evickakyticka evickakyticka komentáře u knih

Major Zeman a jeho 6 případů Major Zeman a jeho 6 případů Kája Saudek

Miluji komiksy Káji Saudka. Major Zeman je politika, ale jako komiks lehce pochopitelná.

08.04.2011 5 z 5

Sešli se v Bagdádu Sešli se v Bagdádu Agatha Christie

Nemám ráda lidi, co lžou a vymýšlejí si. A to hlavní postava dělá. Ke konci mě dovedla jen zvědavost, jak vše dopadne. Jinak pro mě ztráta času....

07.04.2011 1 z 5

Terror Terror Dan Simmons

V první chvíli jsem se zalekla rozsahu knihy a vrátila ji zpět do regálu v knihovně. Na druhý pokus už jsem si ji nesla domů...Plna očekávání, co mi kniha může nabídnout. Nakonec to byla nádherná dobrodružná výprava s prvky hororu. Nic ale nezabrání tomu, abych tohle dílo ocenila plným počtem bodů. Zvítězil poutavý příběh z prostředí tak mrazivého, že i v tuto roční dobu (záčátek dubna) mi pod peřinu pofukoval studený větřík...

06.04.2011 5 z 5

Hannibal Hannibal Thomas Harris

Skvělé pokračování knihy Mlčení jehňátek. Napínavé, tak jak má být. Nejvíce se mi líbily pasáže z Florencie (to jsem opravdu cítila, jak se teplé italské slunce opírá do starých domů) a nejnapínavější byla část, kdy příběh spěje ke konci. A to od událostí farmy až po úplný konec.

Cítila jsem se jako opravdový Lecterův labužník.

04.04.2011 5 z 5

Bažináč Bažináč Alan Moore

Stručně: černobílé ilustrace - SUPER, KRÁSNĚ, NÁDHERNĚ! příběh Bažináče a Abigail se mi líbil. Ale místy jsem moc nechápala, o co šlo...asi jsem to zhltla vše moc rychle a naráz...

Jo a ještě jedna věc - co tam sakra dělal ten Superman?!

31.03.2011 3 z 5

Paměti katovské rodiny Mydlářů 2. Rozličné příběhy katovské Paměti katovské rodiny Mydlářů 2. Rozličné příběhy katovské Josef Svátek

Druhý díl Pamětí jsem dlouho zvažovala, jak hodnotit. Protože jsem četla asi před měsícem knížku Kat katem kata, kde většina exekucí byla popsána, zkazilo mi to pohled na ohodnocení knihy.
Snad bych jen vytkla, že narozdíl od prvního dílu, kde jsou více zmíněna jména jeho druhé manželky a jeho bratra, lépe se mi četla kniha jako příběh, v tomto díle není ani napsáno, proč se katu Mydlářovi říkalo Mistře Hanuši. Jestli jsem nepochopila, omlouvám se. Snad si spravím chuť na dalším díle.
A z toho důvodu tento díl hodnotit nebudu...

31.03.2011

Hannibal - Zrození Hannibal - Zrození Thomas Harris

Poslední kniha Thomase Harrise o kanibalovi Lecterovi popisující jeho vzpomínky na dětství, kdy je jeho malá sestra snědena partou Němců. Nemůžu si pomoct, ale místy se moje myšlenky nesoustředily na děj a řekla bych, že jsem se i nudila. Závěr knihy to vynahradil. To jsem věnovala myšlenky pouze ději...

29.03.2011 3 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Agatha Christie

Jedním dechem jsem přečetla knihu od začátku až po konec. Setkání vzájemně nesouvisejících lidí (až na manžele Strangeovy) vyústila v zajímavou zápletku a také její rozuzlení. Doufala jsem v geniálnost vyšetřujících, kteří ji vlastní inteligencí dovedou do konce. Proto 4*

26.03.2011 4 z 5

Paměti katovské rodiny Mydlářů 1. Z magistra medicíny pacholkem katovým Paměti katovské rodiny Mydlářů 1. Z magistra medicíny pacholkem katovým Josef Svátek

První díl popisující Jana Mydláře, jakou cestou se k pozdějšímu povolání dostal. Je to vstupní brána k následujícím dílům poprav a exekucí, která byla vykonávána katovským povoláním. Můžeme si udělat obrázek toho, jak bylo nakládáno s lupiči, matkovrahy, žháři a jinými povedenými osobami. Mělo by to být výstrahou pro dnešní dobu, kdy je vězení pouhým nejslabším trestem odnětí svobody.

I když je kniha psaná jazykem dřívějším, brzy si na něj zvyknete a lépe se vcítíte do ponurého vyprávění.

25.03.2011 5 z 5

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Tuto knihu jsem četla snad ještě na střední škole. Jednou jsem navštívila antikvariát a objevila jsem ji tam. Musela jsem ji mít. I když je kniha delší, hned jsem ji začala číst a všechny rozečtené knihy jsem odložila na později. A taky dlouho netrvalo a už jsem se spolu s básníkem Villonem proháněla po pařížských ulicích a jako čtenář přihlížela všem jeho lumpárnám a nástrahám života. Vřele doporučuji!

22.03.2011 5 z 5

Dunwichská hrůza Dunwichská hrůza Howard Phillips Lovecraft

Povídka z knihy V horách šílenství doplněná o parádní obrázky. Komu se nechce číst celá kniha, může ochutnat tuto povídku s působivým dokreslením.

17.03.2011 5 z 5

Hory mají oči – Počátek Hory mají oči – Počátek Jimmy Palmiotti (p)

Předchůdce filmů (Hory mají oči I, II)nezklamal. Téma hororu jde v komiksu parádně vystihnout. Mutanti, co se nebojí přihlásit o svá práva na Zemi. A tak to má být :)

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Skvělá kniha, jako filmová předloha daleko napínavější. Určitě jsem se nenudila ani na jedné stránce a děj pěkně ubíhal. Pěkné vykreslení postav Clarise i Lectera. Nemám co dodat. Plný počet!

Malý princ (komiks) Malý princ (komiks) Antoine de Saint-Exupéry

Nejspíš by bylo dobré porovnat komiks s originálem. Ten jsem četla sice před roky, ale něco mi na tom komiksovém příběhu neladilo. Po výtvarné stránce se kniha moc nelíbila.

15.03.2011 2 z 5

Proč nepožádali Evanse? Proč nepožádali Evanse? Agatha Christie

Ani slečna Marplová, ani E. Poirot mě jako postavy od Aghaty nezaujaly. Proto jsem zvolila tuto knihu, kde záhadnou vraždu vyšetřují dva úplně odlišní lidé. Vyřešení vraždy se mi nakonec zdálo poněkud komplikovanější než jsem čekala a mnoho až příliš "náhodných náhod", které se během vyšetřování udály, příběhu na kráse moc nepřidaly...Přesto se pokusím najít jinou knihu, která si vyslouží vice hvězdiček, než jen tři.

15.03.2011 3 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Opravdu temná chvíle při čtení knihy - obvzlášť při večerních hodinách se zataženými závěsy a ranní probouzení s cvrlikáním prvních ptáčků (vrabců?!) za oknem. Líbil se mi začátek knihy - tzn. jak to všechno začalo a konec, kdy se hlavní postava George rozpadá a páchne a... Opět skvělý kousek pro milovníky Kinga:)

14.03.2011 5 z 5

Stephen King - Mistr strachu Stephen King - Mistr strachu Lisa Rogak

V knize najdete spoustu informací o Stephenovi a tudíž i souvislostí k jednotlivým knihám.
Kdo má Kinga rád, měl by životopis jeho znát :)

11.03.2011 5 z 5

Zabil jsem Adolfa Hitlera Zabil jsem Adolfa Hitlera Jason (p)

v jednoduchosti je krása...

Krakatit (komiks) Krakatit (komiks) Jan Bažant

Asi by se mi nechtělo číst Čapkův Krakatit, tak aspoň tento komiksový. Za hoďku jsem ho měla přečtený i s hlubším zkoumáním obrázků. Ještě, že krakatit je pouze sci-fi a ne realita. Všem komiksákům doporučuji:)

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Skvělý nápad na knihu a určitě i na film.(který jsem neviděla, ale pokud budu mít možnost, ráda srovnám). V průběhu děje jsem koumala, jak byly vraždy spáchány. O to překvapivější byl závěr a rozuzlení celého příběhu. Dobře jsem se bavila a určitě nezůstanu u jediné knihy této spisovatelky.