Paměti katovské rodiny Mydlářů 2. Rozličné příběhy katovské

Druhý díl rozsáhlé čtyřdílné kroniky s podtitulem: Rozličné příběhy katovské, rozvíjí další osudy kata Jana Mydláře. . Prohlédnete si šibenice, pochopíte katovy slabosti a (ne)budete litovat jeho oběti. Paměti kata Mydláře nejsou obyčejnou knihou. Jejich čeština je sice archaická, ale váš propad hrdlem dějin bude o to působivější....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9587/pameti-katovske-rodiny-mydlaru-2-ro-ik9-9587.jpg 4.351

Kat Mydlář 2.

Literatura česká, Historické romány
Vydáno, XYZ (ČR)

Kniha Paměti katovské rodiny Mydlářů 2. Rozličné příběhy katovské

haki34
21.03.2020

přečteno jakou soubor Paměti kata Mydláře. Můj koment tamtéž ;)

VladkaBU
27.02.2020

... i druhá kniha byla velice zajímavá, asi nejzajímavější byla kapitola o popravě 27 českých pánů, kterou znám z dějepisu. Stará čeština se mi líbí, je působivější, vtahuje čtenáře do těch dob

rlupinek
13.07.2019

Další díl 4dílných pamětí katovské rodiny Mydlářů, zajímavá sonda do zvyklostí tehdejší společnosti, pohled do hrdelních trestů a běžného života ve staroměstské katovně.

ivakola
21.10.2017

Stejně dobrá knížka příběhů pražského kata jako její první díl. Mě ta stará forma češtiny vůbec ve čtení nevadila, po pár stránkách jsem to vůbec nevnímala.

Kozel
10.04.2017

Archaická čeština byla znovu, stejně jako v prvním díle, překážkou pro plynulejší četbu,. Příběhem mě osobně však pokračování oslovilo více. Namátkou kapitola o magistru Kelleym nebo následná o veřejných pitvách s profesorem Jesenským (a předzvěsti jeho konce) či poněkud "akční" kapitola o vpádu Pasovských. Mydlář za několik lest svého řemesla vyrostl v profesionála a pozvedl svůj obor z bahna nečestnosti, v němž společnost katy topila. Vůbec druhý díl o Mydlářových peripetiích a životě nabízí mnoho zajímavých míst, ať už se jedná o historické reálie či trochu filozofičtější rovinu. Až škoda, že se jedná o román a nikoli skutečné zápisky

slunicko.98
12.03.2017

Krásné počteníčko o českých dějinách....To byly tresty,ne jako dneska,kdy si z toho moc nedělají.

evickakyticka
31.03.2011

Druhý díl Pamětí jsem dlouho zvažovala, jak hodnotit. Protože jsem četla asi před měsícem knížku Kat katem kata, kde většina exekucí byla popsána, zkazilo mi to pohled na ohodnocení knihy.
Snad bych jen vytkla, že narozdíl od prvního dílu, kde jsou více zmíněna jména jeho druhé manželky a jeho bratra, lépe se mi četla kniha jako příběh, v tomto díle není ani napsáno, proč se katu Mydlářovi říkalo Mistře Hanuši. Jestli jsem nepochopila, omlouvám se. Snad si spravím chuť na dalším díle.
A z toho důvodu tento díl hodnotit nebudu...