Dítě v síti

Kniha Dítě v síti je přehledný a praktický návod, jak přistupovat k výchově a vzdělávání dětí během současné expanze informačních technologií. Zabývá se mnoha paradoxy dnešní „doby datové“, která nabízí dětem i dospělým stejně tak úžasné příležitosti jako dosud netušená rizika. • Jak se smysluplně vzdělávat v situaci, kdy všechny informace jsou k dispozici na pár kliknutí, ale je těžké vyznat se v jejich kontextu? • Jak zamezit tomu, aby děti upadly do digitální závislosti? • Jaké podporovat v dětech užitečné návyky a schopnosti, které jim pomohou uspět v budoucnosti, jež bude stále více závislá na algoritmech? • Jak vztahy v rodině uchránit před náporem smartphonů, sociálních sítí a počítačových her? • Jak se „vypínat“ a zůstávat ve světě offline a nestat se otrokem světa online?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411738/dite-v-siti-D9G-411738.jpg 4.236
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Mladá fronta

Kniha Dítě v síti

TerJac
15.12.2020

Kniha mne oslovila, to určitě. Napsána je dobře. Ale pro mě nepřinesla nic nového, protože se o problematiku zajímám a sama si rizika uvědomuji. Jak už někdo psal, informovaní rodiče, kteří neberou tyhle záležitosti na lehkou váhu, si ji přečtou a umocní se tak ještě ve svých postojích. Nevím ale nakolik to pomůže těm, kteří si neuvědomují, uvědomit nechtějí a nebo hůř vůbec neví ani o polovině této problematiky.
Pro tyto kniha zůstane stejně netknutá, a bude jimi vychovávana (bohužel) jen generace dalších "vymytých mozků."

elenai
18.10.2020

Ani špatné, ani nejlepší. Autoři hodně dělají bububu, ale upřímně? Troufnu si tvrdit, že po této knize sáhnou rodiče, kteří jsou odpovědní a se svými dětmi toto téma probrali. A co se týče pedagogů, nu, ti by se inspirovat mohli. Otázka informační bezpečnosti byla dceřiným učitelem odbyta dvěma slajdy a jedním testem, tak mu knihu nejspíš doporučím k přečtení.:-) Návod na konci, jak být offline, už jsem našla na jiných zdrojích, takže pro mě to nebylo nijak zvlášť objevné, ale za vyzkoušení člověk nic nedá.

Kipam
29.07.2020

Ucelený přehled o hrozbách internetu, před kterými je dobré děti chránit.

foxi_ii
27.04.2020

Pro všechny rodiče i nerodiče ji musím doporučit, protože když ne my tak kdo jiný máme ty naše mladší naučit jak v tomhle světe fungovat ? :)
S některými věci jsem, né, že nesouhlasila, ale myslím si, že to bylo na mě někdy až moc akurátní, ale plno informací mě překvapilo a některé mi doslova vyrazili dech :O. Udělejte si obrázek sami..

Sůvička4
12.04.2020

Pro mě jako rodiče, jednoznačně hodně užitečná kniha. Mě osobně vede k tomu, abych víc přemýšlela nad svým chováním na sociálních sítích, nad algoritmy fungování soc.sítí, nad ověřováním informací. Nad tím, jak málo s dětmi mluvím o bezpečí na internetu. Resp.že mluvím, ale méně diskutujem. Z knihy si odnáším podněty k diskusi a k vedení dětí uvažovat nad přijímanými informacemi ( nejen na netu). Pro mě, ne tolik digitalniho světa znalé, byly užitečné odkazy a praktické tipy. Objevilo se mi taky hodně otázek. Vzbudila ve mě zvědavost, zjišťovat si další informace. Knihu i vnímám, jako základní přehled, který si chci dál rozšiřovat dalšími knihami a články.

sporran
05.02.2020

Srozumitelně podané informace. Kniha je populárně naučná. Určitě nemá odborné ambice. Spíš pro rodiče, kteří něco znají a spoustu věcí ne. Dobrý základ pro to, aby si člověk vyhledal to, co ho více zajímá. Rozhodně i hodně věcí k zamyšlení ohledně digitální stopy a vlivu mobilů, internetu na náš život a nejen u dětí.

hanpari
24.12.2019odpad!

Snůška blábolů, počínaje už předmluvou. Občas užitečná informace, překrytá dlouhým neskutečným žvaněním. Od Února 1948 po ruské trollí farmy až po zlé americké nebo čínské společnosti; pokud budu chtít politickou propagandu pro děti, zapnu si Déčko nebo přečtu kterékoliv noviny.

Kniha víc než cokoliv připomíná slabomyslný referát: málo skutečných informací, ale hodně omáčky, aby autoři zaplácali místo. Už jen předmluva donutí čtenáře zpozornět.

Opravdu doporučuji se poohlédnout jinde. S bezpečností by ostatně měli rodiče začít od sebe. Je zbytečné dělat dětem přednášky, pokud sami rodiče bezpečnostní pravidla neznají a nedodržují.

Na závěr bych rád podotknul, že pokud toto představuje standard české odborné tvorby, pak bychom jako národ se měli začít učit cizí jazyky. Tady chcípl pes, pokud naučné publikace místo faktů dávají přednost nepodloženým domněnkám a osobním názorům.

Eleynee
10.12.2019

Spousta srozumitelně podaných zajímavých a praktických informací. Líbí se mi členění dle věku. Vhodné i pro všechny, kdo neustále hledí do mobilu - možná se budou divit... Pro rodiče téměř povinná četba.

děti

Autoři knihy