Tři sestry a slavné příjmení Hemingwayová. Zátěž, nebo výhoda? A na bedrech všechna rodinná stigmata: duševní nemoci, alkoholismus, sebevraždy, smrtelné nemoci, patologické vztahy… Jaké to je patřit do rodiny Hemingwayových a na každém kroku se setkávat s odkazem slavného dědečka? Knižní podoba pamětí Mariel Hemingwayové, vnučky velkého literáta, poodhalí čtenáři nejen pravdu o tom, zda byly Hemingwayovy deprese neoddělitelnou součástí jeho geniality; zda jeho smrt souvisela s alkoholem nebo s impotencí, s mylným pocitem nesmrtelnosti nebo s obyčejným strachem. Ale také se díky autorčině herecké kariéře v Hollywoodu dostanete přímo „na plac“ této nejproslulejší továrny na sny. Mariel Hemingwayová strhává z očí brýle mámení, naprosto otevřeně mluví o hollywoodských praktikách, zvláště těch, kterými musí projít mladé, začínající herečky, aby dostaly roli, aby nastartovaly svoji hereckou kariéru či se v ní udržely. A slavnými filmovými jmény se to v knize jenom hemží – Meryl Streepová, Tom Hanks, Woody Allen, Robert De Niro…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/356052/slunce-vyslo-jak-jsem-prekonavala-r-w57-356052.jpg 2.76

Out Came the Sun: Overcoming the Legacy of Mental Illness, Addiction, and Suicide in My Family (2015)

Literatura světová, Biografie a memoáry
Vydáno:, Práh

Ronny

Není to veselé čtení, ale je zajímavé. Muriel je vnučka slavného spisovatele,je krásná a talentovaná, ale její dětství a dospívání je poznamenané alkoholismem a rozpory rodičů a psychickými problémy členů rodiny. Ona se v dospělosti po letech dokáže s touto zátěží vyrovnat, bohužel její obě sestry ne.

Mariel Hemingway

Mariel Hemingway
americká, 1961

• Neviditelná dívka (2016)
  • Slunce vyšlo - Jak jsem překonávala rodinné dědictví duševních nemocí, závislostí a sebevražd (2017)