Amálie Zubatá a zloděj paměti

Amálie Zubatá a zloděj paměti https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420405/bmid_amalie-zubata-a-zlodej-pameti-rsz-420405.jpg 5 30 12

Amálie Zubatá série

Amálie Zubatá a její přátelé by rádi vyhráli soutěž o vstupenky do Dýňoparku, což je ten nejúžasnější zábavní park pod sluncem i měsícem. Úplně postačí, když se jim povede prodat co nejvíc sušenek. Jenže obyvatelé Záhrobně se chovají nějak divně. Jako by si nikdo nic nepamatoval… Dokonce ani jména přátel a datum narozeninové oslavy! Co se s jejich vzpomínkami stalo? A povede se Amálii zachránit je dřív, než na ni všichni dočista zapomenou?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

Amelia Fang and the Memory Thief , 2018

Karola050716
31.10.2022 3 z 5

Možná je to mnou, možná třetím dílem, ale nějak se pro mě vytrácí to kouzlo.

buffy5235
20.01.2022 3 z 5

Já opět nevím co jiného bych měla dodat, než že jsem velmi spokojena. Krásný příběh.

broskev28
10.08.2021 4 z 5

Jsem na tom podobně jako sgjoli, zažívám mírné zklamání.
Ani v tomhle dílu nechybí vtipné pasáže, ale přece jenom mi připadá, že příběh malounko zadrhává a ztrácí dech. Překlad je opět svižný a zábavný, ale odpovědný/jazykový redaktor zřejmě tentokrát "honil termín" a nevychytal drobné chybičky (ta pro mě největší se nachází na s. 129, vyjmenovaná mezi odpadlými částmi mumií). Dyňásek mě na první dobrou neuchvátil, ale třeba v dalším dílu překvapí?

popeluška
17.11.2020 5 z 5

I ve třetím díle jsem strávila moc hezké chvilky :-) opět úžasné

sgjoli
11.09.2020 4 z 5

Tahle série si i tímto dílem skvěle udržuje svůj styl - čtivý způsob psaní, originální a zábavný styl vyjadřování, skvělá práce s jazykem. Dobře propracovaný děj a zajímavá zápletka čtenáře drží pořád v napětí. Ale faktem je, že tentokrát jsem se u toho tolik nesmála. Spíš mi bylo v některých pasážích trochu smutno a cítila jsem se lítostivě. (Asi si za to trochu můžu i sama, když mi při čtení na repeat hrála melancholicky depresivní hudba).
Asi proto cítím potřebu ohodnotit o hvězdu méně než předchozí knihy série. Nevykládejte si to špatně - i tato kniha byla skvělá a moc ji doporučuju. Ale faktem je, že mi tentokrát trochu chyběla ta zábavná, odlehčená atmosféra. Nebo aspoň já ji tu nedokázala tolik najít. Ale možná jsem ojedinělý případ. Osobně mi spíš přišlo, že autorka tady jde do trochu vážnějšího podtónu. Což není určitě špatné a já oceňuji snahu u změnu a vývoj. Jen jsem to asi úplně nečekala, že se budu cítit u této knihy lítostivě a smutně a že se v tomto rozpoložení budu chystat na kutě. :-D

lucakuca
10.09.2020 5 z 5

Amálčin příběh plný lásky, kdy stránky jsou načichlé omamně hnilobnou vůní maminky, pro tatínka je "pijavička má odporná" a přátelé se objímají, až ztrácí dech, ale to neva, Chmuroš je přece smrtka, ta dejchat nemusí a... A mohla bych pokračovat. Takže si to raději přečtěte :-)

pazizanka
20.07.2020 5 z 5

Pěkná knížka pro děti, čtu synovi před spaním a i mě se příbeh líbí.

EtELINKA23
05.04.2020 5 z 5

Výhra, která mě opravdu dostala. Miluju ty ilustrace, pěkný příběh. Určitě potřebuji i další díly.

foxi_ii
05.03.2020 5 z 5

I když se mi předchozí díl líbil, tenhle je ještě mnohem lepší :) a já se už těším na další :))

kuky921
02.01.2020 5 z 5

Prima pokračování upírky Amálie a jejích přátel. Kouzelný příběh.

Měňavka
01.01.2020 5 z 5

Naprosto dokonalé pokračování mé oblíbené série. Amálka a její kamarádi jsou prostě úžasní a je moc pěkné, že díky svému přátelství dokážou překonat naprosto vše. Bylo to opět vtipné, nápadité, dobrodružné a ozdobené nádhernými kresbami samotné autorky. Nemůžu se dočkat pokračování.

slapajda
13.12.2019

Opět povedené pokračování příběhu. Pro děti velice milý příběh a i dospělí se pobaví. Příměry pasované na svět upírů jsou velice vtipné :-). Děti to bavilo. Těšíme se na další.

2018  91%Amálie Zubatá a Příšerný ples
2019  89%Amálie Zubatá a jednorožčí páni