foxi_ii foxi_ii komentáře u knih

Drákula Drákula Bram Stoker

Drákula.. má snad nejoblíbenější bájná postava, ale doteď jen filmová, takže jsem knihu už konečně musela přečíst!
(Text bude obsahovat spoilery)
Když Jonathan přijíždí na hrad je to skvělé, ale když se děj stočí k prošetřování, co se děje se slečnou Lucy přestává mě kniha bavit. Nejvíc se totiž těším na to, jak se dozvím kdo byl Drákula, proč je teď takový jaký je a taky proč ho vše tak táhne k Mině, no a toho jsem se moc nedočkala :/ a bylo mi to vážně líto, protože na knihu jsem se vážně těšila!
Najdou se určitě skvělé pasáže, ale asi jsem se přesytila filmovým zpracováním z roku 1992 a také seriálem.
I přesto všechno, nelituji, že jsem knihu četla :)

05.03.2020 3 z 5

Edo! Ty neposedo! Edo! Ty neposedo! Pavla Etrychová

Naprosto skvělá kniha pro zaměstnání dětí. Navíc se mnohé dozví a dokáží si představit různé denní situace a jak se v nich zachovat. Doporučuji!!

06.11.2019 5 z 5

Duhová jiskra Duhová jiskra Daniela Fischerová

Myslím si, že tahle kniha by se měla do rukou dostat každému. Spoustu věcí jsem si díky ní uvědomila i když jsem už toho hodně v podvědomí věděla. Tam je toho ale někdy skryto, že ? Je dobré si to připomínat :) Doporučuji číst s odmlkami .

06.11.2019 4 z 5

Krtek a televize Krtek a televize Hana Doskočilová

Pohádka se skvěle hodí k dnešní době a je opravdu krásná :) Miluju krtečka !!

06.11.2019 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Tohle se mi tak líbilo! Nejsme introvert, ale kus ho v sobě mám a protože jsem ukecaný člověk, někdy mi přijde, že se snad rozdělím na dvě osoby :D U něčeho jsem se pousmála a něco naprosto sedělo :)

21.10.2019 5 z 5

Sabagiro už ne! Sabagiro už ne! Martin Surovec

Kniha se četla velmi lehce a díky kratším kapitolám i rychle. Co se mi líbí je, že Martin netlačí na čtenáře zbytečnými fakty, ale sem tam něco o historii řekne, takže to člověka spíše navnadí než unudí. A určitě i díky fotkám se chci min. na jedno místo podívat :).
Takovýmto cestovatelům fandím, ale .. ale opatrnosti není nikdy dost! Ať se objevování míst neznámých dále daří.

16.10.2019 3 z 5

Když Anna zmizela Když Anna zmizela Alex Lake

Když si na tuhle knihu vzpomenu, tak mě napadne jediné pozitivum. Četla se opravdu rychle a pak už mě napadá jen to co mě vadilo.
Měla jsem velké očekávání od dovětku na knize: Ta pravá noční můra začne až ve chvílí, kdy se jí dcera vrátí...
Když jsem tu četla, že je lehké přijít na to, kdo za vše co se v knize děje špatného může, tak jsem byla zklamaná, že to opravdu bylo až tak jednoduché.
Jsou tu i dobré chvilky, ale je jich méně než více.

28.06.2019 2 z 5

Krotitelka pražských strašidel / Franny and the Monsters of Prague Krotitelka pražských strašidel / Franny and the Monsters of Prague Martin Babic

Když se mi kniha dostala do ruky nejvíc mě zaujalo to, že je dvojjazyčná. Tohle si myslím, že je v dnešní době super!
Ale pak jsem ji nějak odložila a pomalu na ni zapomněla. A tak když jsem ji vzala po delší době do ruky byla jsem nadšená. Příběhy v sobě nesou ponaučení a jsou krásně čtivé.
Velké plus dávám i za mapky Prahy, pro Brňáka super :D

28.06.2019 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Na další díl jsem se moc těšila a dopadlo to u mě tak 50na50. Kniha se mi zase dobře četla, ale příběh pro mě byl rozhodně slabší než Hypnotizér.
Nejvíc mě asi mrzelo, že tu nebylo moc ze života Joony, protože na to jsem se těšila.

28.06.2019 3 z 5

Hladová smečka Hladová smečka Martin Sládek

Severské prostředí a celkově Vikingy mám ráda. Proto jsem po této knize sáhla přímo na veletrhu knih, kde proběhlo i setkání s autorem jak knihy tak obálky. Musím říct, že autor je velice sympatický.
Co se ale týče knihy mám rozporuplné pocity. Kromě nějakých nesrovnalostí kniha nebyla špatná, ale díky ní jsem přišla na zásadní věc.
Nevadí mi fantasy, dokonce mě dost baví. Ale pro mě přichází problém v momentu, kdy je fantasy zasazeno do doby, která reálně doopravdy byla.
Jelikož tolik neznám historii severského lidu, ale díky jejich pohanským zvykům jsem schopna uvěřit, že tu byla jistá magie, už nevím co má autor podložené nějakými fakty a co si "vymyslel".
Kniha se ale četla moc fajn :)

13.06.2019 3 z 5

Prostituce v nacistických táborech Prostituce v nacistických táborech Václav Miko

Knihu jsem koupila, přiznám se, podle názvu. A tak mě pak překvapilo, že je název trošku zavádějící. To ale nemění nic na tom, že jsem se dozvěděla zase kupu nových informací okolo tak probíraného tématu a myslím si, že kniha stojí za přečtení.
Nejvíc mě asi "bavila" část s dozorkyněmi, kde jsou i fotografie a jejich osud po válce.

12.06.2019 4 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Moje prvotina od Viewegha. Říkala jsem si, jestli jsem si neměla vzít jinačejší knihu, protože tahle nepatří mezi ty vychvalované, tak abych díky tomu na autora nezanevřela.
Ano dvě povídky v knize jsou podle mě trošku slabší, ale četli se jak nic.
Knihu asi už nikdy číst nebudu, ale žádná katastrofa to taky nebyla :)

12.06.2019 3 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Knihu jsem začala číst ze dvou důvodů:
1. miluju film a jako milovník knih jsem chtěla vědět jestli si zamiluju i ji
2. je opravdu tak těžká na čtení jak všichni tvrdí? To jsem chtěla zjistit snad ještě víc než to, jestli se mi bude líbit.
Těžké čtení to opravdu je, trvalo mě se prokousat prvníma stránkami, ale stálo to za to!
Snad nejsem jediná, které během čtení zněla v hlavě melodie z filmu :D a musím říct, že mě díky tomu mrazilo po zádech a asi v půlce knihy jsem po zaklapnutí řekla nahlas: "Já ji miluju!"
Ve filmu si pár věcí poupravili a tedy i samotný závěr, ale myslím si, že kápli na herce naprosto dokonale ! Protože jsem si je i pak ráda přiřadila k postavám v knize.
Film bude asi pořád mým větším miláčkem, ale kniha je prostě krásná!
Myslím si, že hodně lidí ocení jakým stylem autor píše, protože napřed si říkáte, proč to tak motá? A pak ty motanice milujete..

12.06.2019

Ema a kouzelná kniha Ema a kouzelná kniha Petra Braunová

To byl tak krásný příběh. Starší vydání jsem bohužel neměla šanci vidět, ale tohle bylo tak krásně zpracované.
Těším se, až knihu budu číst dceři až bude starší, teď to bylo spíše čtení pro mě, ale zato pohlazení po mé dětské dušičce.
Navíc mě opravdu překvapilo, že jsem nečekala konec, což u takových knížek většinou poznáte aspoň z půlky!

12.06.2019 5 z 5

O myšce, která se nebála O myšce, která se nebála Petr Horáček

Přesně ilustrace jako jsou v této knize mám ráda. Na každé vidíte tah lidské ruky.
Krásná jednohubka s příběhem, který vyvolá diskuzi s dětmi.

12.06.2019 5 z 5

Zemři se mnou, sestřičko Zemři se mnou, sestřičko Karen Sander (p)

Knížka byla napínavá. Měla opravdu zajímavou zápletku, ale bohužel mě zklamal konec. Nečekala jsem žádný zázrak, ale trochu zajímavější by být mohl.
Knihu jsem půjčila kamarádovi před asi 3 lety a asi ji ani zpět chtít nebudu :)

04.06.2019 3 z 5

Vánoční skříňka Vánoční skříňka Richard Paul Evans

Když jsem četla knihu právě na Vánoce čekala jsem, že mě na ně ještě víc naladí, protože ten rok jsem zrovna žádnou vánoční atmošku nenasávala. A moc se tak nestalo.
Příběh je jinak velice milý a pěkně se čte.

04.06.2019 3 z 5

Ten den jsem se rozhodl zemřít Ten den jsem se rozhodl zemřít Jonathan Destin

I když tahle kniha ukrývá mnoho bolesti a smutku, bylo ji velmi těžké číst, protože pro mě to bylo něco opravdu slabšího. Cením si toho, že se Jonathan rozhodl svůj příběh sepsat, ale nebylo by naškodu, kdyby ho svěřil někomu, kdo by se ho chopil lépe (pokud ovšem tak udělal a já mám jen mylné informace pak jen dodám: Kniha se mi nečetla nejlíp a někdy mě až rozčilovala).
Co vše se může stát , když se člověk rozhodnete mlčet.

04.06.2019 2 z 5

Harry Potter: Panoptikum postav Harry Potter: Panoptikum postav Jody Revenson

Kniha s krásným nápadem, která po otevření roz plesá každé srdíčko milovníka tohoto kouzelného světa.
Pro mě jen veliké neštěstí je vazba, která se rozjíždí už snad hned po prvním otevření. Na to, že kniha není zrovna levná je to opravdu škoda.

04.06.2019 4 z 5

My Cooking Diary My Cooking Diary Kateřina Lustigová

Z kuchařky už jsem dělala opravdu spoustu dobrot. Kromě trochu sladších houstiček na Burgery (cože bude jen má výsada) bylo opravdu vše skvělé.
Myslím si, že jídla zvládne i začátečník a zároveň se v ní najde i kuchař, co už něco umí, jako třeba já :D byla jsem ráda, že jsem si mohla například dát výzvu a zkusit knedlíčky, který byli opravdu úžasný!! Doporučuju :)

04.06.2019 4 z 5