Zlatovláska (a jiné české pohádky)

Sluha zlého krále Jiřík ujedl přes přísný zákaz ze zázračné ryby a začal stejné jako jeho král rozumět hlasům zvířat. Král mu slíbil odpustit trest smrti, jestliže mu Jiřík vyhledá krásnou zlatovlasou pannu, o níž vyprávěli dva ptáci. Ten se vydá na cestu a po mnoha útrapách Zlatovlásku najde. Její otec ji však vydá teprve tehdy, když splní tři úkoly. Klasická pohádka inspirovaná lidovou slovesností....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/91_/91791/zlatovlaska-91791.jpg 4.6145
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Zlatovláska (a jiné české pohádky)

Taralcielle

Klasické pohádky pro děti, které patří k tomu nejlepšímu, co jim česká literatura může nabídnout.

SSTknihy
15.06.2018

Klasické pohádky s nádhernými ilustracemi. Víc než klasika v podobě Zlatovlásky nás bavily pohádky Dobře, že je smrt na světě nebo Rozum a štěstí. Pohádky, které může číst člověk v každém věku a vždycky ho svou krásou okouzlí.

eraserhead
24.10.2017

Kniha starší než já. Doprovází mě od dětství až do současnosti. Skvěle podané pohádky s naprosto výbornými ilustracemi. mrazivými, děsivými, veselými, živými. Stejně jako pohádkové příběhy. Kniha za těch několik desetiletí je již v trochu pocuchaném stavu, ale pořád ji opatruji a doufám, že z ní budu předčítat ještě i vnoučatům.

Lenka769
18.10.2017

Kniha mého dětství. Dodnes si pamatuji, jak jsem byla schopná si dlouhé minuty prohlížet ilustrace, které mě doslova uhranuly. ... A podle ostatních komentářů nejsem sama.

emma24
10.10.2017

Tak přesně tuhle knihu pohádek jsem četla dětem, ale výběrovým řízením. Ne všechny se mně zdály pro ty moje prťata akorátní.

Jessica007
29.09.2017

Krásná knížka s moc hezkými ilustracemi. Jedna z knížek mého dětství. Předčítala mi z ní maminka nebo babička, pak jsem si četla sama. Měla jsem tu knížku moc ráda.

Hanule77
14.02.2017

Na téhle knížce jsem milovala především kresby Artuše Scheinera pomocí kterých jsem se dostávala do světa pohádkové fantazie. Jsou tak zvláštně jiné...a přitom klasické. Krásné, ale některé docela děsivé. Dodnes je mám v paměti víc, než pohádky samotné.

globetrotter
04.02.2017