Koralína (komiks)

Román v obrazech podle úspěšné předlohy Neila Gaimana skvěle nakreslil P. Craig Russell. Kniha byla také filmově zpracována do animované podoby pod názvem „Koralína a svět za tajnými dveřmi“. V novém bytě Koralininých rodičů je dvacet jedna oken a čtrnáct dveří. Třináct z nich se dá otevírat a zavírat. Čtrnácté jsou zamčené a za nimi je jen cihlová zeď až do chvíle, kdy je Koralina jednoho dne otevře a najde za nimi průchod do jiného bytu v jiném domě, který se tomu jejich podobá jako vejce vejci. Až na to, že je jiný... Dva báječní muži s nekonečnou fantazií a třetí rozměr. Dobrodružný příběh, který vzdáleně připomíná Alenčinu výpravu do světa za zrcadlem, se zrodil v hlavě Neila Gaimana, jednoho z nejlepších autorů fantasy současnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/23743/koralina-23743.jpg 4.2126
Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno, Comics Centrum

Coraline, 2001

Kniha Koralína (komiks)

Oli_24

Moc hezky a poutavy pribeh. Myslim, ze to jednou zaradim k pohadkam pro sve deti :-)

Atlantis

Knihu jsem nečetl, pouze jsem kdysi viděl film. A i když už to bylo před delší dobou a moje vzpomínky tak mohou být zkreslené, tuším, že jsem z něj měl lepší pocit. Takový opravdovější. Tadruhá matka mi přišla strašidelnější, bizarní části bizarnější, ale hlavně mi Koralína samotná přišla sympatičtější. Bude to nejspíše způsobeno kresbou, která není rozhodně špatná, ale je jaksi neosobní. Vše je vyžehlené, vyhlazeně a často úplně vidíte, jak autor obkresloval šablony a předlohy (zejména u většiny obrázků s kočkou, která je tak hyperrealistická, až to bolí do očí).
Koralína ve formě komiksu je absolutní průměr a časem zapomenete, že vám vůbec prošla pod rukama.

Elkeli

Skvělý komiks, krásná kresba a poutavý děsivý příběh :) doporučuji.

JajaCZ
01.02.2018

Nádherná kresba, ale dej bol slabší. Asi som po predchádzajúcom hodnotení očakávala niečo viac :) Keby mi neprešlo cez ruky viacero komiksov, určite by dostal viac hviezd. Každopádne odporúčam pre mladšieho čitateľa. Možno na neho bude pôsobiť príbeh strašidelne :)

Khagrael
20.10.2017

Můžu jen doporučit, trochu mi to připomínalo Zámek a klíč, rozhodně stejně dobré ;)

babsi66
18.09.2017

I když už dávno nejsem dítě, komiks se mě bavil, i když by mu dle mého názoru slušela trochu strašidelnější a ne tolik popisná kresba. Děj byl zajímavý, určitě si přečtu i knížku.

J_D
06.09.2017

Píšou na ni od sedmi let a věkové doporučení fungovalo naprosto přesně. Šestiletá holčička si musela dávat pauzy, chvílemi zakrývala oči, zacpávala uši, ale sedmiletý klouček to už dal. Příběh je opravdu strašidelný, kdybych byl dítě, bál bych se taky. Pochváleny budiž knihovny, jinak bych ji neměl možnost přečíst, nedá se už koupit. Dětem rozhodně doporučuji přečíst a ani dospělí se nebudou při čtení nudit. Četli jsme i Anina ducha, který je určen pro starší děti, a obě knížky se dětem líbily, ale Koralína víc - má totiž barevné obázky. Za mě byl Anin duch lepší i strašidelnější, ale už dávno nejsem cílová skupina.

popeluška
05.09.2016

Hezké čtení...za hodinku jsem měla přečteno, nemohla jsem se odtrhnout od knihy. Vřele doporučuji :-)

komiksy

Autoři knihy