Duhová jiskra

Pohádky, duchovní anekdoty, morality a drobné historky, jejichž základním motivem je směrování k dobrotě, vyrovnanosti a klidu duše. Krátké pohádkové příběhy české dramatičky a prozaičky v sobě skrývají moudrost, laskavý humor a mnoho příležitostí k zamyšlení nad smyslem života. Svůj podíl autorka vyjadřuje tak, že některé příběhy pouze převyprávěla, jinde odvinula fabuli od přejatého základu příběhu, další texty jsou její vlastní ve stejném stylu. Vhodné pro starší děti, mládež i dospělé čtenáře. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14578/duhova-jiskra-14578.jpg 4.618
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Vyšehrad

Kniha Duhová jiskra

wooloong
24.04.2018

Knížka se dá přečíst s přehledem za jedno odpoledne nebo si ji můžete po douškách vychutnávat. Kratinké příběhy s velikým přesahem. Mnohé patří do pokladnice notoricky známých příběhů, jiné jsem četla úplně poprvé.

DádazPrahy
09.04.2018

Krátké a poučné příběhy k zamyšlení. Toto by snad měla být "povinná" četba pro mládež. Doporučuji.
Nejvíce se mi líbily tyto příběhy: Uplakaná babička, Zrcadlo, které se předbíhá, Kyselé ovoce, Vyřezávaná krabička, Obrazy zakryté rouškami, O moc hodném strážci majáku, Před kamennou zdí, Duhová jiskra.

Clamera
16.04.2017

Autorka disponuje kultivovaným, košatým stylem vyprávění. Číst její text je požitek pro duši. Knihu jsem měla půjčenou z knihovny a neodolala jsem pokušení objednat si ji v antikvariátu, aby mi mohla patřit. Moudrosti v ní obsažené jsou nadčasově platné, hluboké, vedoucí k zamyšlení a k usebrání se...Je to knížka, kterou můžete číst ve vlaku, před spaním, o polední pauze, nebo někde v klidu a tichu u krbu...a ke které budete mít potřebu se s odstupem času zase vrátit.