foxi_ii foxi_ii komentáře u knih

Zimní čarodějnice Zimní čarodějnice Paula Brackston

Bylo nebylo, v daleké Valašské krajině, žila Morgana.
Dívka milující přírodu, žijící se svou matkou, dívka opředená tajemstvím magie a tichosti. Už dlouho s nikým nepromluvila, jednoho dne zkrátka a dobře, přestala své emoce vyjadřovat slovy.
Nacházíme se v 19. století, a jak už to tehdy bývalo- Morganě byl vybrán manžel, se kterým jednoho dne odcestovala na jeho farmu, kde na ní čekaly nemalé zkoušky.
Použila jsem tohle představení knihy záměrně, protože na mě kniha působila místy až pohádkově. Morgana je velice mladá dívka, dovoluji si říci, že od mé blížící se 30tky je mi opravdu věkově vzdálena, a proto mě kolikrát její úvahy mírně rozčilovaly. Ale zase někdy dosti překvapila, a tak jsem to s ní měla jak na houpačce. Což když se nad tím teď tak zamýšlím, není tohle právě to roztržité mládí? Obzvlášť když se nacházíte úplně v novém postavení a prostředí?
Co se týče magie v tomto příběhu, ach chtěla bych ho víc. Kolikrát se mi až chtělo křiknout: Tak čaruj, čaruj holka! Ukaž co v tobě je.
Co se mi tedy ale vážně líbilo, bylo umění autorky vykreslit nám místa a situace, které jsme v knize objevovali. Živě jsem si dokázala představit vše o čem jsem právě četla. A že jsem na tohle náročná, protože zase moc popisu mě dokáže pořádně odradit!
Samotný konec mě moc nepřekvapil, ale ani nezklamal. Těším se rozhodně na další knihy z této započaté série, která se jmenuje •Stínové kroniky•. A doufám, že se to pořádně rozjede. Magie přece nemá hranic!
3,5 *

10.09.2020 3 z 5

Osvobození Osvobození Imogen Kealey

*audiokniha
Hned na začátek musím říct, že jsem si během poslechu neustále opakovala, že si pak musím o hlavní hrdince dohledat spoustu věcí, ale nemusela jsem. Kniha má opravdu dobrý doslov, který je skvěle namluvený.
V knize se mi nabídl zase úplně jiný pohled na průběh druhé světové války, a taky z nové pozice, se kterou jsem ještě doposud nesetkala.
Nejde tu o pohled ženy, ale ženy bojující za své lidi, za svou lásku a za sebe samotnou.
Během poslechu jsem také přemýšlela nad tím, jak bych se chovala já v její pozici. Jestli už bych byla také tak drsná, necitlivá a šla si tvrdě za svým.
Ta doba, ve které žila, nutila lidi k různým činům. Ale myslím si, že kdyby taková nebyla, asi bychom nečetli články a knihy o tom, co dokázala. Nejspíš každý musel učinit nějakou oběť, aby něčeho dosáhl.
Lidem jako ona můžeme už jen děkovat a ctít je. Kdyby jich nebylo, svět je dnes třeba úplně jiný!
A myslíte, že je zbytečné říkat, začněme si toho co nám tu zanechali více vážit ?!
Knihu namluvila Lenka Zbranková a opravdu dokonale!! Chtěla jsem si knihu i díky ní poslechnout celou na jeden zátah. A ta dobová hudba? Krása.. tohle se opravdu povedlo.

27.08.2020 4 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Přiznám se, že mě hodně nalákala nálepka Netflixu. Protože porovnání audio vs. seriál, to u mě ještě neproběhlo!
A navíc anotace zněla velmi záhadně.
V první půlce se postupně seznamuje s postavami. Líbilo se mi, že autor mluví i o jejich minulosti, díky tomu jsme je mohli více poznat.
A ta druhá je více akčnější, kde se rozmotává spletenec: proč to všechno vlastně ?
Nechci tady nic vyzradit, ale když jsem se dozvěděla, kdo to vlastně ten Cizinec je, byla jsem trošku zklamaná. Asi jsem čekala něco drsnějšího, ale už mě díky odhalení všeho nepřišel příběh tak temný a záhadný, jak jsem to do té chvíle vnímala.
Celkově se mi ale kniha líbila. Je tu otevřené i téma, jak není TADY na internetu bezpečno. Někdo si může myslet, jakou má na určitých zákoutích tohoto světa umožněnou skrytou identitu.. hmm nenene‼️
Taky jak něco zapomenutého může kdykoli zase vyplavat napovrch.
Kdyby si tak lidé uměli říkat co je trápí, víc si důvěřovat (škoda).
3,5*

24.08.2020 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

*audiokniha
Řeknu vám!! Tohle byl mazec..
Ještě nikdy jsem snad neměla větší chuť hodit s knihou přes celou místnost. “Škoda” jen, že tohle bylo audio, tak mě nezbylo, než nahlas nadávat .
Myslíte si, že už jste vše odhadli, že už vše víte. No.. to sotva!
Autorka si s vámi hraje až do samého konce.
Bylo to skvělý, temný v mnoha místech, a vy opravdu nevíte co je PRAVDA a co LEŽ.
Jediné co mi teda už pak dost vadilo.. Já nejsem žádný puritán, ale u slovíčka šu*at už se mí svírala pěst! Autorka jím totiž opravdu nešetří. Pokud nemáte čas číst, audio musíte zkusit, stojí za TO‼️
Tady se určitě vyplatí překonat ten obrovský boom kolem celé knihy, který mnohé dokáže odradit. To co se o ní říká, rozhodně LEŽ není.

20.08.2020 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Lásky čas, nemusí přicházet jen v máji. Taková pohodou nasáklá Kodaň je pro vznik tohoto pouta, jako stvořená.
A navíc, pokud ještě jako hlavní hrdinka této knihy nezažíváte zrovna lehké období.
K těmto příběhům, obzvlášť z dnešní moderní doby jsem často skeptická. Ale tady jsem se zbláznila a koupila od autorky vše, co u nás vyšlo.
Ano je pravda, že mě né hned chytlo psaní autorky, kde jsem měla docela problém s přímou řečí, a klišé scén se tu taky najde, ale světe div se, nějak jsem to knize odpustila.
Nevím, zda to bylo tím prostředím, kde se kniha nachází, nebo tím, že mě zajímali i další postavy, než jen hlavní, kdo ví..
Přistoupila jsem na to, že si sem tam potřebuji něco takového přečíst, protože většina knih co čtu, je na čtení náročná, jak stylem psaní tak i tématem.
U knihy jsem si odpočla, a to je to, co jsem od ní nejvíce potřebovala‼️ Tady opravdu platilo, každá kniha si svého čtenáře najde!
( Kdo by se ptal, když už romantično.. tak já spíše vyhledávám dobu jako Pýcha a předsudek nebo Ptáci v trní)
Takže se těším na pokračování, které se bude dál odehrávat v Brooklinu.

16.08.2020 4 z 5

Prokletá pevnost Prokletá pevnost Markéta Prášková

Znáte to, když je někdo při moci a k tomu ještě při moci magické, né vždy se rozhodne konat jen dobro!
Kenrik a jeho společníci se vydávají zachránit budoucí zem královny Deily, která je napadena mocnými mágy. Podaří se jim vše zvládnout?

Musím říct, klobouk dolů za to, jak si autorka pohrála se jmény a názvy území, protože ač to může znít jako maličkost, pro mě tohle znamená hodně. Přidávali postavám na skutečnosti.
Co je ale opravdu velkou škodou, že jsme se nedozvěděli více o historii tohoto světa a celkově bych knize přidala o dost více stránek.
To tady ale mluvím za sebe jakožto za jedince, který zatím četl skoro samé fantasy, které jsou opravdu bichličky.
Pokud by se ale tato kniha dostala do rukou mladšímu čtenáři je to naprosto ideální!
První třetina byla pro mě slabší. Putování, seznamování se s postavami, první vzplanutí lásky(které tedy pro mě bylo až moc rychlé, asi jsem na delší dvoření se), ale pak se to opravdu rozjelo a já zajásala.
Nejvíce jsem si oblíbila hlavní zápornou postavu, u mě asi jak jinak‼️
A to mě rovnou přivádí k dalšímu bodu. Moc se těším na další díl a taky moc doufám, že bude právě o něm, o Herobenovi.
Pokud bych měla mluvit o hodnocení ve hvězdičkách, bylo by to spíše 3,5 * :)

06.08.2020 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

*audiokniha
Kniha má super propracované mezilidské vztahy. Probíhá tu sice i vyšetřování vraždy, vás ale stejnak budou víc a víc zajímat ta lidská dramata, která se tady za mě fakt povedla!
Sice jsem docela brzo věděla, kdo za vše může, ale i tak mě vše dál zajímalo a musím říct, že se mi tahle kniha líbila o dost víc, než Nevítaný host!
Audio nemá chybu, a tak mohu jen a jen doporučit.

30.07.2020 5 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

*audiokniha
Popravdě mi dělá velký problém vymyslet, co napsat, abych toho nevyzradila příliš!
Tahle psycho kniha, ano tak ji doma říkám, byla napsána neuvěřitelně zamotaně. Ale pro štěstí všech, byl to opravdu promyšlený “zamotanec”.
Když jsem si už ke konci říkala jak je vše jasné, tak nebylo!
Vyzdvihnout musím psaný pohled dítěte na vše, co se v knize odehrává. Taky to, jaký obraz děje si vytváříte, a který vlastně v průběhu čtení či poslechu pořád upravujete a předěláváte!!
Kniha má 14 hodin a já ji zhltla za den a půl.. musela jsem vědět jako to dopadne.
Co se týče audia, moc se mi líbil hudební podkres, ten se vážně povedl. Nešlo totiž jen o hudbu, ale třeba i zvuk nemocnice a to mě dost mile překvapilo.

30.07.2020 4 z 5

Rituál Rituál Adam Nevill

Něco velmi starého, se vydává na lov..
V knize je hned od začátku vykreslena skvělá atmosféra hororu.
Styl popisu mi dost připomínal film: Záhada Blair Witch. Já sama, i když lesy miluju, mám k nim určitý respekt, a tak mi bylo během čtení opravdu nepříjemně. Navíc mě bavily i části, kde bylo popsáno kus severské historie! Jo Vikingové, runy, obětní rituály, to je moje!
Pak ale přišla poslední třetina knihy, která už pro mě tak dobrá nebyla. Klidně bych to, o čem příběh byl dál, snesla o kus kratší, ale celkově jsem byla dost spokojená!
Před pár dny jsme se na streamu spolu podívali na filmové zpracování a za mě kniha vede‼️

30.07.2020 4 z 5

Sedm příšerných Sedm příšerných Garth Jennings

V knize je přesně ten příběh, se kterým si zalezete v upršeném dni pod deku s něčím moc dobrým.Mě osobně zlepšila dny!
Normálně by bylo až neuvěřitelné, co se mohlo Nelsonovi stát, ale v takových knihách je vše odpuštěno.
Taky se mi líbila myšlenka "7 hříchů", protože je jasné, že u dítěte to budou takřka roztomilé příšerky, kdo ví jak by vypadali u dospěláka !
Těším na další díl!

12.07.2020 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

(Audiokniha)
Psychologický thriller, který má nádech detektivky mě bavil.
Hudba k poslechu byla výstižná a překvapilo mě, že běžela i během čtení textu, určitě pro mě zajímavá změna (pro někoho možná ne, ale já jsem v poslechu pořád ještě nováček). Je pravda, že to pro mě bylo spíše odpočinkové, asi že jsem více hororová, ale co mě překvapilo!?!
Vůbec jsem neměla tušení kdo je vrahem, kdo za tím vším, co se děje v uzavřeném prostoru stojí. Zamotané to opravdu bylo parádně a určitě bych si chtěla od spisovatelky dál něco přečíst/poslechnout.

Fáma Fáma Lesley Kara

(Audiokniha)
Na tuhle knihu jsem se těšila a nezklamala mě. Byla napínavá a netušila jsem jak se vše rozmotá. Příběh skvěle graduje, ale je škoda, že po odhalení všeho na co čekáme, kniha nabrala až moc pozvolné tempo. Tedy aspoň pro mě.
Velkou část namluvila Jana Stryková, která má opravdu skvělej hlas. Ale malou drobnost mám, někdy mi přišlo, jakoby se na čtení až moc soustředila. Na celkový dojem z knihy, to ale nemělo vliv! Mohu doporučit.

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

To byla zase paráda!!
Další díl Zaklínače a láska k tomuto světu se prohloubila!
Prý mě ještě to nejlepší čeká a ježišmane já se nemůžu dočkat . Jednalo se zase o povídky a nejvíce se mi líbily dvě poslední.. dlouho se mi nestalo, aby pláč vystřídal smích během pár stran !!

02.07.2020 5 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

(Audiokniha)
Pamatuju si, že když kniha vyšla, odrazovalo mě to klasické: je všude..
A teď jsem ráda, že jsem si počkala.
Taky(a to je až neuvěřitelný) se tu jedná o knihu, kde jsem zvládla nevědět, o čem kniha je celkově. A! Zase plusový bod pro mě.
Ale abych vše vysvětlila..
Když jsem začala knihu poslouchat, byla na mě docela dost poetická. Né že bych tohle neměla ráda, ale nějakým způsoben mě to na začátku až tak netáhlo, ale jak kniha plynula dál, a do čeho se během poslechu překlenula? Za mě opravdu stojí za to! A když se na ni podívám s odstupem, a jako na celek.. ta poetičnost tam má své místo, a já se klaním před Aničkou, protože tohle napsat jako svoji první knihu?
Taky je tu důležité říct, že kniha obsahuje hodně důležitých témat, o kterých by se mělo mluvit‼️.
Audioknihu namluvila Veronika Lazorčáková a nemohlo se zvolit lépe.
Její čtení bylo tak dobře emočně zvládnuté, že mi až lezl mráz po zádech!

Svět plný svátků Svět plný svátků Jitka Římánková

Vždy mě baví dozvědět se něco víc!
V této knize mě nejvíce zaujalo: Vikingové, čarodejnice a strašidelná noc-Halloween, který je ..no mnohými lidmi nenáviděný. Častokrát jsem slyšela, jak ti “amíci” jsou pošahaní, co tam proboha vymýšlí za svátky.
HA!! Omyl.
Tenhle svátek ani zdaleka nevznikl v Americe, jen jsou tu lidé do tohoto svátku nejvíce zapálení. Tohle jsem teda sice už věděla, ale spoustu věcí pro mě byla novinkou.
Kniha se mi moc líbila. Ať už díky rozmanitosti výběru zemí, tak náboženským vysvětlivkám na začátku knihy a nádherným kresbám!
Co ale dodám.. někdy bych si přála stránky lépe uspořádané, ale to je ta moje povaha. Doporučuji všem, zvědavcům malým i velkým!!

27.05.2020 4 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Deportace.. pro mě je tohle opravdu děsivé slovo. Dříve mě až vehnalo slzy do očí.
Představa, že se snažíte v době války přežívat a pak je z minuty na minutu rozhodnuto, že nemáte ani to právo žít ve svém domově, když už né svobodně, nedokážu si to představit.
Tohle se přesně stane hlavní hrdince Marijke, kdy ona a její manžel jsou umístěni do koncentračních táborů v Německu.
Ona však, jakožto velice krásná žena po několika měsících dostane možnost vstoupit do tábora, kde bojuje o svůj život právě její muž.
Nic ale není zadarmo, za tuhle vstupenku bude muset platit a to opakovaně svým tělem.
Málo komu je známo, že v táborech i na frontách, byly zhotoveny domy, nebo spíše kóje a pojízdné buňky rozkoše. Díky tomu, že jsem už v minulosti přečetla knihu "Prostituce v nacistických táborech", pro mě tohle nebylo úplné překvapení, ale rozhodně mě příběh zajímal.
Za mě tahle kniha dokázala něco, co se ještě nepovedlo, a to přemýšlet nad SSákem jako nad lidskou bytostí, co má snad i srdce.
Druhý příběh, který vám tady vyzrazovat nebudu, mi napřed první linku rušil, pak jsem si na něj ale zvykla. To co se v něm ukrývá mě dost znepokojilo. Tady se potvrzuje to, že se historie může opakovat.
Za co určitě dávám další plusové body: tady pochopíte, proč jsou jako oběti vždy vyzdvihováni hlavně židé, protože jen o nich to nebylo!
Ale co mi chybělo, byla více rozvinutá jakási psychologie kolem hlavní postavy a více té omáčky.

04.05.2020 4 z 5

Už budu! Už budu! Selma Lønning Aarø

Erotika, sex, hrátky atd. mi fakt nevadí číst.., ale tohle ? NE, fakt :D teď po nějakém čase co píšu tenhle komentář si říkám že oddělám ještě jednu * .
Já snad nezažila knihu, kde mi tak moc vadila hlavní hrdinka, což je docela špatný, když vás provází celým příběhem.
A o historce se štěnětem, okurkou nebo cuketou? Jen si pamatuju, že byla BIO :D to raději ani nemluvim :D

27.04.2020 1 z 5

Dítě v síti Dítě v síti Daniel Dočekal

Pro všechny rodiče i nerodiče ji musím doporučit, protože když ne my tak kdo jiný máme ty naše mladší naučit jak v tomhle světe fungovat ? :)
S některými věci jsem, né, že nesouhlasila, ale myslím si, že to bylo na mě někdy až moc akurátní, ale plno informací mě překvapilo a některé mi doslova vyrazili dech :O. Udělejte si obrázek sami..

Zprávy z pelíšku Zprávy z pelíšku Daniela Krolupperová

Hned na začátek, panejo!! Ty ilustrace jsou vážně nádherný :)
Knihu bych určitě doporučila do čtecích začátků, nejen že má krásný příběh, ale i velká písmena, takže dětem se bude číst jedna báseň :)

Vánoční pohádka Vánoční pohádka Daniela Krolupperová

Příjemná Vánoční pohádka, která nám TEN známý příběh představuje zase jinak a mě se tenhle způsob vyprávění moc líbil.