evonra evonra komentáře u knih

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Nejoblíbenější kniha mého dětství, snad ani nespočítám, kolikrát jsem ji přečetla.
Tentokrát jsem ji četla s odstupem času se svým synem a velmi těžko říct, kdo z nás dvou byl více nadšený :-) .

25.08.2022 5 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Tak toto bylo vážně skvělé.
Knihu jsem si velmi užila, zaháčkovala si mne už svým vtipným věnováním a na stejné vlně pokračovala až do infarktového konce...
Tento thriller měl vše - sympatické postavy, dobře šíleného a zvráceného pachatele, pro odlehčení vtipného dědulu a tvrdohlavého kocoura .
Jsem opravdu nadšená a děkuji zde všem svým thrillerovým fandům za doporučení.
( Také si tentokrát poděkuji za svou hamižnost, neb jsem si koupila rovnou spolu s prvním i díl druhý, tzn. žádné zdržování, jdu hned na něj, dle referencí mne čeká další skvělý kousek! ).

06.02.2022 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Senzační a perfektně vystavěný díl, ve kterém je zakomponovaný i náboženský podtext.
Skvěle rozehrané to má autorka i ve vyšetřovací týmu, baví mě nejen Ava a Luc, ale taková Overbecková, Lively, tomu dávají správný šmrnc. No a pokud se i v příštím díle připojí detektiv v utajení Pax, myslím, že to může být zas a znova "dokonalé".
Těším se na pětku, která vychází v těchto nejbližších dnech, již mám samozřejmě předobjednáno :-) .

05.04.2021 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice je překrásná sama o sobě... ovšem vydání s ilustracemi od M. Fürstové jí dává naprostou výjimečnost.
Nemohu se jí nabažit, je vážně
d o k o n a l á ...

16.12.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Noblesní Marek Eben, tak jak ho známe a máme rádi. Se svou typickou elegancí a skvostnou češtinou popisuje věci běžné a všední a najde se zde asi každý :)
Fejetony se mi líbily všechny bez výjimky, přesto ten o popisu dálnice Praha-Karlovy Vary, tak tam jsem až slzela smíchy, jak já ho chápu a rozumím ...
A že Marek Eben je takový náš český Robert Fulghum, to je pravda pravdoucí, proto si moc přeji, aby nám ještě nějaké své myšlenky za volantem nabídl k dalšímu čtení ...krásné.

25.05.2021 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Hamižně jsem si zakoupila hned celou "Dokonalou" sérii a rozhodně nelituji. První díl skvělý , přesně dle mého gusta, co se detektivek týče, i když některé pasáže jsou opravdu až hnusné. Ale těším se, jak si přečtu všechny díly hned po sobě, tenhle luxus si u detektivních sérií zpravidla nedopřávám, neb nevydržím čekat :).
Děkuji svým oblíbeným i ostatním za doporučení !

12.03.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Děsivé, čím si některé děti procházejí ... po dočtení jsem se snažila chování a postoj matky nějak "pochopit", ale zkrátka to nedokážu. Stále mi vychází hloupá zamindrákovaná husa.
Tohle by se nemělo dít žádnému dítěti, byť někdy to s našimi ratolestmi lehké není ....

13.02.2020 5 z 5

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

Perfektní detektivka.
Dobře napsaná, autentická, sám autor je totiž detektiv v přímém výkonu služby :)
Rychlý věrohodný děj, plno akce, sympatické vyšetřovací duo v podání starého málomluvného bručouna a mladé věčně nastartované seržantky Maddie.
Tři úhly pohledu - vraha, oběti, vyšetřovacího týmu, i to dává příběhu šmrnc.
Moc se mi líbilo a všem detektivkářům ráda doporučuji!

11.10.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Opakovala bych pouze výstižné komentáře přede mnou, takže za sebe jen: silná, bravurně napsaná kniha!

14.05.2018 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

I já jsem uchvácena Murakamiho jemnocitem a atmosférou, jakým dokáže své čtenáře příběhem provést.
Z pasáží věnované Naoko je cítit něha a láska, později smutek, bezmoc, až deprese… Krásně je vykresleno přátelství, a to nejen to „chlapské“, ale i s Reiko nebo úžasnou Midori, která sem vždy vtrhne jako čerstvý vánek (možná vichr) a tu ponurou atmosféru na chvíli bláznivě rozcupuje :-)
Lehké, melancholicky laděné, emotivní, lidské ....

14.05.2018 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Ovšem toto se povedlo !!!!!
Podmanivý šestý díl, který řadím k top Dokonalé série.
Lucu promiň, ale v tomto díle je Lively fakt borec :-).

03.11.2022 5 z 5

V temnotě V temnotě Mike Omer

Působivé pokračování opět v kardio tempu, s nevšední zápletkou a těžko předvídatelným pachatelem.
Velmi mě baví vsuvky v podobě dědy Marvina, stává se mou oblíbenou postavou , a moc si přeji, abychom na třetí díl nemuseli dlouho čekat :)

09.02.2022 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Jsem nadšená, že Angela Marsons napsala tento " nultý" díl.
Série s Kim a jejím vyšetřovacím týmem je má oblíbená a i já jsem si občas říkala, že by nebylo od věci poznat, jak to celé začalo ...
Za mne skvělý nápad.
A díky za Dawsona, to bylo opravdu milé.

22.01.2022 5 z 5

Číst knihu od pana Backmana je vždy mimořádný čtenářský zážitek.
Útlá knížka opět s velkým poselstvím...
Okouzlující, moudrá, dojemná, hořká i sladká.
Přesně taková, jak to od něj máme rádi. A tahle je svou něhou obzvlášť výjimečná...

„ Jak ses do ní vlastně zamiloval?"
"Asi mi zabloudila do srdce. A nenašla cestu ven. Tvoje babička nikdy neměla orientační smysl. Ta by se ztratila i na jezdících schodech. "

14.04.2018 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Ačkoliv detektivky miluji, Robertu Brynzovi jsem se doposud vyhýbala. Především tedy z důvodu, že sérií mám rozečtených opravdu až až...
Ovšem osud tomu chtěl jinak, tímto děkuji za všech 7 dílů, které mi nadělil knižní Ježíšek, a které jsem si proto tak všechny s velkou chutí mohla přečíst bez větších časových odmlk ihned za sebou.
Celou sérii hodnotím jako velmi podařenou, celkový vývoj a posun od prvního do posledního dílu je očividný a autor zraje jako víno!
Nerozumím, jak jsem Eriku Foster mohla minout, no.... už mám v hledáčku i Kate Marshall, Robert píše vážně skvěle.

24.03.2023 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Bez váhání za 5*.
Pro mne zatím nejlepší díl série.
Úžasné, skvělé, výtečné.
A teď jen rychle další díl , prosím!

28.12.2021 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Další skvělá Marsonska. Líbí se mi, jak autorka s každým dílem profiluje postavy více do hloubky. Kim už není jen ta drsná inspektorka, malinko nám jihne, což je příjemné osvěžení, ale i ostatním z vyšetřovacího týmu věnuje spravedlivý kus pozornosti.
Opět zajímavé téma, příběh dobře promyšlený. Já jsem velmi spokojená ;-)

14.06.2019 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Další skvělá kniha od Angely.
Tenhle díl mi obzvlášť sedl, libilo se mi promíchání detektivní linky s tou sociální, můžeme tak nahlédnout i pod pozlátko geniálně nadaných dětí a vlivu té výjimečnosti na jejich blízké.
Výborné čtení, doporučuji celou sérii s Kim.

19.01.2022 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Výborné pokračování série. Autorka se s tím tedy vůbec nepáře, to se musí uznat :)
Všechny postavy vyšetřovacího týmu mi sedí a těším se, jak se to celé bude dál vyvíjet a rozvíjet.

14.03.2021 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Příběh o pokřivených rodinných vztazích, vyprávěný pouze jedním pohledem- očima Sáry. Prolínání dvou časových rovin se vyváženě střídá, současná linka ukazuje pokusy najít si cestu do normálního života, minulost odkrývá jeden děs za druhým …. Nevím, co je horší. Jestli pozornost a „láska“ ambiciózního otce k jedinému „vydařenému“ dítěti, nebo postoj matky. Je to smutné čtení. Ale výborně napsané.

28.01.2019 5 z 5