foxi_ii

Kill CreekKill CreekScott Thomas

•Kansas a opuštěný dům, jehož stěny dýchají a prahnou po nových příbězích.. •

Přiznám se, že jsem se do čtení pustila naslepo. Věděla jsem pouze, že půjde o příběh se strašidelným domem, a ty já fakt můžu!

Takže pro mě bylo příjemným překvapením, jakým směrem se děj v knize ubíral.
Moc se mi líbilo, jak je tu rozebírán horor jako takový.
Proč se rádi bojíme, co nás tak táhne k tajemným příběhům a hlavně (a za to jsem byla opravdu ráda), jací vlastně jsou lidé co horor píší nebo se kolem něj přímo pohybují, ať už se jedná o film či knihu.. musí takový člověk mít zvrhlou mysl a být sám psychopatem? Můžou být tihle lidé vůbec normální?

Příběh, který se pojí s domem byl zajímavý, i to jak autor vymyslel, co se bude dít mimo něj.
Co u mě ale bohužel selhalo bylo to, na čem mi kolikrát u knihy záleží asi nejvíce...
.. a to je ztotožnění se s postavami, najít si nějakého oblíbence, přilnout ať už k místu nebo k osobě, a to se bohužel nestalo!

Kniha je určitě specifická i tím, že se kolikrát více mluví, než že by se konalo, a to určitě taky nemusí sednout každému. U mě to ale nabralo plusové body.

To kouzlo atmosféry se u mě sice neodstavilo, ale i tak si myslím, že se kniha bude líbit.
Troufnu si říct, že i těm, co tyhle knihy vyhledávají velmi často.
Uvnitř totiž vše skvěle funguje, pan Scott se nemá určitě za co stydět!

předevčírem

Svět divočinySvět divočinyCamilla De la Bédoyére

Krásný kniha, která má originální ilustrace. Plno zajímavostí a podrobností a navíc krásně barevná :) J
Jen škoda, že panoramatické scenérie, mají docela ošemetné vysouvání. Musí se s ní manipulovat opatrně :)

O hajném Robátkovi a jelenu VětrníkoviO hajném Robátkovi a jelenu VětrníkoviV. Čtvrtek (pseudonym)

Příběhy hajného Robátka jsem měla jako malá ráda a tak jsem se těšila, jak tuhle knihu budu číst dceři.
No... to se bohužel moc číst nedalo. Věty mi vůbec nelezli do pusy, ale dceru kniha a obrázky bavili.

PokáníPokáníIan McEwan

* audiokniha
Knihu jsem četla v roce 2019 a zamiloval zase stejně jako do filmu. Bohužel u audioknihy pro mě nebyl dobře zvolený hlas. Určitě mohu být jediná, ale přednes paní Medvecké mi moc nesedl.
Nakonec jsem zvolila rychlejší přehrávání a poslech jsem si i tak užila. Dokonalý příběh. Který mi zase svíral hrdlo a né jednou se mi chtělo plakat..

Jako hvězdy v temné nociJako hvězdy v temné nociJojo Moyes

*audiokniha
Kentucky, nespoutaná příroda, pár odhodlaných děvčat bojovat za svůj život i lásku a obohatit daleké domovy o nějaký ten kus čtiva, kultury a vzdělanosti.

Koňská pojízdná knihovna fungovala v letech 1933 - 1943 ve Spojených státech amerických a v tomto období se pohybuje i náš příběh.

Bylo to mé první setkání s autorkou a no páni! K poslechu jsem se moc ráda vracela, opravdu mě zajímalo se bude dít dál.
Vztahy, které tu jsou vybudovány plynou tak nenásilným tempem. Víme toho o nich hodně, známe jejich životy i povahy, a co je hlavní, fandíme jim.
Tomu jak se chtějí postavit společnosti, jak si chtějí jít za svým štěstím a nenechají se zlomit ať už nepohodlím, nepřejícími lidmi nebo krutými muži.

Nejen, že mě bavily postavy, nejvíce asi Marge, která si zkrátka a dobře žila po svém, i když to nebylo vždy lehké stát si za tím co ona chce, ale i ta doba ve které se příběh odehrává, a témata, které se tu otevírají jsou pro mě nanejvýš lákavá.
Také nesmím zapomenout, že je tu ukázka toho pravého, pevného přátelství, které už se dnes těžce hledá.

Bylo mi líto, že kniha končí a to i díky dokonalému přednesu #janastvrtecka která si neskutečně dobře pohrála s hlasem. Vždy jsem věděla kdo právě mluví, i když na scéně bylo více žen!

Asi vás teď nepřekvapí, když řeknu jen DOPORUČUJI. Pokud jste nad čtením knih od autorky #jojomoyes váhali jako já, už neváhejte!

DraculDraculDacre Stoker

"Všem kdo vědí, že nestvůry, jsou skutečné."

Jistě všichni znáte příběh Drákuly, nebo spíše příběh Jonathana Harker, který kdysi dávno sepsal Bram Stoker. Co když se ale vše, co jsme četli doopravdy stalo?!
Co když někdo dílo předtím jen upravil, aby už tak do nelehké doby, kdy se to brutálními vrahy jen hemžilo, chtěl příběh vykreslit jen jako znepokojivou fikci?

V této knize DRACUL se tedy ke konci dozvíme, jak vše bylo, ale je samozřejmě na vás čemu budete věřit.
Mě osobně příběhy o upírech nikdy neděsily, spíš mě fascinovaly. A to teď tedy nemluvím o filmu Twilight (i když první díl v původním znění-ach!), ale já jako malá jsem hltala Svatbu upírů a později film Drákula z roku 1992, ten je můj asi nejoblíbenější!

Tato kniha i původní, mě opět přesvědčily o tom, jak jsem měla o Drákulovi jakousi romantickou, zkreslenou představu, a jak moc jsem si ho idealizovala(stejnak ho miluju i tak).
Díky tomuto novému příběhu máme zase další úhel pohledu na to, jak to vlastně s těmito nemrtvými bylo. Jak žili, jak se chovali, ale hlavně nám nabízí i nový životní příběh, a to o chůvě Ellen, kterou jsem si opravdu oblíbila!

Sem tam pro mě měla kniha trošku pomalejší tempo, a tak jsem ji měla tendenci odkládat, ale pořád si stojím za tím, že se mi líbí více než Drákula z roku 1987.

Brouci v hlavě: Jak se zbavit vtíravých myšlenekBrouci v hlavě: Jak se zbavit vtíravých myšlenekSally M. Winston

Myšlenky k nám přichází aniž bychom jsme si o ně říkaly. Nad některýma se pousmějeme, některé nám nepřijdou důležité, ale některé nám mohou nahnat strach.
Je to myšlenka o které si říkáte, že o vás třeba něco vypovídá. Nemůžete být přece dobrým člověkem, když k vám takové myšlenky míří, jsou až vtíravé a přichází k vám čím dál tím častěji. Nedá se jich zbavit a vy nad nimi musíte neustále přemýšlet.. co když to na co myslím opravdu udělám?
Pravdou je, že jsou to JEN myšlenky, které nemáme šanci ovlivnit, a je pak už jen na nás jak s nimi naložíme nebo právě ne.. Víte co je totiž nejlepší? Nic s nimi nedělat, prostě tak jak přišli tak je nechat zase odejít!
•A TAKY.. nezapomínejme, že to co máme v hlavě je naše. To my jsme pány našich myšlenek. Tak ty dobré využijme a ty co tam nemají co dělat.. těm zamávejme.
•Pokud si říkáte, že nás takových musí být pomálu.. omyl!
Více než 90% lidí tyhle myšlenky má a to ať už mají či nemají nějakou tu "minulost".
V knize je vám vysvětleno jak takové myšlenky vznikají, co se nám děje v mozku při příchodu těchto nekamarádů, jaké jsou například tipy těchto myšlenek (a že jich je), a jak si s nimi dál poradit. Nakonec jak poznat, co jsou pořád jen myšlenky nebo už něco, co se stává "hmatatelným" a je potřeba se poradit s odborníkem.
Nebojte, nejste v tom sami!!

Všechno nejlepší, AnnoVšechno nejlepší, AnnoPetra Jirglová

*audiokniha
Přiznám se, že jsem si celou knihu říkala, ježiš jak mě chybí cestování, ale TAK MOC!
Autorce se opravdu povedlo, vykreslit nám hlavní hrdinku Annu v tom nejhorším světle. Věřte mi, nebude se vám moc pozdávat. Byla mi nejen protivná, ale celkově ten její charakter.. s takovými lidmi se zkrátka a dobře nekamarádím. Člověk, co lidi soudí podle značek a přepychu, tohle mi přijde dost smutný u kohokoli.
Podle mého i tohle má spisovatel umět, někoho nám dokonale znechutit. A to se tedy povedlo..
I když by jste si teď mohli říkat: "No, tak to se ti ta kniha asi nelíbila, ne ?"
Není tomu tak, až jsem já sama byla překvapená.. Bála jsem se, že příběh bude celý jedno velké klišé a ono možná i je, ale pro mě nějakým snesitelným způsobem, co jsem přijala a vyprávění si užila. Myslím si, že tato kniha může mít protichůdné ohlasy. Já ji poslouchala, když jsem neměla zrovna fajn nálady a pomohla mi si uvědomit zase spoustu věcí a opravdu mi sedla. Načtení od Adély Kubačákové bylo skvělý!

Hra o tuřínyHra o tuřínyMadame Lady

Miluju Hru o trůny. Naštěstí nejsem žádný puritán a ráda se zasměju i tomu, co tak zbožňuji!
Hra o tuříny má své pojmenování jak pro rody tak pro postavy samotné, někdy skvělý někdy nic moc, a tak se to pro mě neslo celou knihu. Něčemu jsem se od srdce zasmála a některé pasáže mě nijak nezasáhly. Peněz ale nelituju a budu to doma cpát každé návštěvě, co má aspoň malinký zájem o GOT a kdo ho mít nebude... no asi ho přemluvím, ať dá šanci aspoň seriálu.

Sága rodu HardacrůSága rodu HardacrůC.L. Skelton

Jak si člověk sám může změnit osud? Jak se z pozice vyvrhovače ryb může dostat na nejvyšší stupínek společnosti?
Mary a Sam měli jen samy sebe a byt, který byl velký asi jako naše ložnice. Avšak jak roky plynuly, tuto místnost už neobývali sami.
Díky jedné malé nešťastné náhodě se Sam rozhodne, už nebýt závislý na ostatních..
V knize o rodu Hardacrů se najde i člověk, který si rád přečte, jak něco o historii Anglie, tak o průběhu první či druhé světové války, ale i o krachu burzy, protože díky osudu různých postav se podíváme i do Ameriky. Příběh se odehrává od roku 1885 až do 1950. Přiznám se, že mě těšilo, že se kniha odehrává i v 19. stol.
Četla jsem tu názor, že kniha nejde moc do hloubky, a pan autor nás tedy ani moc nestíhá seznamovat se všemi těmi postavami, ale s tím si dovolím nesouhlasit.
Knihu jsem četa v celku pomalu a myslím si, že i to mi pomohlo k tomu, že jsem si přišla jakobych je všechny znala roky. Asi jako když jsem tehdy sledovala panství Downton!
K této knize si myslím, že nejvíce sedí: "S poctivostí nejdál dojdeš."

Soukromá tajemstvíSoukromá tajemství* antologie

*AUDIOKNIHA
Mě osobně baví dozvídat se různé libůstky ze života člověka mě známého či naopak. Drbna? Někdy jsou to příběhy u kterých si právě řeknete, to nevymyslíš, né to se nemohla stát..
Pro mě byli povídky jako celek celkem vyvážené. Některé mě nadchly, některé ne a jedna mě i rozesmála, což mě samotnou překvapilo(tohle totiž moc nevyhledávám), šlo o povídku: Samochlapskej večer. Když bych ji četla nevím zda bych nesnížila hodnocení, možná ano, protože namluvená byla geniálně a určitě to pozvedlo kvalitu povídky!

Strom splněných přáníStrom splněných přáníJ. Gladwell (pseudonym)

Strom splněných přání je romantický příběh, který je propletený historickou linkou, tehdy začínající války. Musím říct už teď, že ta mi příběh v knize trošku zachraňovala. Budu se tu opakovat, protože už u jedné knihy co tu mám jsem říkala, že zde najdeme klišé příběh, ale tady mi už na začátku, bylo líto jak je právě na tu onu knihu příběh i podobný. Jedná se o Kavárnu v Kodani.
A bohužel jsem pozorovala další podobnosti, né jen již zmíněný začátek.
Děj za mě byl docela předvídatelný a onen milý, se kterým má naše hlavní hrdinka najít štěstí, no.. zkrátka a dobře, jen jak se tu objevil, hned mi to bylo jasné, škoda. Protože si myslím, že by kniha nemusela být vůbec špatná a vlastně ani nechci tvrdit, že byla, ale nezaujala mě a znovu bych si ji nepřečetla, a kdyby mělo být pokračování, jako například právě u Kavárny, tak bych po něm už nesáhla.
Můžete si třeba myslet, ale tak co chceš po oddechově vyhlížející knize? Myslím si, že i ta romanťárna může být "prostě" více zajímavá. Je toho více a více, ale vše dopovím ve videu jako vždy. Nebojte už si před ten foťák sednu.
Tahle kniha ale určitě je pro láskomily, co se těchto příběhů nemohou nabažit.

Dívka zvaná LyraDívka zvaná LyraCecelia Ahern

Lesy a záhadno, to je moje. Příběh plyne hladce, někdy tedy až moc hladce, ale jí jsem to nějak odpustila.
Nebyl to pro mě převratný příběh, ale musím říct, že si nedovedu představit jaké to musí být vytrhnout někoho tak zvyklého samoty z jeho přirozeného prostředí a vypustit ho ven do výru velkoměst a lidí, kteří né vždy mají čisté úmysly.
Asi si říkáte, že to tu píšu jako bych mluvila o nějakém zvířátku.. no tak to si knihu musíte jistě přečíst, abyste pochopili.
Co se týče stylu psaní paní autorky, tak ten mi bohužel moc nesedl, někdy jsem se v textu zbytečně ztrácela.
Mám tu jen ještě poznámku k milostným pletkám v této knize. Místy mi bylo z toho, co se tu děje až nepříjemně, ale tady je přesně ukázáno to, co bohužel může potkat kohokoli z nás.. někdy k sobě lidi prostě nepatří..

Příběhy ze země, kde gekoni dávají dobrou nocPříběhy ze země, kde gekoni dávají dobrou nocS. Hlousek (pseudonym)

Už po přečtení komentářů vím, že budu opravdu hodně vybočovat z řady.

Na začátek bych chtěla říct, že jsem doposud o paní Šárce nevěděla, kniha mě zaujala po přečtení úryvku a tak jsem se do ní hned po obdržení pustila.
Bohužel jsem se díky knize o paní spisovatelce příliš nedozvěděla. Kdo už zná nějaké její příběhy knihu si určitě užije u mě ale tohle byla velká škoda.
Během čtení jsem měla mnoho otázek na které jsem nenacházela odpověď...
Dále mi přišlo trošku nešťastně zvolené jak písmo tak rozložení na stránce, kniha se mi díky tomu četla o něco hůře.

Ale musím říct, že poslední kapitola se mi opravdu líbila, kdyby takhle byla napsaná celá kniha, byla by to senzace. Je znát, že je tohle autorčina prvotina, ale fandím aby ji vyšel i nějaký další projekt. Protože to co dělá pro děti a pro jejich život na Bali je krása a já obdivuji každého, kdo do práce dává kus sebe.

18.12.2020

Daisy Jones & The SixDaisy Jones & The SixTaylor Jenkins Reid

Daisy, The Six a kontroverzní, volnomyšlenkářská, bujará 70. léta!
Je až neuvěřitelný, jak moc se mi chtělo během čtení zadat na youtube jméno této fiktivní kapely a něco si poslechnout. Pokud vás tohle bude napadat až moc často, najděte si Fleetwood mac, protože těmi se autorka inspirovala a musím říct, že to je přesně TO ONO..
Já jsem různožánrový milovník hudby, takový chameleon, ale např. skladba DREAM to je přesně pro mě, takový nádech Covenu (a už dlouho od nich miluji právě Seven Wonders).

Kniha psaná formou rozhovorů mi opravdu sedí a autorce děkuju, že s něčím takovým přišla.
Díky tomu nám tu vznikaly vtipné momenty. Členové skupiny se baví o jedné situaci a každý si ji pamatuje jinak. Dokonce mě i rozesmála ,a to se mi moc nestává.
Jsem dívka fesťáková, pubertu jsem trávila pod pódiem ,a tak mě ani moc nepřekvapovalo, co se okolo kapely dělo.
..dobřeee i na pódiu! Skákání do lidí? To byl ten pravej nářez.. piercing v jazyku, házení hlavou, spaní pod širým nebem! No to už je doba, to mi teď možná ani nikdo neuvěří .
Nesmím ale zapomenout ani na to, že kniha nenese jen veselé vzpomínky.
Jak moc mohlo být složité žít s někým, kdo se stává hvězdou a míří na samotný vrchol a jde vůbec s někým takovým mít rodinu?
Jde se udržet a nechat se strhnout tím vším okolo, protože přece: Sex, drogy a rocknroll, ne?!
Jak by jste vy zvládali život, jako hvězda? Dá se tohle vůbec odhadovat dopředu?
Myslím si, že hodně z nás vidí jen to pozlátko.
Ale právě spoustu takových lidí, jako byli i někteří členové kapely, jsou vlastně kolikrát ty nejvíc osamělé duše.. i když lidí kolem sebe mají mraky.
I přesto, že se mi kniha dost líbila, měla jsem i nějaké ale..
Asi největší problém jsem měla s koncem knihy, i když je mi jasné, že to právě mnoho lidí strhne a dost zaujme, já to tak neměla. Ale víc prozradit nemohu ,to bych vám udělat nemohla.
Těším se až se k nám dostane i seriálová verze, protože postavy z knih si nějak představuji i to prostředí.

16.12.2020

Nejkrásnější dárekNejkrásnější dárek* antologie

*audio
Nejkrásnější dárek.. určitě si každý z nás pod slovem nejkrásnější představí hlavně to pozitivní. Což určitě není špatně, ale né vždy to nejkrásnější je zahaleno jen v tom nejhezčím prostředí a čase ..
Tahle kniha nám to dosti ukazuje. Popravdě jsem čekala samé milé, povznášející příběhy, které mě budou hladit po duši, ale nestalo se tomu tak..
Je dobré si uvědomit, že né každý má ten čas Vánoční pohodový, protože život si nevybírá, kdy nám přinese něco špatného. I když bychom to tak chtěli.. aspoň ten jeden jediný den, kdy bychom si mohli oddechnout a počítat s tím, že bude jen pohoda a cukroví... dobře já se vždy těším hlavně na salát. Dokážete si to představit? Jeden den čistého klidu?
Je asi nejdůležitější i v tom nejhorším nezapomínat na to, že né všechno zlé má dlouhého trvání a že to, co někteří berou jako samozřejmost je pro ostatní vlastně to nejkrásnější!
Nejvíce se mi líbila povídka od Kláry Novákové u které mě tedy na konci zamrazilo a od Thea, jehož povídka byla skvělým přídavkem k nám už známé dvojici Kita a Daniela. Měla nádech tajemna, a to je to moje!
Co se týče audia, bohužel mi moc nesedl přednes Jiřího Suchého, né tedy ve všech povídkách, ale tady jsem byla spíše spokojená s ženským přednesem, tedy Kláry Suché.

10.12.2020

Mengeleho děvčeMengeleho děvčeViola Stern Fischerová

*audiokniha
Váš život je v plném proudu. Pomalu dospíváte a kolem vás se začne motat první láska. Přemýšlíte nad tím, jak by váš život mohl vypadat dál a pak to přijde, válka!
Protože jste židovka nesmíte dál bydlet ve svém domě, nesmíte vycházet v určitou hodinu ven, nesmíte studovat. Pak vás odvedou do haly plné lidí, vy nemáte co jíst a netušíte, co se to vlastně děje.. ve vlaku jste nejmladší a jste u okýnka.. co to asi bude pro vás znamenat, když se cestuje dny?
A pak ho hned po výstupu z dobytčáku spatříte. Muže, který vám vaše iluze o tom, že se doteď dělo to nejhorší, rychle změní, stojí před vámi sám pan Mengele, který si vás vybral.. ach jaké štěstí.
Kdyby se mě někdo zeptal, jakou knihu bych doporučila s tématem 2 sv. bude to určitě tato kniha.
Protože je tak citlivá a plná lásky, protože je tak krutá a protože za mě mapuje nejlépe to, co se za této doby dělo.
Líbí se mi a vím jak divně to může znít, ale opravdu se mi líbí to, jak se díky vyprávění hlavní hrdinky dozvíme, jak se svět během pár let změnil. Jak si vlastně každý myslel, že to nebude tak strašné, proto skoro nikdo neměl to velké nutkání utíkat. Cítil se potřebný. Cítil se být člověkem jako každý jiný.
Ty krutosti, ty odporné činy.. ať už od lidí, co si užívali, že mohou zabíjet v ulicích nebo těch, co byli za zdí a ostnatým drátem.. k nim nemohu ani nic smysluplného dodat.. svírá se mi z nich vše v těle..
K této knize jsem si udělala tolik poznámek, jak snad nikdy a vím, že kdybych knihu četla odkládám ji dost často.
Poslech mi tedy pomohl nejen v tom, že jsem ji měla snad za dva dny "přečtenou" ale přišla jsem si jako bych seděla v jedné místnosti s paní Violou a poslouchala, co se jí v životě přihodilo. A navíc ten přednes! Jitka Ježková má neskutečně příjemný hlas a Paní Cibulková mě opět přesvědčila jako herečka, neskutečná to žena!

23.11.2020

Když se introvertka vdáKdyž se introvertka vdáDeborah Tung

V tomto druhém díle se dozvíme, jaký je to pro introverta, když do jeho života přijde někdo, kdo má stejné, ale mnohdy taky jiné návyky.
Na úvodní fotce vidíte náš vlastně normální večer s manželem.. ale já chci být s tebou... zZzZzzz, nic neříkám je to pěkný.. někdy :D.
Líbil se mi o kousíček míň než první díl, ale i tak super :) slabší 4*.

20.11.2020

Pohádky na dobrou noc z celého světaPohádky na dobrou noc z celého světakolektiv autorů

Tahle knížka *Pohádky na dobrou noc z celého světa* to je vám fakt skvělej nápad.
České pohádky tam najdete hned tři. Nevím, co se mi na tom líbí víc! Můžete přečíst, co děti v jiných zemích slyší večer před spaním, a taky tu jde krásně vidět, jak je každý kousek země na tomhle světě tak odlišný nebo naopak nám velmi podobný.
Je pravda, že některé příběhy jsem úplně hned nepochopila nebo se mi tak nelíbily, ale těch bylo opravdu pomálo..
Nejvíce se mi asi líbily pohádky z Rumunska, Kanady, ale třeba i z Mongolska a Ruska.. no mohla bych pokračovat, ale to bych vám toho mohla taky vyzradit až moc.

20.11.2020

Porodní sestra z OsvětimiPorodní sestra z OsvětimiMagdalena Knedler

"Doktor také slyšel, že se na štubě dějí neobvyklé věci, že ta malá žena má v rukou prapodivnou moc. Nevěřil. Musel si ji předvolat, zeptat se. Protože jsou přece v táboře. Zařízeném tak, aby tu lidé umírali, ne aby se rodili a žili."

Tento úryvek z knihy přesně vystihuje, to, co se v ní nachází...
Jsem jeden z těch lidí, co o sobě tvrdí, že už ho různé informace z 2 sv. války jen tak nedostanou, že jsem toho už viděla, četla a slyšela dost, ale..
Tuhle knihu jsem musela prokládat jinou, veselejší, bujařejší, protože se mi né jednou stalo, že jsem se rozplakala...
Autorka nám popisuje v knize život v Osvětimi a Březince. Zaměřuje se na ženy, a jak s nimi jakožto s rodičkami bylo zacházeno, a co následně dělo s novorozeňaty.
I když některé informace mi nebyly cizí, autorka stylem psaní dokázala přiblížit tu ledovou, smrtí nasáklou atmosféru!
S tím, co nám v knize předává se zkrátka a dobře nemaže, ale pak, o pár stránek dál vylíčí situace, které nás dokážou dojmout. Vy si povzdechnete, vydechnete, otočíte stránku a tam kapitola s názvem: Josef herr hauptsturmführer.. a vy už víte, že budete mít knedlík v krku úplně z něčeho jiného.
Přiznám se, že jsem byla v knize sem tam trošku zmatená. Asi za to mohlo rozdělení kapitol a jejich název, ale pak jsem pochopila kód a autorka na konci vše krátce vysvětluje.
Za mě kniha, která má v sobě ukryto tolik bolesti nejde moc hodnotit. Chci ji doporučit, ale myslete na to, že vám ze čtení nebude dobře a nerada bych, aby třeba žena, co už nosí pod srdcem poklad měla špatné dny.
4,5*

09.11.2020

Duchové rodiny FolcroftůDuchové rodiny FolcroftůDarcy Coates

Když se do nějaké knihy pouštím, sem tam si tu něco přečtu. Tentokrát jsem nejspíš udělala dobře, protože jsem nebyla tak zklamaná jako ostatní.
Ano o duchy se tu skutečně nebude jednat tolik, jak bych čekala, ale je tu jedna kapitola v knize, která se jmenuje PŘÍZRAKY a to mi přijde, že knihu vystihuje. A když se nad tím zamyslím ještě víc, tak duchové by na tu moji metaforku sedli taky.
Takže pokud se do knihy chcete pustit, těšte se na příběh, který není o úplně tak normální rodince a bude to si myslím v pořádku.
Co je škoda, že kniha není o trochu delší, myslím si že by si to zasloužila. Konec je opravdu moc rychlý.
Rozhodně chci od autorky ještě něco přečíst, tentokrát si ale nechám poradit :).

15.10.2020

SnílciSnílciKaren Thompson Walker

Miluju spánek! Je někdy chvíle, kdy bych prospala snad celý den nebo aspoň polehávala, četla si, dívala se na seroše, však to znáte. No neříkejte mi, že se vám tahle myšlenka nehonila hlavou aspoň jednou!?
Postavám v této knize se ale stane, že se jednoho dne jednoduše neprobudí, to už není tak prima. Co je zajímavé, nejedná se tu o koma, ale o nekonečné snění..
Kniha skýtá opravdu kupu postav a tedy i příběhů. Je tedy jasné, že tohle nemusí každému vyhovovat, kolikrát by jste třeba chtěli určité postavě věnovat delší část a víc se o ní dozvědět.
Já mám ráda tyhle propletené příběhy, kdy se tu pohybujeme mezi lidmi, kteří se od sebe liší jak věkem tak postavením, životním stylem a tak dále a tak dále..
Ze začátku jsem si musela docela zvykat na styl vyprávění, ale ten mě nakonec pohltil.
Po delší době se mi i stalo, že jsem si musela označit stránky, protože to, co autorka napsala mě nutilo přemýšlet a se spoustou myšlenek jsem se ztotožnila..
Z příběhu nejdéle spící dívky, mi bylo zvláštně.. smutno ? Nedokážu najít asi přesný výraz.
Vtipné je, že jsem od knihy čekala úplně něco jiného, ale zklamaná jsem rozhodně nebyla. Ke konci asi už jen dodám, že je až děsivé, jak je tu vystižená atmosféra toho, co se tento rok ve světě dělo/děje, přitom tahle kniha byla napsána dříve..

12.10.2020

Zimní čarodějniceZimní čarodějnicePaula Brackston

Bylo nebylo, v daleké Valašské krajině, žila Morgana.
Dívka milující přírodu, žijící se svou matkou, dívka opředená tajemstvím magie a tichosti. Už dlouho s nikým nepromluvila, jednoho dne zkrátka a dobře, přestala své emoce vyjadřovat slovy.
Nacházíme se v 19. století, a jak už to tehdy bývalo- Morganě byl vybrán manžel, se kterým jednoho dne odcestovala na jeho farmu, kde na ní čekaly nemalé zkoušky.
Použila jsem tohle představení knihy záměrně, protože na mě kniha působila místy až pohádkově. Morgana je velice mladá dívka, dovoluji si říci, že od mé blížící se 30tky je mi opravdu věkově vzdálena, a proto mě kolikrát její úvahy mírně rozčilovaly. Ale zase někdy dosti překvapila, a tak jsem to s ní měla jak na houpačce. Což když se nad tím teď tak zamýšlím, není tohle právě to roztržité mládí? Obzvlášť když se nacházíte úplně v novém postavení a prostředí?
Co se týče magie v tomto příběhu, ach chtěla bych ho víc. Kolikrát se mi až chtělo křiknout: Tak čaruj, čaruj holka! Ukaž co v tobě je.
Co se mi tedy ale vážně líbilo, bylo umění autorky vykreslit nám místa a situace, které jsme v knize objevovali. Živě jsem si dokázala představit vše o čem jsem právě četla. A že jsem na tohle náročná, protože zase moc popisu mě dokáže pořádně odradit!
Samotný konec mě moc nepřekvapil, ale ani nezklamal. Těším se rozhodně na další knihy z této započaté série, která se jmenuje •Stínové kroniky•. A doufám, že se to pořádně rozjede. Magie přece nemá hranic!
3,5 *

10.09.2020

OsvobozeníOsvobozeníImogen Kealey

*audiokniha
Hned na začátek musím říct, že jsem si během poslechu neustále opakovala, že si pak musím o hlavní hrdince dohledat spoustu věcí, ale nemusela jsem. Kniha má opravdu dobrý doslov, který je skvěle namluvený.
V knize se mi nabídl zase úplně jiný pohled na průběh druhé světové války, a taky z nové pozice, se kterou jsem ještě doposud nesetkala.
Nejde tu o pohled ženy, ale ženy bojující za své lidi, za svou lásku a za sebe samotnou.
Během poslechu jsem také přemýšlela nad tím, jak bych se chovala já v její pozici. Jestli už bych byla také tak drsná, necitlivá a šla si tvrdě za svým.
Ta doba, ve které žila, nutila lidi k různým činům. Ale myslím si, že kdyby taková nebyla, asi bychom nečetli články a knihy o tom, co dokázala. Nejspíš každý musel učinit nějakou oběť, aby něčeho dosáhl.
Lidem jako ona můžeme už jen děkovat a ctít je. Kdyby jich nebylo, svět je dnes třeba úplně jiný!
A myslíte, že je zbytečné říkat, začněme si toho co nám tu zanechali více vážit ?!
Knihu namluvila Lenka Zbranková a opravdu dokonale!! Chtěla jsem si knihu i díky ní poslechnout celou na jeden zátah. A ta dobová hudba? Krása.. tohle se opravdu povedlo.

27.08.2020

CizinecCizinecHarlan Coben

Přiznám se, že mě hodně nalákala nálepka Netflixu. Protože porovnání audio vs. seriál, to u mě ještě neproběhlo!
A navíc anotace zněla velmi záhadně.
V první půlce se postupně seznamuje s postavami. Líbilo se mi, že autor mluví i o jejich minulosti, díky tomu jsme je mohli více poznat.
A ta druhá je více akčnější, kde se rozmotává spletenec: proč to všechno vlastně ?
Nechci tady nic vyzradit, ale když jsem se dozvěděla, kdo to vlastně ten Cizinec je, byla jsem trošku zklamaná. Asi jsem čekala něco drsnějšího, ale už mě díky odhalení všeho nepřišel příběh tak temný a záhadný, jak jsem to do té chvíle vnímala.
Celkově se mi ale kniha líbila. Je tu otevřené i téma, jak není TADY na internetu bezpečno. Někdo si může myslet, jakou má na určitých zákoutích tohoto světa umožněnou skrytou identitu.. hmm nenene‼️
Taky jak něco zapomenutého může kdykoli zase vyplavat napovrch.
Kdyby si tak lidé uměli říkat co je trápí, víc si důvěřovat (škoda).

24.08.2020

Pravda, nebo ležPravda, nebo ležColleen Hoover

*audiokniha
Řeknu vám!! Tohle byl mazec..
Ještě nikdy jsem snad neměla větší chuť hodit s knihou přes celou místnost. “Škoda” jen, že tohle bylo audio, tak mě nezbylo, než nahlas nadávat .
Myslíte si, že už jste vše odhadli, že už vše víte. No.. to sotva!
Autorka si s vámi hraje až do samého konce.
Bylo to skvělý, temný v mnoha místech, a vy opravdu nevíte co je PRAVDA a co LEŽ.
Jediné co mi teda už pak dost vadilo.. Já nejsem žádný puritán, ale u slovíčka šu*at už se mí svírala pěst! Autorka jím totiž opravdu nešetří. Pokud nemáte čas číst, audio musíte zkusit, stojí za TO‼️
Tady se určitě vyplatí překonat ten obrovský boom kolem celé knihy, který mnohé dokáže odradit. To co se o ní říká, rozhodně LEŽ není.

20.08.2020

Kavárna v KodaniKavárna v KodaniJulie Caplin

Lásky čas, nemusí přicházet jen v máji. Taková pohodou nasáklá Kodaň je pro vznik tohoto pouta, jako stvořená.
A navíc, pokud ještě jako hlavní hrdinka této knihy nezažíváte zrovna lehké období.
K těmto příběhům, obzvlášť z dnešní moderní doby jsem často skeptická. Ale tady jsem se zbláznila a koupila od autorky vše, co u nás vyšlo.
Ano je pravda, že mě né hned chytlo psaní autorky, kde jsem měla docela problém s přímou řečí, a klišé scén se tu taky najde, ale světe div se, nějak jsem to knize odpustila.
Nevím, zda to bylo tím prostředím, kde se kniha nachází, nebo tím, že mě zajímali i další postavy, než jen hlavní, kdo ví..
Přistoupila jsem na to, že si sem tam potřebuji něco takového přečíst, protože většina knih co čtu, je na čtení náročná, jak stylem psaní tak i tématem.
U knihy jsem si odpočla, a to je to, co jsem od ní nejvíce potřebovala‼️ Tady opravdu platilo, každá kniha si svého čtenáře najde!
( Kdo by se ptal, když už romantično.. tak já spíše vyhledávám dobu jako Pýcha a předsudek nebo Ptáci v trní)
Takže se těším na pokračování, které se bude dál odehrávat v Brooklinu.

16.08.2020

Prokletá pevnostProkletá pevnostMarkéta Prášková

Znáte to, když je někdo při moci a k tomu ještě při moci magické, né vždy se rozhodne konat jen dobro!
Kenrik a jeho společníci se vydávají zachránit budoucí zem královny Deily, která je napadena mocnými mágy. Podaří se jim vše zvládnout?

Musím říct, klobouk dolů za to, jak si autorka pohrála se jmény a názvy území, protože ač to může znít jako maličkost, pro mě tohle znamená hodně. Přidávali postavám na skutečnosti.
Co je ale opravdu velkou škodou, že jsme se nedozvěděli více o historii tohoto světa a celkově bych knize přidala o dost více stránek.
To tady ale mluvím za sebe jakožto za jedince, který zatím četl skoro samé fantasy, které jsou opravdu bichličky.
Pokud by se ale tato kniha dostala do rukou mladšímu čtenáři je to naprosto ideální!
První třetina byla pro mě slabší. Putování, seznamování se s postavami, první vzplanutí lásky(které tedy pro mě bylo až moc rychlé, asi jsem na delší dvoření se), ale pak se to opravdu rozjelo a já zajásala.
Nejvíce jsem si oblíbila hlavní zápornou postavu, u mě asi jak jinak‼️
A to mě rovnou přivádí k dalšímu bodu. Moc se těším na další díl a taky moc doufám, že bude právě o něm, o Herobenovi.
Pokud bych měla mluvit o hodnocení ve hvězdičkách, bylo by to spíše 3,5 * :)

06.08.2020

Jeden z násJeden z násShari Lapena

*audiokniha
Kniha má super propracované mezilidské vztahy. Probíhá tu sice i vyšetřování vraždy, vás ale stejnak budou víc a víc zajímat ta lidská dramata, která se tady za mě fakt povedla!
Sice jsem docela brzo věděla, kdo za vše může, ale i tak mě vše dál zajímalo a musím říct, že se mi tahle kniha líbila o dost víc, než Nevítaný host!
Audio nemá chybu, a tak mohu jen a jen doporučit.

30.07.2020

Milé dítěMilé dítěRomy Hausmann

*audiokniha
Popravdě mi dělá velký problém vymyslet, co napsat, abych toho nevyzradila příliš!
Tahle psycho kniha, ano tak ji doma říkám, byla napsána neuvěřitelně zamotaně. Ale pro štěstí všech, byl to opravdu promyšlený “zamotanec”.
Když jsem si už ke konci říkala jak je vše jasné, tak nebylo!
Vyzdvihnout musím psaný pohled dítěte na vše, co se v knize odehrává. Taky to, jaký obraz děje si vytváříte, a který vlastně v průběhu čtení či poslechu pořád upravujete a předěláváte!!
Kniha má 14 hodin a já ji zhltla za den a půl.. musela jsem vědět jako to dopadne.
Co se týče audia, moc se mi líbil hudební podkres, ten se vážně povedl. Nešlo totiž jen o hudbu, ale třeba i zvuk nemocnice a to mě dost mile překvapilo.

30.07.2020