Kytice

Koupit

Snad nejznámější česká sbírka balad 19. století je natolik nadčasová, že oslovuje čtenáře již neuvěřitelných 150 let. Verše plné tajemna, mystiky a poučení jdou až do hloubky české duše. Jejich aktuálnost navíc podtrhují křehké a citlivé ilustrace současné známé české malířky a grafičky Míly Fürstové, která se svým smyslem pro detail a jemnou poetikou svých děl dokonale napojila na myšlenkový proud Karla Jaromíra Erbena. V tomto díle se dva umělecké proudy stávají jedním, jedinou Kyticí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455207/kytice-cjK-455207.jpg 4.47509
Literatura česká, Poezie, Pověsti
Vydáno, Odeon

Kniha Kytice

SueD
včera

Jako dítě jsem se u této knihy bála, v pubertě se dokonce dojímala, a teď už si ji především užívám! Mistrovské dílo!!

Phoenix16.cz
18. listopadu

Bylo příjemné připomenout si známé příběhy ze školních lavic. A myslím, že teď jsem je ocenila mnohem víc, než tehdy, což mě opět přivádí k přemýšlení, jaký význam má povinná četba ve škole.

Fambo
15. listopadu

Ačkoli je kniha velikou klasikou naší literatury, tak se mi opravdu nelíbila, jelikož všechny básně jsou velice podobné (hřích a následný trest) a po chvíli Vám připadá, že čtete stále to samé.

Amifa
15. listopadu

Jako vzdy, nezklamala. Klasicka klasika - mam ty basne, i pres jejich pochmurny ton, rada.

2032
10. listopadu

Asi jako každá jsem ji musel přečíst na škole a od té doby mě leží v knihovně. Samozřejmě teď s odstupem ji vnímám jako klasické dílo české literatury a jsem rád že v mé knihovně je.

morienhithwen
08. listopadu

Co se týče příběhu, tak se mi nejvíc líbí balada Záhořovo lože, co se týče atmosféry, tak mám nejraději Svatební košile.

Shanib
04. listopadu

Povinná četba ze střední školy, ke které jsem se díky čtenářské výzvě vrátila. Vzpomínám si, když jsem se nazpaměť musela učit Polednici. To bych už znovu absolvovat nechtěla :D ale ráda jsem se ke sbírce zase vrátila

eva3433
04. listopadu

Po létech jsem se k ní opět vrátila - a některé texty lépe pochopila