Fanda74 Fanda74 komentáře u knih

Uzel Uzel Dominik Dán

Velmi dobrá detektivka z doby socialismu, a tak kromě vyšetřování vraždy sledujeme i "spolupráci" kriminalitu se státní bezpečností. Tři zdánlivě různé příběhy se nakonec tak zajímavě propojí. Pro mě první setkání s autorem a určitě se pustím do dalších.

06.10.2022 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Dobře se to četlo, ze všech postav mi byl asi nejsympatictejsi syn hlavního hrdiny. Jinak všichni naštvaní a negativní... Na druhou stranu knížka která se neodklada.

02.04.2021 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Výborná detektivka

05.06.2023 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Dobře se román čte, vlastně zase trochu té naší novodobé historie - stavba elektrárny Temelín.

13.09.2022 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Skvělá detektivka, tak trochu ve stylu A. Christie. Na soukromého detektiva jsem si musel zvykat, ale za mě pěkné.

14.05.2022 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Detektivky Michaely Klevisové mám čím dál tím radši. Výborná detektivka.

03.11.2021 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Výborná detektivka. Myslím, že s příběhy na podobném principu se roztrhnul pytel, ale toto je dobře napsané, napínavé, nedá se od toho odtrhnout, takže určitě se pustím i do dalších dvou dílů.

31.08.2021 5 z 5

Paměť mojí babičce Paměť mojí babičce Petra Hůlová

Dobrá Knížka, překvapilo mě, že autorkou je Češka. Trochu mi chyběl slovníček pod čarou, některé výrazy si neznalý čtenář musí domyslet, ale dá se. Pěkné, čtivé, zajímavé.

16.02.2021 4 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Velmi dobrá a čtivá knížka, smutný příběh, mrzelo mě jaké zklamání a bezmoc může vzniknout z dobrého až ušlechtilého úmyslu, někdy je ta nespravedlnost, kterou v životě poznáváme až do nebe volající. Líbila se mi ta autenticita vyprávění, stupňování příběhu, ale i to, jak autorka líčí takový ten denodenní život, do kterého se čtenář dokáže vcítit, i když třeba v takové situaci nebyl. Dokonce jsem se i několikrát zasmál takovým těm absurdním situacím, zoufalství, kdy už člověk ani nemůže plakat. Styl psaní autorky se mi velmi líbí

28.05.2020 5 z 5

Pěkně napsaný román a zajímavé téma pro nás, Čechy, 2. sv. válka zase trochu z jiné strany. Líbí se mi i styl psaní autorky a možná, že když budu v Plzni, že si i vzpomenu :-)

30.08.2022 5 z 5

Gott: Československý příběh Gott: Československý příběh Pavel Klusák

Za mě velmi dobře zpracovaná kniha až bych řekl investigativní práce. Byl jsem překvapený kolik zdrojů se dochovalo a bylo možné dohledat. Velmi zajímavý pohled a zasazení do dané doby a souvislostí. Jak je v knize uvedeno autobiografie jsou o tom, jak chce být dotyčná osoba vnímána, takže jde o jiný žánr. Líbilo se mi, že autor se snaží být vyvážený, určitě zpěvákovi neupírá umělecké kvality a snad až na jednu výjimku se netopí v "bulvárních vodách". Zajímavý pohled.

13.06.2022 5 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Za mě zase pěkní vyprávění autora, jehož styl mám rád. Na začátku jsem měl trochu obavy, jestli mě téma sklářů dokáže vtáhnout, ale rozhodně vtáhlo.Velmi ryche se rozvine příběh jedné rodiny. Mně se líbí, jak Vlastimi Vondruška umí velmi nenásilně vsunout čtenáři naše dějiný, objevují se zde skutečné historické postavy, stavby a při četbě je velmi snadně si představi, jak se u nás žilo na přelomu 17. a 18, století, co lidi zajímalo, co je živilo ... Těším se na další díly.

28.03.2022 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Náhodou jsem dostal jako dárek a knížka se mi moc líbila.

27.10.2020 5 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Myslím, že dobře zpracované téma akce Anthropoid a následků. Milostný vztah Gabčíka a Anny Malinové mi připadal trochu nadnesený, autorka přiznává, že je v podstatě nepodložený a nedoložený, ale proč ne. Je to beletrie, čte se to velmi pěkně, i když jsou některé pasáže docela drastické. Ale myslím, že jako obraz doby a některých historických událostí je tato forma působivější něž seznam dat a událostí. Hrsdinové, ale i ty "bestie" byli lidé.

05.06.2023 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Velmi dobrá krimi z českého prostředí, která tak nějak postupně graduje až k překvapivému rozuzlení (možná až překombinovanému, ale OK). Líbil se mi pohled do "party" vyšetřovatelů", jejich rozdílných povah. Určitě se těším na další knížku autora.

05.08.2022 5 z 5

Můj syn feťák: skutečný příběh Můj syn feťák: skutečný příběh Eva Hacalová

Zajímavá kniha, pěkně napsaná, deníková forma podtrhuje autenticitu, asi jsem chápal a litoval všechny zúčastněné. Pamatuji si, jak jsem kdysi četl "Memento" nebo "My děti ze stanice ZOO", a ikdyž je to samozřejmě klasika daného tématu, tak mi to bylo takové vzdálené. A to tato kniha není, tady máte pocit, že jste v tom, že to mohou prožívat vaši známí, blízcí....

20.07.2022 5 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Krásně napsané, silný příběh, jak vlastně nic není černobílé, dost často se hraje s kartami, které jsou už rozdané. Přirovna bych např. k "Chlapci v pruhovaném pyžamu".

20.07.2022 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Kniha se mi líbila, takový příběh jak i na poměrně nesympatického frajírka se nakonec usměje štěstí a najde svoje místo "na zemi". Trochu naivní příběh, ale proč ne.

16.03.2022 4 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Pokračování Čtvrté opice, za mě skvělé, čtivé a napínavé. Už se těším na třetí díl.

18.10.2021 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

První setkání s autorem a musím říct, že dobrý. Dobře se to četlo, pěkně vymyšlené - vlastně jsem se od toho nemohl odtrhnout.

23.11.2020 5 z 5