Hřbitov pátera Hansena

Knihu Hřbitov pátera Hansena napsal oblíbený autor Ted Dekker . autor knih Dcery Lamače kostíň a Sběratel nevěst Když jde Renee Gilmoreové o život, s heroinem v žilách a zločinci za zády, objeví se muž jménem Lamont, který ji zachrání a ubytuje ve svém proskleném sídle. Jako by tu ale bylo něco podivného Sterilní čistota, přísná pravidla. Přesto se Renee do svého zachránce zamiluje. Náhle však Lamont beze stopy zmizí a vše nasvědčuje tomu, že byl zavražděn. Renee, šílená žalem, se vydá na cestu pomsty. Brzy jde však o život i jí a právě v té chvíli jí vstoupí do cesty Danny Hansen. Kněz, jehož názor na výkon světské spravedlnosti se však běžnému pojetí poněkud vymyká....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94485/hrbitov-patera-hansena-94485.jpg 3.965

Danny Hansen 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Metafora

The Priest´s Graveyard, 2011

Kniha Hřbitov pátera Hansena

danielosbourne
23.05.2020

Tahle kniha mi ležela v knihovničce opravdu dlouho a kdyby nebylo mé mamky, tak bych jí možná nikdy nepřečetl. Nevěděl jsem totiž, po jaké knize bych měl sáhnout jako další a tak jsem nechal rozhodnout mamku a ona vyprala právě tuto knihu.
V první řadě musím říct, že jsem ji tak trochu proklínal, protože začátek knihy byl špatný. Nějak mi to celé nedávalo smysl a všechno co se dělo mi přišlo padlé na hlavu. Pak mě tyhle "absurdity" ale začaly bavit a společně s nimi, mě začal bavit i příběh. Několikrát jsem se nad těmi podivnostmi zasmál a upřímně musím říct, že takhle hloupé postavy jsem už dlouho neviděl :D. Hlavně Renee je vážně číslo. Její logické uvažování mě dostávalo do kolen a stejně tak i chyby v příběhu, kdy si nejsem jistý, zda jde o chyby autora, nebo překladatele. Jako příklad uvedu moment, kdy se Renee snaží vloupat oknem do cizího domu, má v ruce zbraň. Zbraň si zastrčí za pásek, proleze oknem a následně zbraň upustí z ruky. Kde se jí tam ta zbraň znovu objevila, to netuším :D.
Příběh ale potenciál má a já jsem dostal chuť, přečíst si další autorovu knihu, protože příběh měl v sobě určitou tenzi, která se mi líbila. Mám doma ještě autorova Sběratele nevěst, tak jí asi brzy zkusím :).

LaCucaracha
22.02.2020odpad!

Toto je brak v čisté podobě, navíc bohužel nezábavný a nudný. Hlavní "hrdinka" je s odpuštěním nesympatická a hloupá kráva. Je jí přes dvacet a dle autora je prostě rozkošná, udivené oči velké jako talíře, nosí růžové pyžamko s motýlky – prostě taková holčička. A stejně hloupě se i chová. Hrdina je pro změnu echt chlapák, chladnokrevný zabiják, který prošel válkou a výcvikem v Bosně. Přesto po setkání s Renee se z něj stane idiot, kterému jihne pohled a měkne mozek, jak se na ni podívá. Samozřejmě se do ní hned zamiluje.
Děj se tváří být akčním, ale ve skutečnosti je většina knížky věnována různým vnitřním monologům, popisům běžných činností a úvahám, ponejvíce na téma morálka a spravedlnost (nemůže chybět ani zmínka o Hitlerovi). Zvlášť ty úvahy se pravidelně nudně opakují. Opakují se i jiné věci, např. asi tak každých třicet stran jsme informováni, že Renee váží 45 kg, nebo hned dvakrát se dozvíme, že podlahu vytírá zásadně teplou vodou s vinným octem.
Zápletka se točí okolo zabíjení lotrů ve jménu spravedlnosti, zneužívání, týrání, pomsty, na konci pak nastane zvrat, všechno je najednou jinak, ale tak nějak je to už jedno. Protože tahle knížka s naprosto pitomým koncem je nudná, zdlouhavá, ale hlavně úplně nerealistická. Tak nerealistická, až to působí směšně.
Navíc mylně je uveden žánr thriller. Ono se to sice thrillerem maskuje, ale ve skutečnosti jde o nefalšovanou červenou knihovnu. Autor si bohudík odpustil erotické scény, ale je to prostě červená knihovna, nedá se nic dělat. Po pravdě se docela divím, že to napsal chlap – nejen prostoduchý základní děj vycucaný z prstu, ale i jednotlivé scény, proslovy, všechno je to ryze ženské, a to v tom špatném slova smyslu. I když našla jsem si fotku spisovatele, a on ten styl k jeho vizáži docela sedí.

Fzuzik
16.02.2020

Není třeba v knize dokola opakovat výšku a váhu jedné z hlavních postav. :-D

martinaandulka
30.10.2018

Kniha se čte pěkně.Je napínavá,plná zvratů je temná,brutální.Jsem ráda,že jsem jsi knihu přečetla,ale za mě stačí jednou.Chyběl mi kladný hrdina a něco na zamyšlení.Prostě taková vyvraždovačka.

vincek1
30.05.2018

Nevím jak knihu ohodnotit. Děj má sice spád, ale zdá se mi, že za cenu poněkud lacinějších, místy až neskutečných zvratů. Dočetl jsem sice, ale další knihu autora asi už neotevřu. Jako detektivka, sotva a jako thriller slabé, možná trochu k hororu. Tak zkuste sami, co to s vámi udělá. Já měl po dočtení trochu depku.

Merlinit
21.12.2017

Hlavní hrdinka protivná od samého začátku, hrdina trochu méně, přesto však jeho ustavičně obnažované nitro nabízí takový guláš patetických banalit, že se mi ještě teď ježí srst na páteři. Kniha tak nějak vzbuzuje dojem, že autorem je poněkud neurotická žena promítající do příběhu všechna myslitelná klišé a veškerá hnutí svých značně rozervaných citů (chvílemi bych i věřila, že se jedná o dívku zmítající se v poryvech puberty). I přesto se však příběh poměrně dobře četl..., takže tak.

leny.wood
23.03.2017

Hodně dlouho se mi nestalo, že by mi hlavní hrdinka lezla tak na nervy, a protože vypráví příběh převážně ona, o to se mi četlo hůř. Vše umocňoval nespočet překlepů, což hodnotu knihy ještě ponížilo. Jinak se mi příběh i líbil, četlo se svižně, objevily se i chvíle, kdy jsem musela číst dál a dál co nejrychleji, abych se dozvěděla, co bude. Dalším plusem je prolínání jednotlivých vyprávění, to se autorovi povedlo.

hrusisek
22.03.2017

Příběh sám o sobě špatný nebyl, jen jsem v knize nenašla jedinou postavu, která by na mě působila pozitivně, příjemně. Konec knihy se však už rozjel a já byla napnutá, jak to dopadne, takže jsem ji prostě dočíst musela.

drogy obsedantně kompulsivní porucha útěk láska

Ted Dekker
americká, 1962