O myšce, která se nebála

Jednoho rána se myška rozhodla, že půjde do lesa na průzkum. „Ničeho se neleknu,“ řekla ostatním zvířátkům. A opravdu, ani vlk, ani medvěd, a dokonce ani los ji nevystrašili. Jak to ale dopadlo, když v lesním domečku našla malé, bílé, chlupaté… koťátko?

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406086/o-mysce-ktera-se-nebala-11B-406086.png 4.541
Pro děti a mládež
Vydáno, Portál

Kniha O myšce, která se nebála

lenkaBajza

Pěkné ilustrace, opet opakující se text,ale pribehu neco chybělo, příliš me neoslovil.

Bustedka

Dospělák ma knihu prečtenou za dvě minuty, s dítětem si nějakou tu minutu přidejte. Ale diskutovat a rozebírat téma, můžete klidně dvě hodiny. Ilustrace a celkové vizuální zpracování je trochu atypické, ale právě to dělá knihu krásnou.

Ladasom

Krásný příběh o myšce, které se nebála a šla do světa. Ničeho se lekla, dokud... to si musíte přečíst, protože pointu Vám přece neprozradím ;)

Purple17

Naše jedna z nejoblíbenější pohádek ( hned po Papuchalkovi Petrovi), musela jsem jí číst neteři pořád dokola. Krásné ilustrace a vtipný příběh o myšce, které se tak úplně nebála. Tohle vydání je větší než ostatní autorovy knihy, které už doma máme. Obrázky jsou větší a lépe se prohlíží. Doufám, že i starší knihy se dočkají tohoto nového většího formátu.

bibi.r
28.11.2019

Petr Horáček je mojí srdeční záležitostí.
Tenhle příběh se mně i Maxíkovi moc líbil. Některé ilustrace mohou menším dětem připadat trošičku strašidelné, ale vlastně jsou velmi milé.
Kniha je vhodná pro děti od 2-3 let.

Litocha
10.11.2019

Další Horáčkova kniha, hurá! Tentokrát autor použil svou postavu myšky a poslal ji na průzkumnou výpravu lesem obývaným velkými zvířaty. Kniha je jako vždycky hezoučká, vypointovaná, nenásilně poučná, ale tahle mi v některých rysech dost připomněla Nový domek pro myšku (a není to jen stejnou hlavní postavičkou, ta je nanejvýš sympatická, ale spíše cestou od jednoho k druhému a změnou u posledního navštíveného). I když jiné autorovy knížky mám o chloupek radši, i tahle je výborná a nepochybně si zaslouží místo v dětské knihovničce.
P.S. Jsem sama, komu zdejší anotace připadá zbytečně spoilerová?

Greena
03.11.2019

Malá, veselá myška se vydá do lesa. Kamarád králík ji varuje, že v lese můžou být velká a nebezpečná zvířata. Myška se ale nebojí. Tvrdí, že se dokonce nebojí ničeho. V lese potká velkého, strašlivého vlka, ale nebojí se ho. Ve stínech stromů potká obrovského, strašlivého medvěda, ale nebojí se ho. Za křovím uvidí obrovitánského, strašlivého losa, ale nebojí se ho. Dojde až k domečku. Kdopak v něm asi bydlí, pomyslí si myška? Uáááá proběhne jí náhle hlavou a už se moc a moc bojí! Čeho…

foxi_ii
12.06.2019

Přesně ilustrace jako jsou v této knize mám ráda. Na každé vidíte tah lidské ruky.
Krásná jednohubka s příběhem, který vyvolá diskuzi s dětmi.

Nespoutaná
Nespoutaná