Paměti katovské rodiny Mydlářů 3. Syn Jan, nový kat staroměstský

Ve třetím díle tohoto historického románu poznáte nejen kata Mydláře, ale především jeho syna Jana, jako jeho nástupce, a jak se on vypořádává s katovským řemeslem.

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9588/pameti-katovske-rodiny-mydlaru-3-sy-w5a-9588.jpg 4.357

Kat Mydlář 3.

Literatura česká, Historické romány
Vydáno, XYZ (ČR)

Kniha Paměti katovské rodiny Mydlářů 3. Syn Jan, nový kat staroměstský

VladkaBU
29.04.2020

... řekla bych, že s otcem Janem Mydlářem odešla i pokora. Syn se sice zhostil řemesla, jak se patří, v práci se vyzná, ale neustále se musí ubezpečovat, jaký je vlastenec, a jak stoupl v očích lidu. Vidím tam moc chvály

haki34
21.03.2020

tak jedeme dál...ale se synem Janem to už není takové dobrodružství..respektive, dějová linka zachována, ale zdá se mi, že syn pořád řeší výdělek, popravy ho i celkem baví (nějaké sado sklony ?? maskované za službu společnosti ??) a pak se z něj stává Chuck Norris (nebo jiný akční hrdina, doplňte dle libovůle) - co nikdo nedokáže, dokáže mistr Hanuš , střílí jako nejlepší sniper, bojuje, vymýšlí, jak zachránit Prahu od hladomoru a taky to mistrně provede...navíc mu to vše velmi zvedá sebevědomí, což nezapomíná zdůrazňovat na každé stránce...konečně může do města i jinými branami, třese si rukou s představiteli města, jeho věhlas stoupá...slavná svatba se submisivní, velmi hodnou, hezkou, poslušnou a já nevím jakou ještě Anežkou...
no, jak moc mě bavil úvod Mydlářovské historie v prních 2 dílech, tak jsem nyní zklamaná...zrovna finišuji poslední kapitolu o obléhání Prahy švédy a smutním, bojuju pro změnu se čtením, mám tedence přeskakovat a nebavíííí mě to...autor stejný, ale kouzlo příběhu je fuč...

Klamm
19.03.2020

Tak nám starý katovský mistr umřel, a jakoby by s ním do hrobu odešla i většina toho, co dělalo jeho paměti poutavými. Řemeslo po něm převzal syn Jan a hrdě kráčel v otcových šlépějích. Bohužel po slibném úvodu, mě začalo jeho vyprávění nudit. Až na pár výjimek, se příběhy staly vleklými a nezajímavými. Nakonec se z kata ještě stal všemi oslavovaný hrdina, který svou statečností, zachránil Prahu před hladomorem, při obléhání Švédy.
S třetím pokračováním, tedy klesající tendence. Uvidíme, co nám přinese díl poslední.
70%

rlupinek
13.07.2019

Další díl rodinné ságy, psáno archaickým jazykem, tedy pro někoho náročné čtení, mě ale moc bavilo. Jenom byla velmi zdlouhavá pasáž o obléhání Prahy Švédy, psána ještě více archaistickým slohem, tedy jsem pramálo rozuměl tomu, co míněno v textu bylo... Jinak ale opět velmi příjemné čtení.

Kozel
01.10.2017

Tento díl Pamětí zatím nejmilejším mi byl, ač klidně podtitulem "Kterak Jan opět početným se stal" by se zváti mohl. Od chvíle, kdy Janova kdysi družka Anežka fortnou katovskou prošla, onen ke svému řemeslu, díky onomu štěstí, často přikročiti nemusel, přestože svojí odvahou věhlasu získal. Však varovný prst zdvihnouti musím, neb sobecky Jan svým pomocníkům ku podobné cti nepomohl, naopak dokonce si jejich zásluhy připisoval, přestože hlavně Vavřinec se zasadil a staroměstkému obyvatelstvu svým činem od hladového moru při obléhání Švédy odpomohl. Nechci však prozrazovati děje příliš, ježto milá pohádkovost příběhu příliš hezká jest. Závěr mi pak trochu požitku pokazil, anžto přiložená kronika Roberta Zatočila o bojích proti Švédům příliš zdlouhavá byla. Praha jak známo útoků ustála a stěhováním justicie blíže domu Mydlářova otevírají se poslední kapitoly jeho příběhu.

slunicko.98
26.04.2017

Opět jsem si dobře početla,jsem ráda ,že knihou v mojí knihovně nikoliv v knihovně veřejné...mohu se k ní kdykoliv vrátit,nebo ji mohou číst i mé děti,až k tomu dorostou :o)

tomas3272
21.01.2017

Opět velice pěkné čtení osudů staroměstského kata Mydláře. Nejvíce mě bavila část, kdy švédové obléhali Prahu. Jen by mě zajímalo, zdali je pravda vše, co Mydlář udělal, aby pomohl. Musím si to vyzjistit.

citronekodvedle
03.02.2016

Četla jsem ji jako povinnou četbu a moc se mi líbila určitě se k ni ještě někdy vrátím :-)