Amálie Zubatá a jednorožčí páni

Amálie Zubatá a jednorožčí páni https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400794/bmid_amalie-zubata-a-jednorozci-pani-S35-400794.jpg 4 41 14

Amálie Zubatá série

Amálie Zubatá ze Záhrobně je upírka s největším srdcem na světě. Tentokrát se se svou kamarádkou Květou (která NENÍ VOBLUDA a patří k vzácnému plemeni yettiů), smrťáčkem Chmurošem, princem Zvončíkem (který byl rozmazlený spratek, ale napravil se) a svou domácí dýní Tykvískem vydá daleko od domova, do cizí a děsivé Říše světla. Musí najít a zachránit Zvončíkovu matku, vílu Slunilku. Mohou ale někomu doopravdy věřit, když za každou duhou číhají děsiví jednorožci a andělská koťátka zkázy? A podaří se jim odhalit skutečného padoucha, který spřádá plány na ovládnutí Říše tmy?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

Amelia Fang and the Unicorn Lords , 2018

kamila5406
16.09.2023 5 z 5

Pěkná knížka moc hezký příběh

Karola050716
03.03.2022 3 z 5

Nejsem tak unešená, jako z prvního dílu, ale po počátečních rozpacích to opět pobavilo a zkusím i další.

buffy5235
20.01.2022 3 z 5

Příběh a ilustrace mně opět nezklamaly, a myslím, že je knížka moc pěkným začátkem pro mladší děti.

alenkacermi
05.08.2021 5 z 5

Já se taky bavila, a bavily se i moje dvě kamarádky, kterým jsem četla jenom kousek a nakonec z toho byla celá kniha. Souhlasím se všemi...krásné ilustrace, vtipný text... ten překlad je báječný. Neubráníte se výbuchu smíchu. Dětem doporučuji...je to legrace.

broskev28
26.04.2021 5 z 5

Přesně jak napsala lucakuca, tohle nemělo chybu a já jsem se skvěle bavila.
Druhý díl si stále drží vysokou úroveň, ať už je řeč o nápaditém textu nebo povedených ilustracích. Jiskrnáda, berušková komunikace, přací studnice zázračnice a samotná Třpytkopolis - přehršel skvělých nápadů a jazykových hříček, s nimiž si pan překladatel opět skvěle pohrál.
Nedivím se, že jsou děti knížkou nadšené; já taky. Tady mi navíc vyhovovala i ta nabídka jídel a nápojů, přece jen stravitelnějších než menu v prvním dílu. Takže doporučuju a jémináčku jiskřivý, já už si brousím zuby na třetí díl!

"Stálé světlo vám přeje Petronila Přepršková, TV Třpytkopolis."

Zuzvil
05.03.2021 4 z 5

Druhý díl z krásné série knížek o upírce Amálii a jejích přátelích. Tentokrát to bylo až detektivní zpracování, ale opět velmi krásnou, vilou a pro děti přesahující formou. Nemůžu opomenout vychválit formát knihy a grafické zpracování, to mi přijde maximálně kouzelné a ideální pro děti kolem cca 7 let. Příběh samotný už také není úplné klišé a má pro děti jistou vypovídající hodnotu, že není vše, jak se zdá. Můžu určitě doporučit a těším se na třetí díl.

lucakuca
24.12.2020 5 z 5

Úžasně vtipné hlášky! Bavila jsem se :-).

Hraběnka byla tou myšlenkou tak nadšená, že ji vypadlo oko z důlku a s čvachtnutím přistálo ve Slunilčině porci špaget. Víla bulvu nabrala lžící. "Uteklo vám očko, hraběnko!" zachichotala se.

No a co teprve Květa a studna přání!!! No to byla chechtanda!!!

Danielka959
26.10.2020 5 z 5

Odpočinkové čtení,líbila se mi...

sgjoli
06.09.2020 5 z 5

Tento díl série jsem si užila od první stránky. Už jsem zhruba věděla, do čeho jdu, a uměla jsem si to tedy lépe užít.
Opět tu jsou úžasné ilustrace, které jsou prostě roztomilé, takže bytosti temnoty nepůsobí strašidelně, ale právě děsně roztomile. A to odpovídá i tomu, že celý ten příběh je strašně milý a příjemný na čtení, i když tu vystupují strašidelné postavy (yetti, upíři, smrťáci a tak).
Už i první díl byl takový dost svérázný, co se týká humoru, způsobu vyjadřování a vůbec života jednotlivých postav. A stejným způsobem se to zachovalo i v tomto pokračování. Hrozně mne to bavilo. Je to dost zábavné čtení a myslím, že se u toho budou bavit nejen děti, ale i dospělí.
A malé upozornění na závěr, tato kniha dějově víceméně navazuje na předchozí knihu - je tedy záhodné to skutečně číst popořadě.

popeluška
01.08.2020 5 z 5

Opět nádherné oddechové čtení, plné ilustrací.

Kattynka11
20.02.2020 5 z 5

Tato kniha je velmi vtipná a má hezký příběh Podle mě si zaslouží 5 hvězdiček

Brinkley
12.02.2020

Četla jsem s dcerou.... a jsem pověřena úkolem nezbytně sehnat další díly. Takže u cílového čtenáře určitě úspěch.

Měňavka
30.12.2019 5 z 5

S nadšením jsem se opět pustila na cestu za dobrodružstvím s mou oblíbenou hrdinkou Amálií. Úžasné pokračování. Kniha je pro děti od 7 let, ale já ji prostě a jednoduše miluji i ve čtyřiceti. Krásné ilustrace zdobí každou stránku a vtáhnou vás do fantazie autorky. Hned se pouštím do třetího příběhu.

Sůvička4
21.11.2019 5 z 5

Moc hezky a vtipně napsána kniha pro děti. Druhou půlku knihy jsme s dcerou přečetly najednou, bylo to moc napínavé a nešlo ji odložit :-)

2018  91%Amálie Zubatá a Příšerný ples
2019  89%Amálie Zubatá a jednorožčí páni