Zimní čarodějnice

Morgana začíná nový život v malém velšském městečku na počátku devatenáctého století. Mezi zdejší obyvatele úplně nezapadla. Nepromluvila od doby, kdy byla ještě malá holčička. To nicméně není jediná její zvláštnost. Je tu také magie, kterou však Morgana ještě tak docela neovládá. Aby Morganina matka svou jedinou dceru zajistila, domluvila jí svatbu s Caiem Jenkinsem, vdovcem ze vzdálené vysočiny. Ten nic netušil o řečech, které lidé o dívce vedli. Morgana je bez sebe steskem po domově, ale brzy si Caiovu farmu a okolní hory zamiluje. I Cai samotný si pomalu získává její srdce. Netrvá však dlouho a dívčiny zvláštnosti si začnou všímat i v jejím novém domově. V okolí působí temná síla, která se nezastaví před ničím a udělá cokoliv, aby místní poštvala proti Morganě – i kdyby to znamenalo zkázu všech bližních. Morgana, nucená bránit svůj domov, svou lásku i sebe sama, se musí naučit ovládat své síly, pokud nechce ztratit úplně všechno....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432054/big_zimni-carodejnice-zd3-432054.jpg 3.451

Stínové kroniky 1.

Literatura světová, Horory, Dívčí romány

Vydáno: , Omega

The Winter Witch, 2013

Kniha Zimní čarodějnice

SoňaF

Čekala jsem od knihy podle názvu více čarodějného umění, ale nakonec se mi na knize nejvíce líbil popis přírody a putování se stádem dobytka. Celkový dojem z knihy mám takový klidný, příjemný a těším se, až otevřu další díl.

Teri27

Podle předchozích knih autorky nic moc. Pořád se to tak nějak táhlo a nic extra se nedělo.

Martina1725

Taková pohádka, milé čtení, děj celkem předvídatelný.

Helin

Autorka opět nezklamala :) knížky od Pauly Brackston už jsem četla a tahle se jí opět vyvedla.

Nejprve jsem si nedovedla představit, jak může probíhat děj knihy, kde hlavní postava nepromluví ani slovo, ale nakonec to bylo skvělé. I když Morgana komunikovala jinak než slovy, probíhaly mezi postavami dialogy a porozumění i nedorozumění, které děj posunovaly dál.

Magie tu samozřejmě byla, ale nebylo jí příliš a v kombinaci se společností v devatenáctém století to bylo moc pěkně zkombinované. Popis vesnice, společnosti a vlastně všeho, s čím se Morgana setkávala, byl čtivě napsaný, takže i popisné pasáže vcelku utíkaly.

Příjemné čtení, chvilkami plné napětí s nějakou tou záhadou a klasickou otázkou, jestli je silnější dobro a nebo zlo.

ydnac

HONÁK A ČARODĚJKA :-)
Hned jak jsem začala číst, vybavil se mi film Austrálie a ten já miluju :-).
Morgana je mladá dívka s magickou krví a ještě nezná celý rozsah svojí moci. Je provdána za milého, empatického a pracovitého honáka Caie, který chová jedinečné plemeno poníků :-).
Líbilo se mi jejich postupné sbližování, přestože Morgana od dětství nemluví, dokázali si najít způsob komunikace :-)
Není ovšem všechno jednoduché, Morgana čelí strachu a nenávisti některých lidí.
Ve vesnici je skryté zlo...
Mně se tahle knížka moc líbila, úplně jsem viděla tu nádheru pastvin, divokost koní, miloučké poníky a věrné psy :-)

Malinali
07.12.2021

Za mě super!! Já jsem se i bála, to finále!! Souhlasím ale, že někde se spisovatelka až moc zbytečně rozepisuje. Výborné čtení na zimní večer. Těším se na další díl.

Jajus
24.10.2021

Toto je první kniha, kterou jsem od autorky četla. Má své mouchy (hlavně ke konci - trochu se to táhlo), ale jinak mě kniha uchvátila :)

MirrorIsis
21.09.2021

Od této autorky jsem už jednu knihu četla, tak jsem si koupila i Zimní čarodějnici...V příběhu bylo vždy několik silných okamžiků a pak dlouho "vata", pak zase záblesk a nic. Takže jsem knížku pak ke konci jen prolistovávala, protože jsem děj znala předem a omáčka mne nebavila...