Bestseller

Ve Skalistých horách v centrální části amerického Colorada umírají za záhadných okolností lidé. Nezřídka dost krvavým způsobem. První obětí šestiprstého zabijáka se stává Malcolm Ferry, úspěšný autor strašidelných románů, který bohužel příliš pozdě pochopil, že ve svém rozepsaném trháku vytahuje na světlo fikci, jež fikcí tak docela není a světlo jí navíc zatraceně vadí. A právě kvůli tomuto Ferryho přehmatu se nad zasněženým krajem kolem hornického městečka Carbon Mills začínají kvapem stahovat zlověstná mračna. Místním lidem se po setmění houfně zakalují mozky a neovladatelný vír dění uchvacuje další a další aktéry dramatického duelu dvou odvěkých rivalů, pro něž byl svět vždycky příliš malý. Blíží se Vánoce roku 1994, ale do Rocky Mountains tentokrát nepřichází jenom Santa Claus......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/2898/bestseller-2898.jpg 3.647
Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Wolf Publishing

Kniha Bestseller

NemmamSlov
25.09.2020

Noah: „Už asi mílu od hrebeňa som začal vnímať prítomnosť temnej sily. A keď som vystúpil z húštiny nad zrubom, zbadal som zelenú žiaru, veštiacu smrť. Môj otec, šaman kmeňa, hovorieval, že v dobe žiaru zla je lepšie neprebudiť sa. Kdo bdie, musí spevom oslavovať svojich mŕtvych a prosiť ich o zľutovanie."

Pán Doseděl sa znovu rozhodol napísať hororový príbech. Tento krát sa zameral na indiánskych šamanov a ich temné sily v prostredí americkej Colorádskej krajine. Prvom rade som si hlavne obľúbil indiánskeho starca Noaha. Skevele spracovaná postava, ktorá vedela aká ťažká úloha ho čaká a neváhal pomáhať v boji proti zlému démonovi, ktorého omylom vyvolal spisovateľ Ferry. Ferry písal román Black and White, no nečakal, že príbehom oživý spiace zlo. Po smrti Ferryho sa chce obohatiť jeho priateľ Quentin Clark. Keď zistí akú kliadbu na seba povolal, začína blázniť a privoláva na mesto pohromu. Poviedka celkom krátka, možné prečítať aj na jeden záťah. Napriek dobrému príbehu od Doseděla by som skôr odporúčil Tri kruté príbehy.

PAVEL z BRNA
06.02.2020

Velmi napínavý a magický horor. Dobře se čte a člověk ho musí přečíst na jeden zátah.

wena
15.04.2019

Kniha je dost drsně napsaná hlavně v části mezi hra autor pustil svojí brutalitě uzdu na volno. Konec jsem četl jedním dechem a poučení na konec bacha na kopie .

cori
02.11.2018

Hororový příběh o indiánském čertovi Šestiprsťákovi je dost drsný. Z lehkých náznaků: stíny za oknem, podivné zvuky a stopy ve sněhu se promění v sadistickou vyvražďovačku, což já zrovna nemusím.

Malarkey
27.02.2018

Solidní, nejen díky atmosféře, nabitá kniha s poněkud psychadelickým příběhem, ale výborným průběhem a překvapivým závěrem, který rozhodně nebude nudit. Už potěší to, že autor je jeden z mála současných českých hororových spisovatelů.

JPBelmondo
09.04.2017

Moc pěkný sci-fi thriller, velmi dobře se čte.

Lusa
21.04.2014

Nemůžu říci, že by mě kniha nějak pohltila, ale vlastně jsem chtěla nakonec vědět, jak to skončí. Svým způsobem byl děj i napínavý, ale nějak to prostě nebylo ono, zřejmě to nebyl tak úplně můj šálek kávy. Je pravda, že při čtení jsem opravdu měla pocit, že to psal rodilý Američan. Ale ten konec mě trochu zklamal, ani mě to nepřekvapilo, spíše jsme se musela zasmát.

Allebith
13.07.2013

... Musím překonat "nechuť" ke komentům, co nejsou komenty, ale literární rozbory, po 300 řádcích končících slovy "shrnu-li to do jedné věty".... A vyjádřím se k samotné knize :
Velmi se mi líbila a dokonce i mým známým. Všichni jsme to četli sami a potmě a atmosféru to mělo takovou, že jsme se div nezačali bát tmy.