evickakyticka evickakyticka komentáře u knih

Vurt Vurt Jeff Noon

Ponořte se do světa virtuálních vurtů, zakázaných pírek a taky podivných soužití člověka se psem či robotem. Tato kniha vám nabídne malou ochutnávku stavů, do nichž se dá dostat sice s pírkem v puse, zato pouze s knihou :)

15.06.2012 5 z 5

Pyl Pyl Jeff Noon

Nádhera. Krásný výlet do světa květin, podivných psolidí a vůbec všechny ty věci jako pírka a Vurt. No kdo by odolal? Já bych hned dala Boomer a nechala se unášet dál a dál.

30.05.2012 5 z 5

Komnata hrůzy Komnata hrůzy * antologie

Ne každá povídka mě bavila, ale u ostatních jsem musela dát palec nahoru. Nejlepší byl Odborník na paměť.

23.05.2012 4 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Takového "dobráka" aby pohledal..... Pěkné, ale s předvídatelným koncem:)

23.05.2012 5 z 5

Zlo přichází třikrát Zlo přichází třikrát Svatopluk Doseděl

Tři čtivé povídky, které doporučuji číst v rozmezí několika rozečtených knih. Postavy zřejmě neměly moc času na vybarvení a tak mi připadaly podobné. Nejlepší povídka je ta první, ta opravdu stojí za přečtení. (neubráním se zmínit jména hlavních postav - daleko lépe by zapadly do příběhu více česká jména, ale o záměrech?! autora nic nevíme). "Přesto přeze všechno" - jen tak dál.

21.05.2012 4 z 5

Vetřelci Vetřelci E. E. Richardson

Čtivé, svižné, napínavé, strašidelné.Skvěle!

11.05.2012 5 z 5

Bestseller Bestseller Svatopluk Doseděl

Eraserhead již vše napsal. Musím souhlasit...

10.05.2012 3 z 5

Ptáci a jiné povídky Ptáci a jiné povídky Daphne du Maurier

Opravdu nečekaně povedené dílo spisovatelky, která jinak píše (pro mě nudné) historické romány. Bohužel více knih s touto tématikou od ní nenajdu. Jaká škoda!

10.05.2012 5 z 5

Tichá hrůza Tichá hrůza Tomáš Korbař

Tichá hrůza potěšila. Každá povídka v sobě něco má. Není to jako u jiných knih, kde by se mi líbila většina, ale ne všechny. Tady to mohu v klidu říct naplno. ANO! Toto jsou ty pravé povídky právě pro Vás, kdo se rádi bojíte:)

26.04.2012 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Osvícení něco chybělo. Prostředí příběhu i strašidelné scény byly dobré, ale nemohla jsem přijít na chuť hlavním postavám. Wendy nudná a nezajímavá, Jack jako záporná postava "nabyl krásy" až ke konci knihy. To už strašidla byla sympatičtější. Hlavně paní ve vaně. Nu což, každému se nelze zavdečit. Pro mě průměr.

14.04.2012 3 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Zprvu jsem si myslela, že spojení romantiky a hororu mě nemůže bavit. Ale může, a to se nestačím divit, jak dlouho ještě na Smějící se Sáru musím myslet. PARÁDNÍ!

05.04.2012 5 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Nikdy neříkej nikdy. Nikdy jsem neměla ráda povídky. Jejich krátký obsah mě odrazoval. Až jsem narazila na tuto sbírku. Ne všechny povídky mi sedly (ani jsem nečekala, že sednou), ale nezmínit Sestřičky z Elurie a Všechno je definitivní by byl hřích! Opravdu dokonalé a ano, jak jsem již napsala pod onu zmiňovanou povídku, TOTO je můj šálek Kinga!

28.03.2012 5 z 5

Slimáci Slimáci Shaun Hutson

Otočila jsem pár stránek a bylo to. Nenudila jsem se.

Dokonce jsem se podívala i na old.school film Slimáci. No já prostě takové staré horory miluju. Nikdo neměl žádný digitál a tak se všechno muselo naaranžovat tal, aby to vypadalo aspoň trochu nechutně a aby byla cítit atmosféra hororu.

12.03.2012 5 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Měla jsem z knihy zprvu obavy, jak se Kingovi podaří zápletku rozvést a rozplést. Nakonec to nebylo zas až tak špatné. Ale moc mi neseděly ty pasáže, kdy Jessie vzpomínala na zatmění. To se mi ani moc číst nechtělo.

Potřebovala jsem vyplnit mezeru mezi časem, kdy čekám na knížku z knihovny a nechci se moc začítat do tlustější knihy. V mé knihovně mi padl zrak na Kinga. Tak jsem zvolila tu nejtenší, co mám. Jenže chyba, chyba. Protože jsem už knížku jednou četla, věděla jsem, do čeho jdu. Tudíž asi v polovině knihy jsem vzdala čtení vzpomínek na zatmění a taky ty její hlasy v hlavě, které mě spíš otravovaly a nedaly se číst. Nakonec jsem doskákala ke konci, jen abych měla pocit, že jsem knihu opět dočetla. A výsledek? Z původních čtyř hvězd dávám pouhé dvě a to jen za originální nápad.

08.03.2012 2 z 5

Abeceda strachu Abeceda strachu Jenny Berthelius

Z obou povídek jsem měla stejný pocit. Že příběh má místy děravý děj, takový uspěchaný. Ale zároveň jsem měla touhu knihu dočíst až na závěr. Rozhodně neurazí, ale ani nepřekvapilo...

20.02.2012 2 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Tak jak to asi shrnout v pár větách? Nebo spíše ze kterého to vzít konce?
....

Ano, mám ráda S. Kinga, Svatá dobroto, to ano. Je to mistr vyprávění, (fuj, jaké to klišé!), to ano! ALE!! Jak já nerada ty kecy o bohu, božích znameních a božích osudech...

Ale i přesto jsem knihu dočetla. Zanechala ve mě zajímavý pocit. Že Flagg tam někde je a jeho oko vidí...

06.02.2012 3 z 5

Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky Ira Levin

Četla jsme pouze Rosemary má děťátko a příběh se mi líbil. Hezky popsané prostředí, sympatické postavy. Zajímavý závěr:)

13.12.2011 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Z počátku knihy jsem se moc nebavila a musela jsem se prokousat dějem. Ale když už jsem se dočetla k jádru celé knihy, nebyla jsem zklamaná.

Pan Gaunt to měl dobře vymyšlené. Dobře vykreslená lidská chtivost a taky pomsta. Hmmm, jak sladká jest.

10.12.2011 5 z 5

Černá krabice Černá krabice Joe Hill (p)

Tak tohle se mi líbilo. Nemusela jsem se namáhat bát se. Zvlášť když je tma, a vy čtete, a jste v očekávání, co vám strašidelného kniha nabídne. A ona opravdu umí!!

Ale malinkaté mínus za happy end. Já je opravdu nerada...

10.11.2011 5 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Dobrá práce, chlapi! Opravdu zdařilý komiks s nádhernou kresbou který chytne a nepustí. Když jsem komiks dočetla, objevila se touha honem si ho přečíst znovu. A to se běžně nestává!

04.11.2011 5 z 5