Osoby, popsané v této knize, byly jen předlohou skutečných lidí, kteří po roce 1945 "dokonale obrátili kabát", ale myslí zůstali o několik roků zpět. Ani u jejich potomků nelze říci, že se jejich mentalita změnila. Velikášství a vrozená dobyvačnost je v jejich genech, stačí jít do staleté minulosti. Osobně necítím negativní postoj, německé autory čtu ráda, i tato kniha se mi líbila.

Fzuzik
04.06.2019

Po poutavém začátku, malinko zabřednutí do děje, kdy už se člověk trochu ztrácí ve jménech postav, po naprosto famózní závěr!
Kniha byla velmi zajímavě zpracovaná ale určitě mohu doporučit.

Danickaz
01.06.2019

Veľmi dobrá detektívka! Celkom uveriteľná. Na začiatku som síce mala chaos vo všetkých tých nemeckých menách osôb a miest, všetko sa mi plietlo - asi nie som zvyknutá čítať knihy od nemeckých autorov. Preto si ešte určite niečo od Nele Neuhausovej prečítam ;-)

Dani25
07.04.2019

Mala som spočiatku zmätok v tých postavách, ale nakoniec sa to celé vysvetlilo.

dabrazka
09.02.2019

Prelouskala jsem skoro 70% knihy a potom to vzdala.