Zlatovláska (a jiné české pohádky)

Sluha zlého krále Jiřík ujedl přes přísný zákaz ze zázračné ryby a začal stejné jako jeho král rozumět hlasům zvířat. Král mu slíbil odpustit trest smrti, jestliže mu Jiřík vyhledá krásnou zlatovlasou pannu, o níž vyprávěli dva ptáci. Ten se vydá na cestu a po mnoha útrapách Zlatovlásku najde. Její otec ji však vydá teprve tehdy, když splní tři úkoly. Klasická pohádka inspirovaná lidovou slovesností....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91791/zlatovlaska-91791.jpg 4.7169

Kniha Zlatovláska (a jiné české pohádky)

Gibis

Toto krásné vydání pohádek nechybí ani v naší knihovničce. Přečteno v dětství a později i v dospělosti se synem a klasika prostě zůstane klasikou. Nestárnoucí a nezapomenutelné.

666Jitka

Další z oblíbených knih mého dětství, ke které jsem se ráda vracela. Kniha je krásně ilustrovaná a pohádky v podání K.J.Erbena jsou nezapomenutelné. Rozhodně patřím k lidem, kteří jednoznačně dávají přednost těmto klasickým pohádkám, ty nové - až na pár výjimek - mě moc neberou.

Aleh

Pohádky, které nestárnou. Stále mají dětem co říct. Je v nich spousty moudra, životních zkušeností a ponaučení. Pohádky, které vychovávají. Náš úžasný literární poklad. A mnohé z nich se dočkaly nádherného filmového zpracování, na které se těší nejen děti, ale i dospělí. A nejen u nás doma.

Kontryhelka
30.11.2020

Nádherné české pohádky, které není nutné nijak zvlášť představovat. Za mně český literární poklad a hluboké myšlenky a ponaučení.

Vasobdivovatel
20.10.2020

Krása.Všichni brblají, že jsou morbidní,ale jsou krásné.Naše pohádky jsou nejlepší.

ArwenAragorn
17.10.2020

Krásné české pohádky. Ty naše jsou stejně nejlepší!

Radka1911
03.04.2020

Kdo by neznal tyto nádherné české pohádky? Neustále jsem se dožadovala babičky aby mi je četla pořád dokola, já je četla svým dětem... Krása

Venda32
17.02.2020

Není nad krásné české pohádky.