Sněhurka musí zemřít

Jednoho ponurého podzimního dne najdou stavební dělníci na opuštěném letišti americké armády v Eschbornu lidskou kostru; jen o něco později někdo shodí neznámou ženu z mostu na silnici. Vyšetřování zavádí Piu Kirchhoffovou a Olivera von Bodenstein do minulosti. Před mnoha lety zmizely v malé vesnici Altenhein dvě dívky. Nepřímé důkazy přivedly za mříže domnělého pachatele. Ten se nyní vrací do rodné vesnice. Poté co se brzy začne pohřešovat další dívka, začíná hon na čarodějnic....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125181/big_kirschhoffova-a-von-bodenstein-sneh-2pQ-125181.jpg 4.3142

Kirschhoffová a von Bodenstein 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

Schneewittchen muss sterben, 2010

Kniha Sněhurka musí zemřít

ela2710

Knižka sa mi páčila trošku viac ako Deň matiek, v príbehu síce vystupuje tiež veľa postáv, ale dalo sa v nich pekne vyznať, boli dobre vykreslené.

Tobias si odsedel 10ročný trest za vraždu 2 dievčat, nič z osudného večera si nepamätá, ale dôkazy ho usvedčili dosť na to, aby bol obvinený a uznaný za vinného, hoci telá sa nikdy nenašli.Jeho rodina to mala v malej dedine po jeho zatknutí naozaj veľmi ťažké. Situácia sa ešte viac vyhrotí po jeho prepustení, každý mu dáva najavo, čo si o ňom myslí. Jeho matku napadnú a dedinčania im neskutočne strpčujú život. Krátko po jeho prepustení zmizne ďalšie 16ročné dievča - Amelie,ktoré sa veľmi podobá na jedno zo zavraždených dievčat. Práve ona sa veľmi zaujímala o Tobiasov prípad.
Vyšetrovania napadnutia Tobiasovej mamy sa ujmú detektívy Pia a Oliver. Pia nájde prepojenie so starým prípadom Tobiasa a pri študovaní spisu si všimne nejaké nezrovnalosti. Nedá jej to a postupne začína vyšetrovať aj vraždy spred 10 rokov.

Trošku pomalší, ale tiež zaujímavý začiatok, dobrá zápletka a zaujímavé a prekvapivé rozuzlenie.
Veľkým plusom je aj rozprávanie z pohľadov viacerých postáv, čo vlastne poskytuje ucelený pohľad na situáciu. Celé odhalenie pravdy bolo zaujímavé, v priebehu čítania som mala niekoľko tipov na páchateľov a ich motívy, autorka stále navádza na ďalšie a ďalšie stopy a na záver čitateľa prekvapí ako to s kým naozaj bolo. Za mňa dobre napísané a happy end potešil :)

MarianP

Kvalitná detektívka, prepletená zápletka, náročnejšie čítanie najmä kvôli vyššiemu počtu postáv. Autorka však má prehľad a človek sa nestratí a na konci je všetko úplne jasné.

Ahmose
26.10.2021

Pleť biela ako sneh, vlasy čierne ako eben a pery červené ako krv. Ak hádate, že to bude rozprávkový príbeh, čaká vás nemilé prekvapenie. Skutočne pozoruhodný triler od kráľovnej nemeckej detektívky Nele Neuhaus. Hlavnou témou je ľudská chamtivosť, túžba po moci a do istej miery aj zvrátenosť. Dej je plný napätia, má spád, ale počas čítania mi v celej knihe prevládala iná emócia. Bola to ľútosť. Samotný námet síce nie je celkom originálny, ale jeho spracovanie a následné rozuzlenie určite áno. Stretol som sa s názorom, že je záver knihy zbytočne melodramatický. Musím s tým súhlasiť, uberá to príbehu trochu na uveriteľnosti. To by mi ale až tak neprekážalo. Čo mi vadilo viac, bolo veľké množstvo postáv, občas som sa v tým menách a vzťahoch strácal. Myslím, že by veľmi pomohlo, keby bol na začiatku/na konci zoznam postáv aj s vysvetlením ku komu patria.
Odhliadnuc od toho, Snehulienka musí zomrieť je kniha, po ktorej sa určite oplatí siahnuť. Odporúčam ako čítanie na pochmúrne jesenné dni.

11.02.2021

Knihu jsem opět poslouchala jako audio v němčině a jsem nadšená! :-) Neměla jsem žádná velká očekávání, ale konalo se hodně příjemné překvapení ;-). Autorka píše totiž stylem, který mi dokonale vyhovuje, příběh má spád a je přehledný. Pia i Oliver jsou sympaťáci a dozvíme se toho spoustu také z jejich soukromého života. A to je dělá ještě lidštějšími, než už jsou ;-). Případ jako takový je pořádně komplikovaný, nejvíc líto mi bylo údajného pachatele a jeho rodiny - to byla opravdová lidská tragédie... A navíc vinou ostatních... Já za sebe jsem neměla pocit, že by byla kniha překombinovaná, právě naopak. Případ se podle mého názoru mohl takto odehrát i ve skutečnosti. Na závěr knihy se čtenář dočká i takového malého happyendu, přestože trvalo celá dlouhá léta, než byla odhalena pravda a viníci potrestáni. A protože mne kniha upoutala - líbila se mi fakt moc :-), dávám s přehledem plný počet a k autorce se určitě zase ráda vrátím ;-).

princesse
28.12.2020

Skvěle jsem si početla. Pokud se mi do ruky dostane i další kniha od této autorky, určitě si ji ráda přečtu.

kika 13
29.06.2020

Detektivka má spád.A udrží vás v napětí až do konce.

bábuška
06.04.2020

Náhodně se mi dostala do ruky celkem napínavá a dobře napsaná detektivka. Překvapivě odehrávající se ve městě Taunus, se kterým má družbu naše město, které zatím nezažívá takové dramatické příběhy.

pingu1
23.02.2019

Celkem dobrá detektivka, jen s těmi jmény jsem se trochu prala ... :-) Konec trochu překombinovaný, čekala jsem jiný. Znovu číst nebudu.