foxi_ii

Přečtené 246Na Chesilské pláži
? - květen 2021
Na Chesilské pláži 2018, Ian McEwan


Soběstačný
duben - květen 2021
Soběstačný 2020, Zuzana Dostálová


Naděje a osud
květen 2021 (02.-09.)
Naděje a osud 2021, Ulrike Schweikert


Kill Creek
duben - květen 2021
Kill Creek 2021, Scott Thomas

•Kansas a opuštěný dům, jehož stěny dýchají a prahnou po nových příbězích.. • Přiznám se, že jsem se do čtení pustila naslepo. Věděla jsem pouze, že půjde o příběh se strašidelným domem, a ty já fakt můžu! Takže pro mě bylo příjemným překvapením, jakým směrem se děj v knize ubíral. Moc se mi líbilo, jak je tu rozebírán horor jako takový. Proč se rádi bojíme, co nás tak táhne k tajemným příběhům a hlavně (a za to jsem byla opravdu ráda), jací vlastně jsou lidé co horor píší nebo se kolem něj přímo pohybují, ať už se jedná o film či knihu.. musí takový člověk mít zvrhlou mysl a být sám psychopatem? Můžou být tihle lidé vůbec normální? Příběh, který se pojí s domem byl zajímavý, i to jak autor vymyslel, co se bude dít mimo něj. Co u mě ale bohužel selhalo bylo to, na čem mi kolikrát u knihy záleží asi nejvíce... .. a to je ztotožnění se s postavami, najít si nějakého oblíbence, přilnout ať už k místu nebo k osobě, a to se bohužel nestalo! Kniha je určitě specifická i tím, že se kolikrát více mluví, než že by se konalo, a to určitě taky nemusí sednout každému. U mě to ale nabralo plusové body. To kouzlo atmosféry se u mě sice neodstavilo, ale i tak si myslím, že se kniha bude líbit. Troufnu si říct, že i těm, co tyhle knihy vyhledávají velmi často. Uvnitř totiž vše skvěle funguje, pan Scott se nemá určitě za co stydět!


Svět divočiny
březen - duben 2021
Svět divočiny 2021, Camilla De la Bédoyére

Krásný kniha, která má originální ilustrace. Plno zajímavostí a podrobností a navíc krásně barevná :) J Jen škoda, že panoramatické scenérie, mají docela ošemetné vysouvání. Musí se s ní manipulovat opatrně :)


Duhové příběhy
duben 2021 (15.-19.)
Duhové příběhy 2020, Taťjana Horká


Hostina pro vrány
duben 2020 - duben 2021
Hostina pro vrány 2012, George R. R. Martin


O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi
duben 2021 (09.-14.)
O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi 2009, V. Čtvrtek (pseudonym)

Příběhy hajného Robátka jsem měla jako malá ráda a tak jsem se těšila, jak tuhle knihu budu číst dceři. No... to se bohužel moc číst nedalo. Věty mi vůbec nelezli do pusy, ale dceru kniha a obrázky bavili.


O ropuše, která nechtěla vstávat
? - duben 2021
O ropuše, která nechtěla vstávat 2021, Christine Beigel


O netopýrovi, který měl noční můry
? - duben 2021
O netopýrovi, který měl noční můry 2021, Christine Beigel


Vítr to ví
březen - duben 2021
Vítr to ví 2021, Amy Harmon


Kosí bratři
březen - duben 2021
Kosí bratři 2010, Ludvík Středa


Pokání
? - duben 2021
Pokání 2013, Ian McEwan

* audiokniha Knihu jsem četla v roce 2019 a zamiloval zase stejně jako do filmu. Bohužel u audioknihy pro mě nebyl dobře zvolený hlas. Určitě mohu být jediná, ale přednes paní Medvecké mi moc nesedl. Nakonec jsem zvolila rychlejší přehrávání a poslech jsem si i tak užila. Dokonalý příběh. Který mi zase svíral hrdlo a né jednou se mi chtělo plakat..


Ohníčky všude kolem
březen 2021 (16.-30.)
Ohníčky všude kolem 2017, Celeste Ng


Říkání o víle Amálce
březen 2021 (25.-26.)
Říkání o víle Amálce 2003, V. Čtvrtek (pseudonym)


Jako hvězdy v temné noci
březen 2021 (10.-21.)
Jako hvězdy v temné noci 2020, Jojo Moyes

*audiokniha Kentucky, nespoutaná příroda, pár odhodlaných děvčat bojovat za svůj život i lásku a obohatit daleké domovy o nějaký ten kus čtiva, kultury a vzdělanosti. Koňská pojízdná knihovna fungovala v letech 1933 - 1943 ve Spojených státech amerických a v tomto období se pohybuje i náš příběh. Bylo to mé první setkání s autorkou a no páni! K poslechu jsem se moc ráda vracela, opravdu mě zajímalo se bude dít dál. Vztahy, které tu jsou vybudovány plynou tak nenásilným tempem. Víme toho o nich hodně, známe jejich životy i povahy, a co je hlavní, fandíme jim. Tomu jak se chtějí postavit společnosti, jak si chtějí jít za svým štěstím a nenechají se zlomit ať už nepohodlím, nepřejícími lidmi nebo krutými muži. Nejen, že mě bavily postavy, nejvíce asi Marge, která si zkrátka a dobře žila po svém, i když to nebylo vždy lehké stát si za tím co ona chce, ale i ta doba ve které se příběh odehrává, a témata, které se tu otevírají jsou pro mě nanejvýš lákavá. Také nesmím zapomenout, že je tu ukázka toho pravého, pevného přátelství, které už se dnes těžce hledá. Bylo mi líto, že kniha končí a to i díky dokonalému přednesu #janastvrtecka která si neskutečně dobře pohrála s hlasem. Vždy jsem věděla kdo právě mluví, i když na scéně bylo více žen! Asi vás teď nepřekvapí, když řeknu jen DOPORUČUJI. Pokud jste nad čtením knih od autorky #jojomoyes váhali jako já, už neváhejte!


Káťa a Škubánek
březen 2021 (07.-11.)
Káťa a Škubánek 2005, Josef Lamka


Outsider
srpen 2020 - březen 2021
Outsider 2019, Stephen King


Nehodná zvířátka
10. březen 2021
Nehodná zvířátka 2021, Sophie Corrigan


Poslední let
březen 2021 (06.-10.)
Poslední let 2021, Julie Clark


Zmizení Sáry Lindertové
březen 2021 (03.-08.)
Zmizení Sáry Lindertové 2019, Kateřina Šardická


Mortina a protivný bratranec
? - březen 2021
Mortina a protivný bratranec 2019, Barbara Cantini


Dracul
leden - únor 2021
Dracul 2020, Dacre Stoker

"Všem kdo vědí, že nestvůry, jsou skutečné." Jistě všichni znáte příběh Drákuly, nebo spíše příběh Jonathana Harker, který kdysi dávno sepsal Bram Stoker. Co když se ale vše, co jsme četli doopravdy stalo?! Co když někdo dílo předtím jen upravil, aby už tak do nelehké doby, kdy se to brutálními vrahy jen hemžilo, chtěl příběh vykreslit jen jako znepokojivou fikci? V této knize DRACUL se tedy ke konci dozvíme, jak vše bylo, ale je samozřejmě na vás čemu budete věřit. Mě osobně příběhy o upírech nikdy neděsily, spíš mě fascinovaly. A to teď tedy nemluvím o filmu Twilight (i když první díl v původním znění-ach!), ale já jako malá jsem hltala Svatbu upírů a později film Drákula z roku 1992, ten je můj asi nejoblíbenější! Tato kniha i původní, mě opět přesvědčily o tom, jak jsem měla o Drákulovi jakousi romantickou, zkreslenou představu, a jak moc jsem si ho idealizovala(stejnak ho miluju i tak). Díky tomuto novému příběhu máme zase další úhel pohledu na to, jak to vlastně s těmito nemrtvými bylo. Jak žili, jak se chovali, ale hlavně nám nabízí i nový životní příběh, a to o chůvě Ellen, kterou jsem si opravdu oblíbila! Sem tam pro mě měla kniha trošku pomalejší tempo, a tak jsem ji měla tendenci odkládat, ale pořád si stojím za tím, že se mi líbí více než Drákula z roku 1987.


Její konec
únor 2021 (17.-22.)
Její konec 2021, Shari Lapena


Mortina a přízračný kamarád
únor 2021 (17.-20.)
Mortina a přízračný kamarád 2019, Barbara Cantini


Kačka a Matěj - hledej v obrázcích
? - únor 2021
Kačka a Matěj - hledej v obrázcích 2020, Eefje Kuijl


Děti z Bullerbynu
? - únor 2021
Děti z Bullerbynu 2014, Astrid Lindgren


Všechno nejlepší, Anno
? - únor 2021
Všechno nejlepší, Anno 2020, Petra Jirglová

*audiokniha Přiznám se, že jsem si celou knihu říkala, ježiš jak mě chybí cestování, ale TAK MOC! Autorce se opravdu povedlo, vykreslit nám hlavní hrdinku Annu v tom nejhorším světle. Věřte mi, nebude se vám moc pozdávat. Byla mi nejen protivná, ale celkově ten její charakter.. s takovými lidmi se zkrátka a dobře nekamarádím. Člověk, co lidi soudí podle značek a přepychu, tohle mi přijde dost smutný u kohokoli. Podle mého i tohle má spisovatel umět, někoho nám dokonale znechutit. A to se tedy povedlo.. I když by jste si teď mohli říkat: "No, tak to se ti ta kniha asi nelíbila, ne ?" Není tomu tak, až jsem já sama byla překvapená.. Bála jsem se, že příběh bude celý jedno velké klišé a ono možná i je, ale pro mě nějakým snesitelným způsobem, co jsem přijala a vyprávění si užila. Myslím si, že tato kniha může mít protichůdné ohlasy. Já ji poslouchala, když jsem neměla zrovna fajn nálady a pomohla mi si uvědomit zase spoustu věcí a opravdu mi sedla. Načtení od Adély Kubačákové bylo skvělý!


Brouci v hlavě: Jak se zbavit vtíravých myšlenek
? - únor 2021
Brouci v hlavě: Jak se zbavit vtíravých myšlenek 2020, Sally M. Winston

Myšlenky k nám přichází aniž bychom jsme si o ně říkaly. Nad některýma se pousmějeme, některé nám nepřijdou důležité, ale některé nám mohou nahnat strach. Je to myšlenka o které si říkáte, že o vás třeba něco vypovídá. Nemůžete být přece dobrým člověkem, když k vám takové myšlenky míří, jsou až vtíravé a přichází k vám čím dál tím častěji. Nedá se jich zbavit a vy nad nimi musíte neustále přemýšlet.. co když to na co myslím opravdu udělám? Pravdou je, že jsou to JEN myšlenky, které nemáme šanci ovlivnit, a je pak už jen na nás jak s nimi naložíme nebo právě ne.. Víte co je totiž nejlepší? Nic s nimi nedělat, prostě tak jak přišli tak je nechat zase odejít! •A TAKY.. nezapomínejme, že to co máme v hlavě je naše. To my jsme pány našich myšlenek. Tak ty dobré využijme a ty co tam nemají co dělat.. těm zamávejme. •Pokud si říkáte, že nás takových musí být pomálu.. omyl! Více než 90% lidí tyhle myšlenky má a to ať už mají či nemají nějakou tu "minulost". V knize je vám vysvětleno jak takové myšlenky vznikají, co se nám děje v mozku při příchodu těchto nekamarádů, jaké jsou například tipy těchto myšlenek (a že jich je), a jak si s nimi dál poradit. Nakonec jak poznat, co jsou pořád jen myšlenky nebo už něco, co se stává "hmatatelným" a je potřeba se poradit s odborníkem. Nebojte, nejste v tom sami!!


Duna
leden - únor 2021
Duna 2006, Frank Herbert


Sága rodu Hardacrů
prosinec 2020 - leden 2021
Sága rodu Hardacrů 2020, C.L. Skelton

Jak si člověk sám může změnit osud? Jak se z pozice vyvrhovače ryb může dostat na nejvyšší stupínek společnosti? Mary a Sam měli jen samy sebe a byt, který byl velký asi jako naše ložnice. Avšak jak roky plynuly, tuto místnost už neobývali sami. Díky jedné malé nešťastné náhodě se Sam rozhodne, už nebýt závislý na ostatních.. V knize o rodu Hardacrů se najde i člověk, který si rád přečte, jak něco o historii Anglie, tak o průběhu první či druhé světové války, ale i o krachu burzy, protože díky osudu různých postav se podíváme i do Ameriky. Příběh se odehrává od roku 1885 až do 1950. Přiznám se, že mě těšilo, že se kniha odehrává i v 19. stol. Četla jsem tu názor, že kniha nejde moc do hloubky, a pan autor nás tedy ani moc nestíhá seznamovat se všemi těmi postavami, ale s tím si dovolím nesouhlasit. Knihu jsem četa v celku pomalu a myslím si, že i to mi pomohlo k tomu, že jsem si přišla jakobych je všechny znala roky. Asi jako když jsem tehdy sledovala panství Downton! K této knize si myslím, že nejvíce sedí: "S poctivostí nejdál dojdeš."


Honzíkova cesta
? - leden 2021
Honzíkova cesta 1998, Bohumil Říha


Strom splněných přání
prosinec 2020 (16.-25.)
Strom splněných přání 2020, J. Gladwell (pseudonym)

Strom splněných přání je romantický příběh, který je propletený historickou linkou, tehdy začínající války. Musím říct už teď, že ta mi příběh v knize trošku zachraňovala. Budu se tu opakovat, protože už u jedné knihy co tu mám jsem říkala, že zde najdeme klišé příběh, ale tady mi už na začátku, bylo líto jak je právě na tu onu knihu příběh i podobný. Jedná se o Kavárnu v Kodani. A bohužel jsem pozorovala další podobnosti, né jen již zmíněný začátek. Děj za mě byl docela předvídatelný a onen milý, se kterým má naše hlavní hrdinka najít štěstí, no.. zkrátka a dobře, jen jak se tu objevil, hned mi to bylo jasné, škoda. Protože si myslím, že by kniha nemusela být vůbec špatná a vlastně ani nechci tvrdit, že byla, ale nezaujala mě a znovu bych si ji nepřečetla, a kdyby mělo být pokračování, jako například právě u Kavárny, tak bych po něm už nesáhla. Můžete si třeba myslet, ale tak co chceš po oddechově vyhlížející knize? Myslím si, že i ta romanťárna může být "prostě" více zajímavá. Je toho více a více, ale vše dopovím ve videu jako vždy. Nebojte už si před ten foťák sednu. Tahle kniha ale určitě je pro láskomily, co se těchto příběhů nemohou nabažit.


Příběhy ze země, kde gekoni dávají dobrou noc
prosinec 2020 (09.-10.)
Příběhy ze země, kde gekoni dávají dobrou noc 2020, S. Hlousek (pseudonym)

Už po přečtení komentářů vím, že budu opravdu hodně vybočovat z řady. Na začátek bych chtěla říct, že jsem doposud o paní Šárce nevěděla, kniha mě zaujala po přečtení úryvku a tak jsem se do ní hned po obdržení pustila. Bohužel jsem se díky knize o paní spisovatelce příliš nedozvěděla. Kdo už zná nějaké její příběhy knihu si určitě užije u mě ale tohle byla velká škoda. Během čtení jsem měla mnoho otázek na které jsem nenacházela odpověď... Dále mi přišlo trošku nešťastně zvolené jak písmo tak rozložení na stránce, kniha se mi díky tomu četla o něco hůře. Ale musím říct, že poslední kapitola se mi opravdu líbila, kdyby takhle byla napsaná celá kniha, byla by to senzace. Je znát, že je tohle autorčina prvotina, ale fandím aby ji vyšel i nějaký další projekt. Protože to co dělá pro děti a pro jejich život na Bali je krása a já obdivuji každého, kdo do práce dává kus sebe. 2*


Odpusťte mi, váš Leonard
srpen - prosinec 2020
Odpusťte mi, váš Leonard 2015, Matthew Quick


Soukromá tajemství
? - prosinec 2020
Soukromá tajemství 2020, * antologie

*AUDIOKNIHA Mě osobně baví dozvídat se různé libůstky ze života člověka mě známého či naopak. Drbna? Někdy jsou to příběhy u kterých si právě řeknete, to nevymyslíš, né to se nemohla stát.. Pro mě byli povídky jako celek celkem vyvážené. Některé mě nadchly, některé ne a jedna mě i rozesmála, což mě samotnou překvapilo(tohle totiž moc nevyhledávám), šlo o povídku: Samochlapskej večer. Když bych ji četla nevím zda bych nesnížila hodnocení, možná ano, protože namluvená byla geniálně a určitě to pozvedlo kvalitu povídky!


Hra o tuříny
? - listopad 2020
Hra o tuříny 2020, Madame Lady

Miluju Hru o trůny. Naštěstí nejsem žádný puritán a ráda se zasměju i tomu, co tak zbožňuji! Hra o tuříny má své pojmenování jak pro rody tak pro postavy samotné, někdy skvělý někdy nic moc, a tak se to pro mě neslo celou knihu. Něčemu jsem se od srdce zasmála a některé pasáže mě nijak nezasáhly. Peněz ale nelituju a budu to doma cpát každé návštěvě, co má aspoň malinký zájem o GOT a kdo ho mít nebude... no asi ho přemluvím, ať dá šanci aspoň seriálu.


Dívka zvaná Lyra
září - listopad 2020
Dívka zvaná Lyra 2020, Cecelia Ahern

Lesy a záhadno, to je moje. Příběh plyne hladce, někdy tedy až moc hladce, ale jí jsem to nějak odpustila. Nebyl to pro mě převratný příběh, ale musím říct, že si nedovedu představit jaké to musí být vytrhnout někoho tak zvyklého samoty z jeho přirozeného prostředí a vypustit ho ven do výru velkoměst a lidí, kteří né vždy mají čisté úmysly. Asi si říkáte, že to tu píšu jako bych mluvila o nějakém zvířátku.. no tak to si knihu musíte jistě přečíst, abyste pochopili. Co se týče stylu psaní paní autorky, tak ten mi bohužel moc nesedl, někdy jsem se v textu zbytečně ztrácela. Mám tu jen ještě poznámku k milostným pletkám v této knize. Místy mi bylo z toho, co se tu děje až nepříjemně, ale tady je přesně ukázáno to, co bohužel může potkat kohokoli z nás.. někdy k sobě lidi prostě nepatří..


Nejkrásnější dárek
listopad 2020 (24.-26.)
Nejkrásnější dárek 2020, * antologie

*audio Nejkrásnější dárek.. určitě si každý z nás pod slovem nejkrásnější představí hlavně to pozitivní. Což určitě není špatně, ale né vždy to nejkrásnější je zahaleno jen v tom nejhezčím prostředí a čase .. Tahle kniha nám to dosti ukazuje. Popravdě jsem čekala samé milé, povznášející příběhy, které mě budou hladit po duši, ale nestalo se tomu tak.. Je dobré si uvědomit, že né každý má ten čas Vánoční pohodový, protože život si nevybírá, kdy nám přinese něco špatného. I když bychom to tak chtěli.. aspoň ten jeden jediný den, kdy bychom si mohli oddechnout a počítat s tím, že bude jen pohoda a cukroví... dobře já se vždy těším hlavně na salát. Dokážete si to představit? Jeden den čistého klidu? Je asi nejdůležitější i v tom nejhorším nezapomínat na to, že né všechno zlé má dlouhého trvání a že to, co někteří berou jako samozřejmost je pro ostatní vlastně to nejkrásnější! Nejvíce se mi líbila povídka od Kláry Novákové u které mě tedy na konci zamrazilo a od Thea, jehož povídka byla skvělým přídavkem k nám už známé dvojici Kita a Daniela. Měla nádech tajemna, a to je to moje! Co se týče audia, bohužel mi moc nesedl přednes Jiřího Suchého, né tedy ve všech povídkách, ale tady jsem byla spíše spokojená s ženským přednesem, tedy Kláry Suché. 3,5*


Pohádky na dobrou noc z celého světa
listopad 2020 (02.-20.)
Pohádky na dobrou noc z celého světa 2020, kolektiv autorů

Tahle knížka *Pohádky na dobrou noc z celého světa* to je vám fakt skvělej nápad. České pohádky tam najdete hned tři. Nevím, co se mi na tom líbí víc! Můžete přečíst, co děti v jiných zemích slyší večer před spaním, a taky tu jde krásně vidět, jak je každý kousek země na tomhle světě tak odlišný nebo naopak nám velmi podobný. Je pravda, že některé příběhy jsem úplně hned nepochopila nebo se mi tak nelíbily, ale těch bylo opravdu pomálo.. Nejvíce se mi asi líbily pohádky z Rumunska, Kanady, ale třeba i z Mongolska a Ruska.. no mohla bych pokračovat, ale to bych vám toho mohla taky vyzradit až moc.


1 ...