Fortuna7 Fortuna7 komentáře u knih

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Paráda! Propletený příběh, který mě nepustil, dokud jsem nevěděla, kdo je vrah. Skvělé a chytré postavy, úžasné prostředí malého města a grafické zpracování knihy je opravdu boží!
Já jsem už strašně moc zvědavá na další díl. Doporučuji

22.09.2021 5 z 5

Polibky a croissanty Polibky a croissanty Anne-Sophie Jouhanneau

Tohle bylo taaaak neskutečně moc slaďoučké, roztomilé, milé no prostě croissantové
Neměla jsem velká očekávání, ale jako letní oddechovka to je naprosto ideální. Pátrání po Miině rodinné legendě mě moc bavilo a atmosféra Paříže je naprosto dokonalá.
Já mohu knihu doporučit. Nic od toho neočekávejte a jen si to užívejte!

18.07.2021 5 z 5

Pět temných osudů Pět temných osudů Kendare Blake

Na poslední díl série jsem se moc těšila, a to i proto, že mě 3. díl fakt strašně moc bavil. Musím se ale přiznat že jsem trochu zklamaná.
V celé knize mi chyběla akce (vlastně tam ani moc nebyla kromě velké závěrečné bitvy) celé mi to přišlo takové hodně chtěné a temná atmosféra ostrova jakoby se ztratila. Děj se za mě rozjel na straně 326. !SPOILER! kdy zemře Mirabella a obě sestry se z toho tak trochu zhroutí. Musím ale pochválit závěrečnou bitvu, protože ta byla velice poctivě napsaná a neuspěchaná.
I když jsem se z posledního dílu trochu zklamaná, tak celou sérii hodnotím velice kladně a určitě si ji někdy přečtu znovu :-)

02.07.2021 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Ani napodruhé jako audiokniha Selekce nezklama :-)

24.06.2021 5 z 5

Tiny Pretty Things Tiny Pretty Things Dhonielle Clayton

PECKA!!!
Hned na začátek musím pochválit skvěle vystavěnou psychiku hlavních hrdinek. Já mám k baletu docela blízko, (i když ho nedělám) vím jak to tam chodí a autorky dokázaly naprosto přesně popsat temnou stranu toho, na první pohled krásného a křehkého světa.
V knize se řeší vážná témata jako anorexie, závislost atd., ale autorky to dokázaly podat tak nenásilně, že mi to vůbec nevadilo.
Já jsem si cca polovinu knihy říkala, že to budou tak 4 ale ten konec?! Jako to bylo hodně drsný, ale naprosto skvělý. Prostě nemám slov a jsem strašně zvědavá na seriál na Netflixu a hlavně na druhý díl.
Za mě obrovské doporučení

31.05.2021 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Za mě to je asi nejslabší díl série. Já totiž obecně Chaola moc nemusím... Ale musím přiznat, že romantická linka v knize se mi libila.
Ale hlavně, je to Maas a já její styl psaní naprosto miluju a jsme její velký fanoušek

16.05.2021 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

No já byla unešená.
2. dílů sérií se trochu bojím, protože bývají vycpávkové, ale Vražedná pomsta je skvělé pokračování Arény smrti. Musím pochválit originalitu, se kterou autorla vymyslela arénu, protože to je naprostá pecka.
Já tuhle sérii miluju a miluju i filmy. Mohu jen a jen doporučit

02.05.2021 5 z 5

Dneska jsem vyšla z domu! Dneska jsem vyšla z domu! Cassandra Calin

Tento komiks je příjemná oddechovka, která pobaví. V některých stripech jsem se opravdu hodně našla a smála jsem se u nich. Myslím, že ke komiksu se ještě někdy vrátím:-)
Ještě ke konci bych chtěla pochválit autorčinu kresbu, ta se mi strašně moc líbila❤
Doporučuji na zpříjemnění nálady.

14.04.2021 4 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

V některých kresbách jsem se našla, ale třeba Ze života knihomolky se mi líbilo víc...

17.02.2021 4 z 5

Křiváci Křiváci Maureen Johnson

První polovina knihy je celkem nuda a nic se tam neděje. Pak se to ale rozjede a je to super. Trochu mi vadila celkem uspěchaná romantická linka, ale ta druhá polovina plná zvratů a odhalení se mi fakt moc líbila, takže se těším na další díly této detektivní série.

10.02.2021 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Neskutečně čtivá kniha kterou si zamilujete a nedá se v ní přestat. Autorka dokonale vystihla ty dvě tváře diktátorského Španělska, ta přetvářka pro americké turisty a okolní svět, a ta skutečná, ve které vidíte těžký život mladých Španělů.
Naprosto nádherná obálka, která vystihuje atmosféru knihy. (Spoiler) O tom šíleném kradení španělských dětí jsem nevěděla a myslím, že o tom neví spousta lidí.
Obrovské doporučení a jsem moc ráda že jsem si tuto knihu přečetla. Ještě dlouho na ni budu myslet.

04.02.2021 5 z 5

První První Kiera Cass

Toto je tak strašně sladká série. Strašně se mi líbil konec.

30.01.2021 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Neskutečné čtivé. Autorka je královna YA fantasy. Maasová prostě umí psát konce.

30.01.2021 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Dokonalost!!! Je to něco úplně jiného. Chytlo mě to okamžitě, ale když jsem dočetla na stranu 100 kde stal obrovský zvrat, říkala jsem si ,,Sakra co to je? Jakto? Proč?!" No prostě byla to síla...
P.S. Totálně jsem si zamilovala Syrinxe. Taky bych potřebovala takového společníka ;-)

04.01.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Velice zajímavý válečný příběh ve kterém vyrůstá mladá dívka která miluje knihy.

26.10.2020 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Oproti první knize to bylo pomalejší. Celou knihu se nic moc nedělo a pak najednou 50 posledních stran BUM. Ale i tak doporučuji, protože v knize se objevují nové sympatické postavy.

26.10.2020 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Nádherně napsané. Je to mrazivé a celý ten příběh je úžasný. Nenechte se vylekat přirovnáváním k Příběhu služebnice. Myslím že nad touto knížkou se dá přemýšlet do nekonečna.

25.10.2020

Elita Elita Kiera Cass

Nevěděla jsem, že je to možné, ale Elita je ještě lepší než Selekce... Maxon je prostě moje zlatíčko

25.10.2020 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Nádherná kniha, jen mně občas vytáčí Američina tvrdohlavost.

25.10.2020 5 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

No, jakože, vlastně to je úplně neskutečně protahovaná YA fantasy blbina, u které jsem si ale neskutečně odpočinula :-D. Království těla a ohně je 600 stránková bichle, která by se dala seškrtat tak na 200 stran. V 2. polovině mě začaly neskutečně štvát sexuální scény, protože byly snad na každých 30 stranách, a to se prostě už nedalo brát vážně... Scéna v kočáře a konec celkově tu knihu vlastně totálně zabil a já už se jenom smála nahlas, jak to je neskutečně primitivní. Co se mi ale velmi líbilo, bylo špičkování mezi Casteelem, Poppy a Keiranem. I tak se ale asi do dalšího dílu pustím, jako oddechovka od školy to je prostě super.

06.12.2023 3 z 5