Prokletá pevnost

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Klasická fantasy plná magie, hrdinských skutků i zákeřných úskoků. Pohár trpělivosti královny Deily přetekl. Krutí a mocní mágové z pevnosti Staxon čím dál víc ohrožují své okolí a nastal čas zarazit je. Do svých služeb proto povolá věrného čaroděje Kendrika, zloděje, rváče a karbaníka Dreka, a léčitelku Nomi. Věří, že právě oni zvládnout zastavit temnotu, která se z pevnosti šíří. Podaří se této nesourodé trojici osvobodit čarodějku Siran? Vymyslí taktiku, která povede k vítězství, nebo zažijí jak chutná porážka?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429541/prokleta-pevnost-1AF-429541.jpg 425
Série

Mágové z Agarveny 1.

Žánr
Literatura česká, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Prokletá pevnost

Přidat komentář
Al3x4nd3r
10. února

"Hrdinství je boj za to, co miluješ"

Ke knize mám jen pár drobností :

1) Mapa
Když se řekne fantasy, kromě toho, že si vybavím elfa na drakovi, vybavím si i mapu. A ta mi tu chyběla. ???? Je to sice jenom drobnost, ale za mě k fantasy vždy patří mapa. Padlo zde spousty krásných názvů měst, vesnic, skal, hor.. K lepšímu zorientování by přispěla mapa.

2) Postavy
K postavám mám jen jednu výtku. Když šly něco udělat, nezeptaly se "Proč bychom to měli dělat." Prostě to udělaly. Možná to myslely vždy dobře, ale z mého pohledu na to šly po hlavě. Chápu, že měly dobré úmysly, ale ta otázka mi zde chyběla.

A teď k pozitivní stránce :

1) Svět
Ten svět - to bylo něco úžasného!
Bál jsem se, že skončím někde v přítomnosti, kde se nikdo nestará co bylo v minulosti. Nestalo se tak. Minulost byla krásně promyšlená a vysvětlená. Rozdělení světa na věky byl opravdu skvělý nápad.

Další úžasnou věci byly názvy měst a vesnic. Ty mi přišly velice originální!

2) Fauna a flóra
Jsem rád, že jsem se zde našel i originální tvory a ne jen elfy, trpaslíky či obry. Lomse už fakt z hlavy nedostanu ???? I když jich zde moc nebylo, bylo pěkné narazit i na těch pár nových druhů.

Líbil se mi i pohled z nepřítelovy strany, kde bylo ukázáno, že i nepřítel je člověk.
Děj se vůbec nevlekl, ale zhruba od dvou sté stránky se to četlo samo. K ději bych podotkl jen jednu věc - myšlenka, že v rodině je síla, tu byla úžasně podána.

Jsem moc rád, že jsem měl možnost si přečíst tuhle knihu!

EvelinaLang
19. ledna

Autorka má rozhodně dar slova a píše úplně skvěle. Ty nádherné popisy! Slast číst a spousta zahraničních autorů by se od ní mohla učit. Nechápu to nízké hodnocení, podle mě je to mnohem lepší než většina zahraničních knih v tomto žánru a autorka je úplně s přehledem trumfne. Nenechte se odradit zdejším hodnocením, jedná o krásný a propracovaný příběh, který se neskutečně dobře čte. Bohužel nemá skoro žádnou reklamu, což taky nějak nechápu, kniha by si zasloužila být víc vidět. Nakonec ještě musím pochválit tu nádhernou obálku, ta je parádní. Na druhý díl se těším!


Arsi007
25.11.2020

Milá fantasy pro 12+ ale starším, například 18+ nedoporučuji.

Dialogy jsou mnohdy až moc toporné, formální a bez uvěřitelných emocí. A myslím, že to aby postavy nezněly tak strojeně se dalo vcelku jednoduše vypilovat. Ale je možné, že to byl záměr. Za mě ovšem ne moc šťastný. Díky tomu jsem si s hlavními hrdiny nevytvořila téměř žádný vztah.

Vše také plyne na můj vkus až moc rychle. Ať jde o akci nebo zamilováni se, veškeré důležité momenty a rozhodnutí postav jsou tak náhlé, že jim lze jen těžko uvěřit. O pohnutkách, které vedou hlavní hrdiny tak nemáte téměř žádné povědomí. Ale možná to bylo způsobeno převážně tím, že jsem nečetla předchozí sérii, na kterou Mágové navazují.

Ať nejsem jen kritická, musím vyzdvihnout právě popisy světa, ve kterém se příběh odehrává. Jakmile autorka popisuje okolí, historii rodů nebo nám dává objektivně nahlédnout na to, co se v dané situaci děje je to jako kdyby tyto řádky psal někdo jiný. Možná by se mi i zamlouvalo, kdyby byl příběh vyprávěn z pohledu někoho zvenčí. Někoho, kdo ho nezažil, ale pouze ho převypráví. Tak by se dalo vyhnout emocím v první osobě a zmíněná odtažitost postav by byla na místě. Ale to už je zas jen moje osobní úvaha ????

IG: @hanybooks

Angels
02.10.2020

Povedená fantasy. Mně to ohromně bavilo... Nádherné popisy a opravdu je to hodně fantasy, spíše až klasická. Promyšlené, propracované a fakt nádherná obálka. Krásná kniha, doporučuji.

foxi_ii
06.08.2020

Znáte to, když je někdo při moci a k tomu ještě při moci magické, né vždy se rozhodne konat jen dobro!
Kenrik a jeho společníci se vydávají zachránit budoucí zem královny Deily, která je napadena mocnými mágy. Podaří se jim vše zvládnout?

Musím říct, klobouk dolů za to, jak si autorka pohrála se jmény a názvy území, protože ač to může znít jako maličkost, pro mě tohle znamená hodně. Přidávali postavám na skutečnosti.
Co je ale opravdu velkou škodou, že jsme se nedozvěděli více o historii tohoto světa a celkově bych knize přidala o dost více stránek.
To tady ale mluvím za sebe jakožto za jedince, který zatím četl skoro samé fantasy, které jsou opravdu bichličky.
Pokud by se ale tato kniha dostala do rukou mladšímu čtenáři je to naprosto ideální!
První třetina byla pro mě slabší. Putování, seznamování se s postavami, první vzplanutí lásky(které tedy pro mě bylo až moc rychlé, asi jsem na delší dvoření se), ale pak se to opravdu rozjelo a já zajásala.
Nejvíce jsem si oblíbila hlavní zápornou postavu, u mě asi jak jinak‼️
A to mě rovnou přivádí k dalšímu bodu. Moc se těším na další díl a taky moc doufám, že bude právě o něm, o Herobenovi.
Pokud bych měla mluvit o hodnocení ve hvězdičkách, bylo by to spíše 3,5 * :)

Knizectvi
28.07.2020

Musím říct, že na tuhle knížku jsem se hodně těšil. Už dlouho jsem nečetl žádné ,, Quest,, fantasy a to jsem očekával, sice young adult ale i tak :)
Jako první bych zmínil, že to určitě bylo pro mladší čtenáře než jsem očekával. Pokud by to byla vyloženě dětská kniha asi bych hodnotil o dost lépe ale kniha je prezentována jako young adult tak ji tak budu brát.
Největší plus je úžasný příběh. Ten námět a to jak jsou věci pěkně propletené do sebe je skvělé. Moc se mi líbí pohled z obou ,, znepřátelených,, stran. To, že i záporáci jsou vykresleni jako lidé, že se dozvídáme o jejich pohnutkách, osudech a různých stránkách, to je za mě naprosto skvělé a je to obrovské plus celé knihy. Vlastně je to to největší plus. Autorka krásně ukazuje, že věci nejsou černobílé. Další věc, která se mi opravdu líbila, byla historická provázanost. Děj v současnosti byl vyvolán událostmi z minulosti a o té minulosti se toho také hodně dozvídáme. To vše mohlo vytvořit úžasnou knihu. Trochu to pro mě kazí tři věci. Telegrafický styl jakým je psána první polovina knihy. Například během pár vět proběhneme několikadenním putováním. Problém se v jedné větě objeví a ve druhé je vyřešen. Nebo když už asi nebyly nápady na další putování, tak přišla zkratka v podobě draka, který naše hrdiny přepraví zbytek cesty. Další problém pro mě bylo ,, štěstí,,, vše se prostě vyřešilo samo, jakoby náhodou. A poslední problém byla nerovnost mezi první a druhou polovinou knihy. Máme zde například dva možné milostné vztahy. A zatím co v první části je to naprosto hrozný příklad hate to love během jednoho dne (jakože ráno někoho nesnáším a večer s ním plánuju rodinu) , v druhé části je druhá láska pro mě uvěřitelnější, reálnější a mnohem lépe vystavěná. Všeobecně teda musím říct, že pocit začtení se do knihy stoupá v druhé polovině knihy. A posledních 60 stránek jsem četl bez dechu. Díky tomu se opravdu těším na další díl. Celkově bych knihu hodnotil dobře, jako s mnohem větším potencionálem, které by pomohlo ke skoro dokonalosti mnoho stran navíc. Zpomalit tempo a věnovat se věcem více do hloubky. Každopádně doporučuju všem mladým čtenářům, kteří mají rádi fantasy a určitě jí u nás v knihkupectví stále nechám na pyramidě kam jsem ji dal a budu jí dále nabízet maminkám co shánějí knihy pro svá dítka :)

robin9739
24.07.2020

V první řadě děkujeme spisovatelce Martině Práškové za zaslání své krásné knížky a za možnost si jí přečíst a podělit se o ní s vámi.

Samotna kniha je krásna v kvalitním přebalu s pevnými stránkami jako celek působí velmi precizně.

Začátek knihy nám představí hlavního hrdinu, který má své vlastní problémy. Ovšem jeho čest a královna ho donutí konat to co je potřebné pro království.
Líbilo se mi, že v knize nejde o jednu věc (ůkol), ale setkává se tu povinnost s osobní problémy hlavního hrdiny.
Spisovatelka píše velmi pěkně, kniha se čte sama a stránky ubíhají jedna za druhou. Zatim co vy se dostáváte hlouběji a hlouběji do příběhu.
Mě osobně se líbil uvěřitelný svět, který je výborně propracovaný. Má moc pěkné názvy měst, a také jména hrdinu jsou velmi zajímavé a originální. Malé plus za velmi zajímavé jízdní prostředky, jak už ve vzduchu tak na zemi, které pomohly hlavním hrdinům v cestě za jejich cílem.
Hrdinové jsou různorodí, každý má své dobré i špatné vlastnosti až teda na Kenrika, který je až moc dokonalý ????????. Knihu děla zajímavější, že hrdinové nejsou nepřemožitélní a ani nesmrtelní.
Boje ve kterých většinou figuruje magie jsou tak akorát podrobné, žádné komplikované vysvětlovaní jak magie funguje ani žádné šílené variace kouzel. Funguje tu aspekt zkušenosti a rychlosti, každý nepřítel je pro naše hrdiny nebezpečný a proto jim to více věříte a přejete si aby uspěly.
Mám jen jednu výtku, kniha by si zasloužila více stránek ????????.????Vztahy mezi postavami by mohly být více rozvinuty. Přijdou mi až moc urychlené, přitom vztah Siran/Heroben má neuvěřitelný potenciál, jak už samotné zjíštění kdo oba jsou, tak jejich odlišné úmysly do budoucna. Chtělo by to více jejich pocitů a vzájemných bojů, získávání přízně k zlomení samotné Siran. Věřim, že pro spisovatelku by to nebyl žadný problém, jelikož píše velmi pěkně.
To platí i pro vztah Kenrik/Nomi.
Konec nebudu podrobněji popisovat, akorát nápíšu, že všechno dopadne tak jak má. Ovšem prostor pro budoucí pokračování je tam viditelný a my se na něj těšíme.

barbb8k
17.05.2020

Tak toto byla ta nejdokonalejší knížka od českého autora, kterou jsem kdy četla. Teď se začínám nenávidět, že jsem tu knížku začala číst. Ten konec!!! Jak jste nám to mohla udělat?!?!?
Miluji celý svět a hlavně všechny postavy.
Autorka umí dokonale popsat prostředí, ve kterém se děj odehrává.
Všechny postavy jsou naprosto dokonalé. Strašně moc lituji jeden pár, který jsem na začátku neměla moc v lásce, ale na konci jsem kvůli němu probrečela celou krabičku kapesníků.
Strašně dlouho jsem přemýšlela, jaký má kniha zápory, ale vůbec na nic jsem nepřišla.

Jsem strašně ráda, že mi autorka knihu poslala, protože je to naprostá dokonalost.

Potřebuji další díl!!!

1

Autor a jeho další knihy

Kniha Prokletá pevnost je v

Přečtených29x
Čtenářské výzvě4x
Doporučených1x
Knihotéce39x
Chystám se číst70x
Chci si koupit16x
dalších seznamech1x