Pohádky

Koupit

Klasické české pohádky - Dlouhý, Široký a Bystrozraký, Drak dvanáctihlavý, Otesánek, Pták Ohnivák a liška Ryška - spolu s několika polozapomenutými texty - vycházejí s neopakovatelnými ilustracemi Cyrila Boudy a v nové jazykové i grafické úpravě.

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23860/pohadky-23860.jpg 4.7118
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Knižní klub

Kniha Pohádky

n.ezn.amy

Klasické a notoricky známé pohádky, které zná snad každý člověk. Všechny se krásně čtou a navíc jsou doplněné nádhernými obrázky Josefa Lady. Věřím, že i v dnešní době si je děti rády poslechnou

nicolettkaa

Erbenovy pohádky jsou klasika. V této sbírce jsou některé notoricky známé, některé jsem četla prvně. Nejhorší pro mě byly dvě pohádky v nářečí. Za zmínku stojí také parádní ilustrace.

MilanCFC

Některé pohádky jsou opravdu klasiky všech klasik, které se později dočkaly různých přepracování. Kromě televizních pohádek jsem v něčem poznal také Wericha. Což jen svědčí o síle a kvalitě příběhů. Je ale pravda, že v některých pohádkách si Erben nebral servítky a příběhy doplňoval nebo zakončoval krutými způsoby. Nic zbytečného ale v pohádkách nebylo a tím se četly jedna dvě.

tynka65
16.12.2019

Já vím, že je to klasika a vlastně ji nejde hodnotit špatně, ale některé pohadky jsou opravdu strašidelné a dost brutální. Radši presedláme se synem na něco milejšího.

terimila
10.11.2019

Jedna z mála sbírek pohádek, které se mi zaryly do paměti a zůstaly tam od dětství až dodnes. U téhle sbírky to podtrhly kouzelné obrázky Cyrila Boudy, ten pán neskutečně uměl a jeho styl byl nezaměnitelně nádherný. A Erbenovy pohádky jsou klasika. Nejvíc se mi vždycky líbila pohádka Dvojčata - neotřelej a nepříliš známej příběh o dvou princích, kteří jsou spolu propojeni doslova na život a na smrt... ten je nádherný.

whale77
31.07.2019

pohádky s ilustracemi Josefa Lady vyvolávají i po letech krásné vzpomínky

Plaknel
24.02.2019

Krásné pohádky s nádhernými ilustracemi. Milovala jsem ji v dětství a ráda z ní čtu svým synům.

nikolet
20.08.2018