evickakyticka evickakyticka komentáře u knih

☰ menu

Mýtné Mýtné Cherie Priest

Do dvou třetin byla kniha docela čtivá a celkem měla smysl. Posledních cca 50 stran to ale byla totální tragédie a stokrát horší béčkový horor. Jedna hvězda za obálku, druhá za močál.

12.04.2024 2 z 5


Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Celkem čtivá kniha. Jediné, co mi vadilo, bylo zasazení příběhu do příliš blízké doby. Určitě bych volila cca sto let zpátky, celé to vyznávání bohů, rituály a nářečí!! by vyzněly daleko lépe. Ale moc se mi líbil závěr knihy, kde se vše rozpletlo a zapadlo do sebe. Hledání ve snové mlze mohlo být klidně delší a propracovanější.

08.04.2024 3 z 5


Čarodějnice Čarodějnice Bill Willingham

Baba jaga super, Frau T. super, Bufkin super. Jak bude asi vypadat malá chobotnička? Jedeme dál.

04.04.2024 4 z 5


Zeměbouře Zeměbouře Mons Kallentoft

Všechny detektivky s Malin jsou fajn. I ty poetické pasáže mě baví. Občas mi přijde, že některé oběti jsou už nad rámec, tak jako tady ta poslední. Ale o.k., jedeme dál.

27.03.2024


Kletba porodní báby Kletba porodní báby Sabine Ebert

Tento díl mě nebavil. První polovina knihy jsou jen historické pletichy, druhá půlka bojová mise. Okolo Marty se zdržíme jen chvilku a o léčitelství ani nezavadíme. Tak nevím, jestli má smysl pokračovat v sérii. Takové čtení už není nic pro mě.

23.03.2024


Mimo prostor a čas Mimo prostor a čas Clark Ashton Smith

Podobně jako u Lovecraftových spisů. Aby mi povídky nesplynuly, musela jsem si je dávkovat. Většina mi přišla průměrná. Holt už si z tohoto "téma" nesedám na zadek tak, jako při prvotním seznámení..

18.03.2024 3 z 5


Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Vražda trochu drsnější, kniha nakonec vlažnější. Sice z toho čišely devadesátky, ale úplně mě to neodrovnalo. Velké plus za znalosti poměrů a domácí prostředí.

02.03.2024 3 z 5


Rituál Rituál Adam Nevill

Čtení jsem chtěla v první půlce vzdát, ale hnala mě zvědavost. Druhá půlka už mě moc nebavila. Nakonec jsem knihu jakž takž dočetla a zůstal ve mě zvláštní pocit. Protože atmosféru to mělo sakra dobrou. Jen škoda zbytečné rozvláčnosti, snad by stačilo o něco méně stran. Hlavní postava mě občas štvala, ale pocity a myšlenky byly vyjádřeny poměrně dobře. Trochu se rozšoupnu a ohodnotím třemi hvězdami.

22.02.2024 3 z 5


Doppler Doppler Erlend Loe

Tak tohle bylo divné čtení. Hlavní postava to asi neměla v hlavě v pořádku. Že by nějaká psychická porucha? Ještě, že kniha měla málo stran. Dočíst se to dalo, ale žádný zázrak se nekonal.

06.02.2024 1 z 5


Grandville 2: Mon Amour Grandville 2: Mon Amour Bryan Talbot

Omylem jsem si půjčila v knihovně druhý díl tohoto komiksu. Každopádně jsem si musela zvykat na postavy, jejichž těla jsou lidská, ale hlavy zvířecí. To mi moc nesedlo. Styl Sherlocka Holmese taky neuchvátil. Ale kresba byla hezká. No, uvidím, jestli dám komiksu ještě šanci.

03.02.2024 3 z 5


Unorthodox: skandální odmítnutí mých chasidských kořenů Unorthodox: skandální odmítnutí mých chasidských kořenů Deborah Feldman

Knihu jsem měla docela dlouho na seznamu "chci si přečíst". Až během čtení jsem zalitovala, že jsem ji nepřečetla dřív. Bylo to moc zajímavé, neuvěřitelné a rozšířila jsem si obzory. Obdivuji autorku, že se dokázala vymanit z tak šíleného diktátu "sekty/náboženství". A samozřejmě děkuji, že můj svět je ještě v pořádku.

02.02.2024 4 z 5


Laurie Laurie Stephen King

Krátká milá povídka aneb proč si na stáří pořídit štěně.

23.01.2024 4 z 5


Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Kniha čtená hodně na etapy... a celkem dlouhé etapy. Ve výsledku jsme jen běželi pouští, měli žízeň a sem tam nějaká historie vs současnost. Kniha mi nic moc nedala.

23.01.2024 2 z 5


Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Líbila se. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací, které bych jinak nevěděla. Obdivuji autorku, jak se dokázala s různými situacemi vypořádat, vždyť Japonsko je tak jiné!

21.01.2024 4 z 5


Tokijský ghúl 2 Tokijský ghúl 2 Sui Išida (p)

Musím přiznat, že první díl se mi líbil víc. Nevím, jestli budu pokračovat...

19.01.2024 3 z 5


Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Zpočátku jsem si zvykala na styl vyprávění a nakonec to bylo fajn čtení. Po dlouhé době něco originálního, zajímavého. Ale jsou tu i nějaká ale. Moc mi nesedí úsečně věty, věk hlavních postav se zdá být příliš nízký vzhledem k situaci a ke konci už síla příběhu slábne. Nevím, jestli půjdu i do pokračování.

18.01.2024 3 z 5


Zimní přízrak Zimní přízrak Dan Simmons

Celkem obstojná duchařinka. Od Simmonse bych čekala drobátko víc, ale tady se spíš blížíme Kingovi. Dokázala jsem se začíst, ale touha knihu neodložit se nedostavila. Líbil se mi nápad s odděleným patrem domu a nakonec i spojitost s předchozími díly.
PS: Tak trochu mi začíná vadit, když spisovatel píše o spisovateli.

02.01.2024 3 z 5


Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Povídka jako vánoční jednohubka. Dobrá, ale příliš krátká. Až na konci jsem si všimla, že ji King nenapsal teď, ale že čerpá ze starých zásob. Nelze opomenout ilustrace , které jsou úžasné, krásné. Ale jak by se nám kniha líbila bez nich?

26.12.2023 4 z 5


Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Zajímavé. Ke konci až moc provázané politikou, což mi srazilo v hodnocení jednu hvězdičku, ale i tak dobrá kniha. Život kolem práce na šachtě i v pohraničí byl zajímavý. Autorka hezky a lehce podala propletené vztahy hlavních postav.

24.12.2023 3 z 5


Štvanice Štvanice Lucy Foley

Průměrná detektivka, kdy se zdánlivě nic neděje. Vyprávění se prolíná mezi postavami, ale i časovými úseky. To mě docela bavilo, pitvání vztahů už méně. Až poslední část knihy byla vcelku napínavá.

11.12.2023 3 z 5