Zimní čarodějnice

Morgana začíná nový život v malém velšském městečku na počátku devatenáctého století. Mezi zdejší obyvatele úplně nezapadla. Nepromluvila od doby, kdy byla ještě malá holčička. To nicméně není jediná její zvláštnost. Je tu také magie, kterou však Morgana ještě tak docela neovládá. Aby Morganina matka svou jedinou dceru zajistila, domluvila jí svatbu s Caiem Jenkinsem, vdovcem ze vzdálené vysočiny. Ten nic netušil o řečech, které lidé o dívce vedli. Morgana je bez sebe steskem po domově, ale brzy si Caiovu farmu a okolní hory zamiluje. I Cai samotný si pomalu získává její srdce. Netrvá však dlouho a dívčiny zvláštnosti si začnou všímat i v jejím novém domově. V okolí působí temná síla, která se nezastaví před ničím a udělá cokoliv, aby místní poštvala proti Morganě – i kdyby to znamenalo zkázu všech bližních. Morgana, nucená bránit svůj domov, svou lásku i sebe sama, se musí naučit ovládat své síly, pokud nechce ztratit úplně všechno....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432054/zimni-carodejnice-zd3-432054.jpg 2.920

Stínové kroniky 1.

Literatura světová, Horory, Dívčí romány
Vydáno, Omega

The Winter Witch, 2013

Kniha Zimní čarodějnice

diana1217

Jedna z nejhorších knih co jsem v poslední době četla. Dostat se alespoň do půlky bylo utrpení a zbytek prostě nezvládnu. Námět by teoreticky byl i dobrý, ale neustálé používání slova duw mě akorát rozčilovalo a místo romantického příběhu jde spíše o pochmurný příběh s neustálou přítomností smrti a zla. Znovu se k této knize určitě vracet nebudu.

petgona
09.12.2020

Tak ja neviem. Ma to tu dost slabe hodnotenia, ale mne sa to velmi pacilo. V prvom rade, velmi ocenujem, ze to bolo ukoncene a nemusim cakat na dalsie diely. Obvykle som velmi kriticka, ked je v knihe malo dialogov, ale tu mi to vobec neprekazalo. Nevadili mi ani opisy prirody, ktore krasne doplnali dej a ladili s Morganinou divokostou a surovou magiou.
Toto bola prva kniha, ktoru som od autorky citala a urcite si od nej precitam nieco dalsie.

whiolet
12.11.2020

Po přečtení knihy Na smrt od Kariky jsem potřebovala něco odlehčeného, sympatického a se šťastným koncem.
Tohle všechno i víc mi tato kniha dala. Bylo to moje první setkání s autorkou a musím říct, že její styl psaní se mi líbí.
Ano, možná tam mohlo být víc magie, ano možná byla chvílemi Morgana dětinska, ale jako celek to bylo fajn.
Jen teda oslovování "mamka a taťka" zrovna v téhle knize, bylo pro mě dost divný.

kachnat
21.09.2020

Vzhledem k ostatním knihám od této autorky jsme také čekala víc. Trochu vleklý děj, naopak konec zase velmi rychlý. Příjemný příběh o magii, lásce a nenávisti. Jako pohádka.... Jsem zvědavá na pokračování této série. Snad se to rozjede. :-)

foxi_ii
10.09.2020

Bylo nebylo, v daleké Valašské krajině, žila Morgana.
Dívka milující přírodu, žijící se svou matkou, dívka opředená tajemstvím magie a tichosti. Už dlouho s nikým nepromluvila, jednoho dne zkrátka a dobře, přestala své emoce vyjadřovat slovy.
Nacházíme se v 19. století, a jak už to tehdy bývalo- Morganě byl vybrán manžel, se kterým jednoho dne odcestovala na jeho farmu, kde na ní čekaly nemalé zkoušky.
Použila jsem tohle představení knihy záměrně, protože na mě kniha působila místy až pohádkově. Morgana je velice mladá dívka, dovoluji si říci, že od mé blížící se 30tky je mi opravdu věkově vzdálena, a proto mě kolikrát její úvahy mírně rozčilovaly. Ale zase někdy dosti překvapila, a tak jsem to s ní měla jak na houpačce. Což když se nad tím teď tak zamýšlím, není tohle právě to roztržité mládí? Obzvlášť když se nacházíte úplně v novém postavení a prostředí?
Co se týče magie v tomto příběhu, ach chtěla bych ho víc. Kolikrát se mi až chtělo křiknout: Tak čaruj, čaruj holka! Ukaž co v tobě je.
Co se mi tedy ale vážně líbilo, bylo umění autorky vykreslit nám místa a situace, které jsme v knize objevovali. Živě jsem si dokázala představit vše o čem jsem právě četla. A že jsem na tohle náročná, protože zase moc popisu mě dokáže pořádně odradit!
Samotný konec mě moc nepřekvapil, ale ani nezklamal. Těším se rozhodně na další knihy z této započaté série, která se jmenuje •Stínové kroniky•. A doufám, že se to pořádně rozjede. Magie přece nemá hranic!
3,5 *

Talys
04.09.2020

Trocha té magie v prostředí Walesu. Kniha mě příliš nezaujala, děj se podobá příběhům z jiných knih. Kdyby se text zkrátil o třetinu, vůbec by to nevadilo.