Paměti katovské rodiny Mydlářů 2. Rozličné příběhy katovské

Druhý díl rozsáhlé čtyřdílné kroniky s podtitulem: Rozličné příběhy katovské, rozvíjí další osudy kata Jana Mydláře. . Prohlédnete si šibenice, pochopíte katovy slabosti a (ne)budete litovat jeho oběti. Paměti kata Mydláře nejsou obyčejnou knihou. Jejich čeština je sice archaická, ale váš propad hrdlem dějin bude o to působivější....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9587/big_pameti-katovske-rodiny-mydlaru-2-ro-ik9-9587.jpg 4.460

Kniha Paměti katovské rodiny Mydlářů 2. Rozličné příběhy katovské

John6900

Další část okénka do kousku naší historie. Moc zajímavé a hlavně čtivé. Doufám že stejně dobré bude i následující vyprávění jeho syna Jana.

Veveruška320

Druhý díl o katu Mydláři,který nezklamal..kniha se mi moc líbila a je zajímavé vědět,co vše se odehrávalo kolem roku 1621-když bylo popraveno 28 pánů.....těším se na další díl.

haki34
21.03.2020

přečteno jakou soubor Paměti kata Mydláře. Můj koment tamtéž ;)

VladkaBU
27.02.2020

... i druhá kniha byla velice zajímavá, asi nejzajímavější byla kapitola o popravě 27 českých pánů, kterou znám z dějepisu. Stará čeština se mi líbí, je působivější, vtahuje čtenáře do těch dob

rlupinek
13.07.2019

Další díl 4dílných pamětí katovské rodiny Mydlářů, zajímavá sonda do zvyklostí tehdejší společnosti, pohled do hrdelních trestů a běžného života ve staroměstské katovně.

ivakola
21.10.2017

Stejně dobrá knížka příběhů pražského kata jako její první díl. Mě ta stará forma češtiny vůbec ve čtení nevadila, po pár stránkách jsem to vůbec nevnímala.

Kozel
10.04.2017

Archaická čeština byla znovu, stejně jako v prvním díle, překážkou pro plynulejší četbu,. Příběhem mě osobně však pokračování oslovilo více. Namátkou kapitola o magistru Kelleym nebo následná o veřejných pitvách s profesorem Jesenským (a předzvěsti jeho konce) či poněkud "akční" kapitola o vpádu Pasovských. Mydlář za několik lest svého řemesla vyrostl v profesionála a pozvedl svůj obor z bahna nečestnosti, v němž společnost katy topila. Vůbec druhý díl o Mydlářových peripetiích a životě nabízí mnoho zajímavých míst, ať už se jedná o historické reálie či trochu filozofičtější rovinu. Až škoda, že se jedná o román a nikoli skutečné zápisky

slunicko.98
12.03.2017

Krásné počteníčko o českých dějinách....To byly tresty,ne jako dneska,kdy si z toho moc nedělají.