foxi_ii foxi_ii komentáře u knih

Hříšní světci Hříšní světci Emily A. Duncan

Kaljazin a Tranavie: dvě země a dva odlišně smýšlející národy žijící v jednom světě. Zde žije dívka, ukrytá v klášteře se schopností mluvit s bohy.
Každým dnem jsou blíž a blíž nepřátelé s princem v čele, lačnící po její krvi... doslova!
Zní to jako pohádka, že? V tomto případě, ale pěkně krvavá.

Do příběhu jsem se ponořila s rezervou, kvůli nálepce young adult a ano pocítila jsem tam jisté prvky, kterým jsem se musela někdy smát a někdy právě naopak, ale panejo, mě se to líbilo a to dost. Dost u mě znamená to, že už chci další díl! Ano, budou celkem tři a ať už to je!
Fantasy se mi v knižní podobě začíná líbit čím dál tím víc.
Jak jsem takhle pročítala příspěvky.. asi někteří už zdatnější, co tenhle žánr mají dosti načtený, bude se jim příběh něčím připomínat. V tomhle mám já jisté výhody.
A! Neodpustím si poznámku se jmény!!
Na začátku, než jsem se začetla a poznala nový svět, tak jsem je fakt nesnášela, ale postupem času bych si asi jiné nedokázala představit

27.04.2020 4 z 5

Inspekce Inspekce Josh Malerman

Obří věž u temného lesa, kde žijí jen chlapci, kteří o opačném pohlaví nemají ani ponětí. Proč tohle všechno?
Pokud se chystáte knihu číst, tyhle informace určitě stačí. Co nám nabízí anotace, bylo pro mě během čtení knihy příliš podrobné. Díky tomu byla pomalejší než kdybych toho věděla tak půlku.
Co se autorovi ale musí nechat, nic takového jsem ještě nečetla a napětí (hlavně ke konci) taky nechybělo. To, že chlapcům nedal ani jména, tak jako to udělal i u knihy Bird box jim pro mě, bere tvář. Až tady jsem zjistila kolik toho dokáže jen to, když někoho nebo něco pojmenujeme. Jméno nám dává jakousi totožnost.
Zajímavé určitě je, že se to všechno děje v naší době, ale to mě zároveň vede k zamyšlení, že mi chybělo více příběhu o vzniku.
Tohle je rozhodně kniha k velké diskuzi a to se také počítá.

21.04.2020 3 z 5

Narušení Narušení Susanna Kaysen

Když jsem se o knize doslechla věděla jsem, že to je něco pro mě.
Prostředí psychiatrické léčebny, navíc v 60. letech ve mě vyvolává spoustu pocitů.
Tato kniha ukrývá příběh, ženy, která navštívila psychiatra a následně byla umístěna do léčebny, kde pobyla téměř 2 roky.
Navíc se jedná o autobiografii.
Přiznám se, že jsem si její zážitky představovala drastičtější, ale to nemění nic na tom, že se mi kniha líbila a klidně bych ji snesla i delší. Musím doporučit i film, který nese stejný název.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Na tuhle knihu jsem se chystala tak dlouho.
Ale napřed ji bylo všude plno, pak jsem si ji pořád ještě nechtěla koupit a ona si ke mě nakonec tu cestu našla prostřednictvím daru.
I když jsou v ní popsané drsné věci, co lid zažíval během 2 sv. války, je napsaná velice lehce až křehce, takže se hodí i pro lidi, co tohle téma né moc dobře snáší!
Je to opravdu krásně napsaná kniha, plná emocí... Takže, no ..nikdo nelhal a já si říkala jak budu zase jedna z mála, co ho tak profláklá kniha nepohltí.. pohltila

|na mém YT Foxí, jsou zachyceny veškeré mé pocity během čtení! Jedná se o čtecí maraton, pokud by se někdo nudil :) |

10.04.2020 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Velký bratr tě vidí. To jsem během dospívání slýchala celkem často a až teď v 27 letech jsem chtěla zjistit, proč je tahle kniha tak skvělá a hlavně-aktuální. A jsem ráda, že jsem s četbou počkala, protože si myslím, že bych to úplně hned nepochopila!
Hodně lidí mluví taky o tom, že hlavní hrdina Winston je jen průvodce dějem, aby jsme si uvědomovali více ten absurdní totalitní režim, který ve světě, kde žije je zaveden. Takže jeho příběh odsouvají na druhou kolej. Mě se, ale jeho postava líbila a rozhodně chci knihu číst ještě jednou za několik let.
Po přečtení, jsem se hned dívala na video z kanálu: Na potítku, a ta temnota a úzkost z knihy na mě dolehla o to víc(doporučuji tento kanál). I když se snažím žít přítomnem, dnešní doba mě děsí a co teprve budoucnost.. co ta přinese?
No, co vy na tuhle knihu říkáte? Chtěli by jste žít v době, kdy i slova mizí z povrchu zemského?

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Odevzdaně se přiznávám, že právě onen seroš mě donutil přečíst tuto knihu, i když už jsem ji na seznamu CHCI PŘEČÍST, měla fakt děsně dlouho????!
Vlastně mě ani nenapadlo, že by se mi kniha nelíbila, když mám fantasy opravdu ráda. I když jsem se mu dřív věnovala hlavně prostřednictvím filmů a seriálů.
Navíc se četla jak nic :).
Asi jsem měla i výhodu v tom, že mám ráda povídkové knihy, to byl totiž aspekt, který dosti lidem vadil. Tedy co se týče mého okolí.

ZAMILOVALA jsem se a chci vííc! Ten svět je skvělej.

Mortina Mortina Barbara Cantini

Knihu bych určitě snesla delší, protože byla skvělá :)
Moc se mi líbilo, že díky mini popiskům u ilustrace vás to donutí ji zkoumat ne pár sekund, ale pár minut, a to je za mě určitě plus.
Doporučuji :) !!

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Nikdynoci jsem se popravdě vyhýbala. Měla jsem s ní problém jako se vším, co zrovna “vyletí”. S tím, ale musím trošku pohnout, protože mi těch věcí díky takovému bloku dost utíká.
Takže děkuji za dárek, protože byla skvělá a kdo ví jeslti bych si ji kdy sama pořídila.
Hlavní hrdinka mi připomínala Aryu z Game of thrones a i pár prvků mi sedělo do tohoto světa, a tak asi i díky tomu jsem si k tomuhle čtení dokázala najít cestu.
Nooo a nejvíc propírané poznámky pod čarou... Já si už nedovedu představit, že by tam nebyly. Napřed mě teda rozčilovalo hledání *. Protože, když jsem viděla hned po otočení stránky, že tam něco pod čarou je, hned jsem musela hledat, kdy to budu číst. Ale pak jsem se zklidnila a bájo.
Moc se těším na další díl, snad co nejdřív, protože těch informací je spousta tak abych si ještě něco pamatovala :D.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

(Audiokniha)
Koupi i čtení téhle knihy jsem docela odkládala, bylo to asi kvůli tomu, že jsem nechtěla rozečítat další sérii.
Pak se mi ale do ruky dostala audiokniha a jsem za to opravdu ráda.
Nevím jestli by to bylo i při čtení, ale u poslechu jsem byla opravdu napjatá a díky různým kličkám jsem měla min. 5 tipů kdo je vrah, že by zahradník? :D
Na další díl se určitě těším, jediné co jsem na soc. sítích řešila byl počet obětí, protože mi neseděli s tím, co na konci knihy Erika řekne, ale nakonec jsem to vyřešili a mě se ulevilo :D
Doporučuji !

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Tuhle knihu jsem vyhlížela opravdu dlouho a od jejího obsahu jsem dost očekávala.
Tara tu vypráví svůj život v mormonské rodině, který nebyl zrovna v pořádku, i když uvědomit si tuhle zkutečnost pro ni nebylo vůbec jednoduché.
Hned na začátku mě např. překvapilo, že jak Tara, tak většina jejich sourozenců nemají ani rodný list.
Musím říct, že jsem nad knihou celou dobu kroutila hlavou, a to hlavně kvůli chování rodičů a některých sourozenců... no uf????.
Co mě asi nejvíc děsilo, je to, že se kniha odehrává v dnešní době ač podle skutečností, které se dozvídáte byste odhadovali snad i středověk..

Proč 4 *? Bohužel i přesto všechno jsem si k Taře nenašla cestu, a tak jsem to s ní neprožívala jako většina lidí, kteří by ji chtěli např. poznat nebo si ji váží. Pro mě docela škoda, ale není to pro mě nějak závratné a proto knihu určitě můžu doporučit.
Pokud vás zajímá, jaké to je vyrůstat v rodině fanatika, který neustále čeká na konec světa a hromadí zásoby, pusťte se do ní.

Spolupráce s nepřítelem Spolupráce s nepřítelem Adam Kahane

Když jste v kolektivu lidí, ve kterém se najde někdo, s kým nesouhlasíte a přejde to až v osobní ne sympatie, kdy s člověkem nedokážete už komunikovat bez předpojatosti, je to určitě problém. Obzvlášť v práci, kde toho daného člověka určitě nemůžete jen tak vypustit ze svého života.
Když jsem byla v průběhu čtení myslela jsem na to, jak tu budu vysvětlovat, proč se mi nelíbila. Protože na mě bylo v knize až moc omáčky a cizích jmen, ale nebude tomu tak.. Adam mi svým vyprávěním dokázal vylíčit to, co už dlouho vím, ale potřebovala jsem si to asi celou dobu někde přečíst, vlastně se mi i dost ulevilo. A nejen to. Teď vím, že problémy se snažím řešit “správně”. Uvozovky, protože nikdy nevíte, s kým ty rozepře budete řešit, a proto tahle kniha nabízí odpovědi.
Myslím si, že by si ji měl přečíst každý, kdo je ve vedoucí pozici, aby svůj tým mohl v diskuzích vést tím správným směrem!
Nebude pro každého, to určitě ne, ale já jsem ráda za to, co jsem tam pro sebe našla.
Poslední věta: Nesnažme se být pořád dokonalí!

25.03.2020 3 z 5

Neviditelná dívka Neviditelná dívka Mariel Hemingway

To co si s dětství odneseme už se s námi táhne po celý život a tato kniha je tomu důkazem. Ano, je potom jen na nás, co s tím dále uděláme, jak budeme bojovat a jestli to nevzdáme.
V knize se nenachází jen příběh malé holčičky, která vypráví střípky ze svého dospívání, ale i řešení. Protože v dnešní době je mnohem více prostředků jak si pomoci nebo pomoci druhým. Je to zvláštní.. deprese a další duševní nemoci jsou v dnešní době daleko více rozšířené a jdou více do hloubky, je to i tím kolik je toho na nás v dnešní době naleženo, ale zároveň, dřív nebylo moc organizací a osob na které by jste se mohli obrátit. Tak se toho nebojme využít!
KNIHA se mi na počátku nejevila moc dobře, říkala jsem si, že mi moc nevyhovují moc krátké pasáže, ale když jsem si knihu rozdělila do vícero dní vyplatilo se! I tak jsem ale čekala trošku něco víc. Víc příběhu. Ale jak píší výše, kniha a hlavně závěr nese důležité informace, které by se měli dále šířit mezi lidi!!

16.03.2020 4 z 5

Chlapec, kterého chovali jako psa Chlapec, kterého chovali jako psa Bruce D. Perry

Kniha, která obsahuje opravdu hodně bolesti.
Moc se mi líbí, že vidíme úplný začátek kariéry mladého psychologa, který se hodlá specializovat na děti. Pak dále v knize můžeme pozorovat, jak si na vše přichází. Nejen na to jak s dětmi komunikovat, ale jak je co nejlépe pochopit. Kolikrát mi přišlo až neuvěřitelný, díky jakým otázkám, kladeným třeba i rodičům a příbuzným na vše přišel. Takových lidí by mělo být více a hlavně v takovém oboru.
Doporučuji !

06.03.2020 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Před touhle knihou jsem od Kinga četla jen TO a trošku jsem se bála, že to nebude úplně čtivo pro mě. Ale řekla jsem si, že to nevzdám a udělala jsem dobře, když jsem sáhla po povídkové knize.
Protože tady mi King ukázal, že umí. A stačí mu k tomu pár stran!!
Děj mi přijde, že se točí hlavně kolem žen, tedy buď to s nimi nedopadne dobře nebo ukazují svoji sílu. A to se mi líbilo.
Doporučuji!

06.03.2020 5 z 5

Poslední ovečka: Trochu jiný vánoční příběh Poslední ovečka: Trochu jiný vánoční příběh Ulrich Hub

Když se ke mě kniha dostala, říkala jsem si, no co tohle bude :)
Ale musím říct, moc jsem se bavila! Ovce, které tvoří pro ně nemalé stádo, vedou rozhovory a u těch jsem se né jednou zasmála. Překvapilo mě, jak autor dokázal do takového příběhu vměstnat dnešní dobu. A s tím, co v knize nastínil, musím jen souhlasit.
Doporučuji.

06.03.2020 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Na tuhle knihu mě nalákalo tolik lidí a je se teď zpětně ptám, proč vlastně ?
Kniha za mě měla super námět a asi jsem po dlouhé době měla nějaké očekávání, což se snažím nedělat.
Trošku mě zklamalo, že se únosce dozvíme docela brzo, i když nevím jak jinak by to šlo udělat.
Vlastně si s tím pak autor poradil docela dobře, protože jsem se bála, že už to bude jen nuda a zdlouhavé čekání na to, jak to teda dopadne.
Teď si říkáte a co ti teda vadilo?
Hlavní hrdinka Darby, je odhodlaná hned zabíjet, dobře asi to má v krvi, ale já bych asi nebyla hned tak vražedná. Jak děj postupuje zdá se takřka neporazitelná a potom co, snad 5x v knize řekne: Tak a teď mě zabijí! jsem si říkala, tak už ji zabte :D
Jsem možná moc dramatická, ale příběh mě až tak neuchvátil. Co, ale byla opravdu děsná představa.. to co chtěli s holčičkou dále dělat a celá historie kolem místa kam ji vezli, to bylo strašný.
Za mě úplně ne, bohužel.

06.03.2020 3 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Moje první kniha z žánru urban fantasy a bohužel pro mě zklamání.
Kniha celkově úplně špatná není, ale spoustu věcí mi přišla nelogická a nebojte nezapomínám, že v těchto světech nemusí vše dávat smysl.
Tohle byl tedy můj osobní problém, ale opravdu mě drásali jména postav, které se v knize objevovali. A také, což mě docela mrzí, jsem si k nim nedokázala vytvořit nějaké pouto, kdyby ano kniha se mi čte asi lépe. Ale přišlo mi, že jsem se o nich vlastně nic moc nedozvěděla.
Kniha určitě nebyla nejhorší, co jsem kdy četla, ale určitě se k ní nevrátím.
Nad žánrem jsem určitě nezanevřela a chci číst nějakou další :).

06.03.2020 2 z 5

Rez & záře hvězd Rez & záře hvězd Tammy Greenwood

Příběh, který vám opravdu nedá spát. Nejen proto, že ho budete muset vstřebat, ale kniha je opravdu čtivá. Moc se mi líbí, že se autorka na konci knihy rozhodla sepsat, co si domyslela a co byla jen ta strašlivá fakta. Takhle bych si to představovala u každé knihy, ve které je použito něco, co se doopravdy stalo !!

05.03.2020 5 z 5

Holka ze sekáče Holka ze sekáče Tereza Kratochvílová

Od knihy jsem vlastně ani neměla nijaké očekávání, říkala jsem si, že tak zhruba vím o čem bude a že mě vlastně ani nemá co překvapit. Ale protože Terezku sleduji už delší dobu věděla jsem, že fakt bude stát za to, co se týče vypravěčské stránky a nepletla jsem se.
U některých vzpomínek z dětství jsem musela knihu odložit a přemýšlela jsem nad tím, co mi vše z toho mého připomínají. Otevřelo se mi hodně bolavého a vlastně mě díky tomu teď dávají některé věci větší smysl. Moc se mi líbí i části, kdy přispěje její maminka a musím říct, že se k nim budu vracet, protože to jak její máma uvažuje nad problémy, to je skvělé.
Doporučuji :)

05.03.2020 4 z 5

Amálie Zubatá a zloděj paměti Amálie Zubatá a zloděj paměti Laura Ellen Anderson

I když se mi předchozí díl líbil, tenhle je ještě mnohem lepší :) a já se už těším na další :))

05.03.2020 5 z 5