Neviditelná dívka

Vnučka slavného spisovatele Ernesta Hemingwaye napsala působivou knihu o tom, jaké to je vyrůstat s vědomím, že vaši rodiče trpí depresemi a jsou závislí na lécích, sestra je duševně nemocná a dědeček několik měsíců před vaším narozením spáchal sebevraždu. Mariel Hemingwayová popisuje dětství a mládí prožité v rodině, jejíž členové byli sice obdařeni nadáním a slávou, avšak poznamenaly je deprese, alkoholismus, schizofrenie, rakovina a sebevraždy. Sama Mariel jako dívka trpěla obsesivně-kompulzivní poruchou a měla problémy s příjmem potravy. Autorka v knize mluví přímo k mladým čtenářům, teenagerům, a snaží se je přesvědčit, že navzdory bolesti má život smysl, že rodinné prokletí lze překonat a že na konci tunelu může každému zasvítit světlo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304897/big_neviditelna-divka-3ye-304897.jpg 3.937
Literatura světová, Biografie a memoáry

Vydáno: , Portál

Invisible Girl, 2015

Kniha Neviditelná dívka

Runinka
26.06.2020

Příběh, který postupně odkrývá denodenní trápení mladé dívky..zaujaly mě myšlenky za každou kapitolou

foxi_ii
16.03.2020

To co si s dětství odneseme už se s námi táhne po celý život a tato kniha je tomu důkazem. Ano, je potom jen na nás, co s tím dále uděláme, jak budeme bojovat a jestli to nevzdáme.
V knize se nenachází jen příběh malé holčičky, která vypráví střípky ze svého dospívání, ale i řešení. Protože v dnešní době je mnohem více prostředků jak si pomoci nebo pomoci druhým. Je to zvláštní.. deprese a další duševní nemoci jsou v dnešní době daleko více rozšířené a jdou více do hloubky, je to i tím kolik je toho na nás v dnešní době naleženo, ale zároveň, dřív nebylo moc organizací a osob na které by jste se mohli obrátit. Tak se toho nebojme využít!
KNIHA se mi na počátku nejevila moc dobře, říkala jsem si, že mi moc nevyhovují moc krátké pasáže, ale když jsem si knihu rozdělila do vícero dní vyplatilo se! I tak jsem ale čekala trošku něco víc. Víc příběhu. Ale jak píší výše, kniha a hlavně závěr nese důležité informace, které by se měli dále šířit mezi lidi!!

menalinda
06.03.2020

Super,doporučuji přečíst i knihu Slunce vyšlo a tak se více seznámit pohledem na život vnučky E.H.

lushi
08.09.2017

Kniha se mi vůbec nelíbila, je napsaná zvláštním stylem, jednotlivé kapitoly na sebe občas časově nenavazují (tím pádem nepůsobí pravdivě). Problémy, na které se autorka snažila upozornit, jsou jenom tak líznuté, kniha rozhodně nepřináší žádnou podporu. Tomu, jak se poprat s různými nemocemi, se věnují jiné romány - a lépe. Upřímně na mě kniha působila jako první pokus nějakého mladého děvčete o knihu nebo blogové články...

Vlašule
24.06.2017

Jednohubka je to správné slovo, ale tady rozhodně platí, že důležitá je kvalita a ne kvantita. Výborné, rychlé čtení, které Vás posune v přemýšlení a v pohledu na svět zase trochu jinam...

janulka1310
21.05.2017

Kniha je v podstatě jakousi zpovědí malé holky, která postupně dospívá. Její pohled na svět je velmi obohacující, protože kolikrát si dospělí spoustu věcí neuvědomují. Určitě bych uvítala delší vyprávění, klidně až do dospělosti. Pohled na rodinu Hemingwayů zevnitř je velmi zajímavý.

Iwíček
10.02.2017

Tuto knihu shledávám za naprosto převratnou. Autorka v ní odkryla nejen sama sebe a slasti a strasti svého života. Snaží se v ní odtabuizovat různá témata, jež se snaží společnost „zneviditelnit“. Líbí se mi, že se autorka pokusila otevřít oči všem čtenářům, kteří knihu vezmou do ruky. Vše je provedeno čtivou formou s velkou dávkou nadsázky. Veškeré příběhy mají pointu, jež má velký potenciál poučit společnost a vyléčit ji z některých neduhů, jež jsou zkryté v této knize. Věřte tomu, že vás kniha bude neskutečně bavit a je jedno, jestli vám je 10 nebo 90 let. Mohu vřele doporučit všem čtenářům.

Život-s-Kačí
20.12.2016

Dovídáme se tu opravdový život rodiny Hemingway a ne jen ten z bulváru. Mariel byla již od dětství statečná dívka, která musela čelit spoustě problémů. V knize odkrývá svůj život, který nebyl nijak lehký a při čtení s ní nejednou soucítíte.