Fillipa Fillipa komentáře u knih

Díky, pif69, nebýt pokračování komentáře, dala bych Ti palec :-)

pif6912.01.2015
Přečetl jsem Waltariho Egypťana Sinuheta ,několikrát , a ve srovnání s tímto románem mi Řeka bohů připadá jak čtení pro mateřské školky.

25.07.2015 1 z 5

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Dala bych 4*, ale vadil mi přítomný čas.

24.11.2022 3 z 5

Leonardo da Vinci Leonardo da Vinci Dmitrij Sergejevič Merežkovskij

Po Agónii a extázi (Irving Stone) o Michelangelu Buonarrotim jsem se nadšeně vrhla po knize o dalším umělci a vědci, který žil v téměř stejné době. Opět jsem se těšila na množství informací o Leonardovi a jeho díle - zbytečně, anotace vůbec neodpovídá. Musela jsem se hodně přemáhat, aby kniha neskončila v nedočtených.

04.12.2020 2 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Klub nenáročného čtenáře, to by byl štítek pro tuto i jí podobné knihy. Poslední týdny (vlastně od ledna 2020) odsouvám autory, které preferuji, a nahrazuji je poslechem knih, od kterých nečekám nic víc, než kulisu při práci. Realita je napjatá až až , není třeba ji ještě zahušťovat. Jenže doposlouchám a další den nevím, co jsem slyšela, hodnocení si odpouštím.

03.05.2020

Právo první noci Právo první noci Vlastimil Vondruška

Už automaticky 5* jako vždy, když pan Vondruška nevybočí ze svého stylu. V začátcích (cca před 15 lety) jsem byla okouzlená každým příběhem, doba pokročila, přišli jiní autoři, ale nostalgie funguje. Čtenářům připomínám, že by tuto knihu neměli číst jako já - tedy prolog - epilog - vlastní román :-)

27.11.2019 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Tohle byl podle mne nejhorší díl z prvních 4, které mám za sebou. Ano, psát o nebezpečí číhajících na sociálních sítích je určitě prospěšné, ale nemělo by to být jediným kladem detektivky.
Spoiler:
Jsem ochotná akceptovat možné i nemožné schopnosti vyšetřovatelů a pronásledovatelů padouchů, protože za nimi vidím dlouholeté zkušenosti a výcvik. Do pohádek pro dospělé patří, příběhy čteme pro zábavu, Dostojevský není pro každý den. Ovšem zkuste si bez zkušeností a nácviku odemknout spínacím špendlíkem visací zámek! Ani v pohodě u stolu na židli. Prostě autor se vrací na 40% bez ohledu na vše ostatní.

21.08.2019 2 z 5

Deník americké manželky Deník americké manželky Sue Kaufman

Četla jsem první vydání někdy v roce 1982/1983 a byla jsem mírně rozpačitá z toho, že se jen domácností zaměstnaná Tinna s pomocnicí pro úklid a vaření hroutí z věcí, které u nás musí každá žena zvládnout při zaměstnání a bez pomocnice. Tenkrát jsem si poprvé uvědomila, jak vysoké nároky jsou v ČSSR na ženy kladeny, že žena do práce prostě musí, protože z jednoho platu rodina nevyžije. Nemohu se rozhodnout, jestli se mi kniha líbila nebo nelíbila. Zapůsobila tak, že jsem na ni nezapomněla.

12.08.2019

Ochránce nebohých Ochránce nebohých Eduard Fiker

Baví mne archaická čeština i styl anglických detektivek a vždy po nějakém čase si knihy E. Fikera zopakuji stejně jako příběhy s Leónem Cliftonem, u kterého není autor pokaždé jasný.
Je to úžasné - v příbězích se pátrá :) Žádná válka gangů, terorismus, televize či nedej pánbu mobil a internet, prostě nádhera.

08.08.2019 4 z 5

Tvář vody Tvář vody Guillermo del Toro

Ano, poslech audioknihy byl velmi příjemný, proto mi nevadila ani romantika, ani fantasy. Tištěnou knihu bych odložila.

23.04.2019 2 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Poslední dobou poslouchám spíš knihy, které se dají nazvat "kulisovými" a jsou tak na 50 %.
dvě a půl hvězdičky nemáme, takže tři.

05.04.2019 3 z 5

Smrt má vůni inkoustu Smrt má vůni inkoustu Vilém Křížek

Pěkný počátek slibované serie, jen příliš silně podsouvaná asociace Sherlocka Holmese mi vadila.

03.07.2018 4 z 5

Barevný závoj Barevný závoj William Somerset Maugham

Ano, čekala jsem mnohem víc, ano, text byl aktuální před sto lety.

10.01.2020 2 z 5

Duch znojemských katakomb Duch znojemských katakomb Vlastimil Vondruška

Příběhy Oldřicha z Chlumu budu jako kulisu poslouchat dál, ale už je v nich tolik nesrovnalostí (ty historické přecházím), že je nechci hodnotit. Navíc musím souhlasit se čtenáři, kteří tvrdí, že příběhy jsou jeden jako druhý, serie je už příliš dlouhá.

17.12.2019

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Vztah Robin a Cormorana přebíjel detektivní zápletku, vadila mi politická vložka zapracovaná do děje, který nejspíš zapomenu. Knihu budu mít navždy spojenou s genetickou poruchou bílých hříbat.
Po třetím díle jsem se na pokračování těšila, po této je mi vcelku jedno, jestli nějaké bude.

09.12.2019 3 z 5

A rána sú tu tiché A rána sú tu tiché Boris Vasiljev

Dodnes si pamatuji film ..... příběh na mne musel hodně zapůsobit.

20.09.2019

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

První setkání s autorem mě příliš nenadchlo, čekala jsem úroveň Jeffery Deavera. Vůbec mi nevadí rozvláčnost textu, ale musí být o něčem. Tady jsem narážela jen na uměle natahované dialogy a úvahy o sošce, jejíž tajemství by briskně odhalil kdokoliv, pokud by věděl, že tajemství má.

20.07.2019 3 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Myslela jsem, že autoři nemohou spáchat nic horšího, než byl Stalker. Velký omyl. Touhle nastavenou písečnou kaší jsem s nimi definitivně skončila.

19.11.2018 odpad!

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Mnohem poutavější než na stejné téma napsaná "Pořád jsem to já" (Lisa Genova).
Maud mě okouzlila, snad budu mít jednou tolik síly a laskavosti jako Helen, pokud se do podobné situace dostanu.

30.10.2018 5 z 5

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Alzheimerova choroba. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale nemohu souhlasit s všeobecnou chválou. Fakta o nemoci jsem přijala, příběh ne. Autorčin styl se mi nelíbí.

29.03.2018 3 z 5

Intelektuálové Intelektuálové Paul Johnson

Nedočetla jsem (Russelem jsem měla dost), nebudu hodnotit, ale s každou další kapitolou ve mně stoupala podrážděnost vůči autorovi.
Obsah:
Jean Jacques Rousseau: „Zajímavý blázen“