Hory mají oči – Počátek

Hory mají oči – Počátek https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/7264/bmid_hory-maji-oci-pocatek-TiR-7264.jpg 3 51 14

Co se doma uvaří, to se doma sní. Obyvatelé hornického městečka v poušti Nového Mexika dostali ultimátum: musí se odstěhovat, protože celé území zabírá armáda jako vojenské pásmo. Někteří uposlechli, jiní své domovy opustit odmítli a ukryli se ve starých důlních šachtách. Netušili však, že armáda bude na jejich území zkoušet jaderné zbraně. Hluboké štoly dokázaly původní obyvatele před následky výbuchů ochránit, radiace se však v oblasti držela i dlouho poté, co pokusy skončily, a pod jejím vlivem se začaly rodit zmutované děti. Při boji o přežití v nehostinné poušti nebylo možné brát na nikoho ohledy.... celý text

Literatura světová , Horory , Komiksy

Vydáno: , BB art

Hills have eyes - The begginning , 2007

Johny_H.
Johny_H.
23.11.2023 5 z 5

Perfektně nakreslené samá akce a brutalita a dokonce to má i dost zajímavý děj. Jako jednohubka je to parádní dílo.

Terva
Terva
20.08.2023 4 z 5

Jsme Američané,
máme svoje práva.
Tak se neboj,
všechno
dobře dopadne.

Tento příběh se časově odehrává dříve než obě filmové zpracování Hory mají oči 1 a 2. Ale i tak jsou čtenáři upozorněni, že je děj napsán podle filmu Wese Cravena. Tak si v tom každý musí udělat jasno sám. Třeba i sekyrou. Stejně tak jasno si v tom udělala rodina Sawney Beana. Místo vystěhování se ukryjí v místních horách. Následující události už jsou jen na vlastní nebezpečí. Přeci jenom, dva roky v jeskyních pod palbou atomových bomb to z člověkem pěkně zacloumá.

Malá ochutnávka:
. . . protože už město neexistovalo, pustila se armáda do díla, do zkoušek svých atomových bomb.
Ti, kdo přežili, ten výbuch zaslechli hluboko ve svém nitru. Cítili, jak se planeta otřásla pod strašlivou sílou, jakou by žádný člověk neměl vládnout.
Netušili nic o radiaci.

Kresba je povedená, temná s příchutí krve. Některé celostránkové obrazy jsou fakt kruté. Obsahově je to trochu pokulhávající v logice, ale jako celek to působí dost hororově a někdy i smutně. Ale společně je to prostě jen masakr. Tak že nic pro fňukny a citlivky. Po přečtení máte chuť vzít sekyru a běžet jim na pomoc. Tak že jo, tohle nebylo zas tak špatné, jak by se mohlo zdát. Já se bavil.

Citát: Může holka otěhotnět když bude na kluka jen myslet?

lenkaabooks
lenkaabooks
07.12.2022 4 z 5

Kdysi dávno jsem film Hory mají oči viděla, proto mě mile překvapil tento komiks. Dostal mě totiž na počátek, vysvětlil odkud se ti krvelační mutanti vlastně vzali. Je to temný příběh na temných obrázcích, kde lidé bojují za svá práva.

Ivan Kučera
Ivan Kučera
02.01.2022 4 z 5

Nepoznám zákulisie tohto projektu, ale objavil sa na trhu v roku 2007 a keďže v rovnakom roku šiel do kín horor Hory majú oči 2, tak tipujem, že šlo o špecifickú súčasť reklamnej kampane. Síce je to na výsledku čiastočne poznať v zmysle, že je to len taká jednohubka, ale na druhej strane je zvládnutá tak dobre, že by mi nevadilo, ak by sa takých „len jednohubiek“ do roka objavovalo viac. Dejovo je to čosi medzi prequelom Ajaovho hitu Hory majú oči z roku 2006 (ktorý bol remakom kultového hixploitationu Wesa Cravena zo 70. rokov) a jeho sequelom a vlastne je to zároveň aj (čiastočný) sequel dvojky a zároveň „remake“ jednotky aj dvojky, ale tentokrát nie z pohľadu hrdinov, ale kanibalov. Znie to asi komplikovane, ale prelína sa to zaujímavo a nemyslím si, že je potrebné poznať filmy. Dokonca by možno bolo lepšie, ak by ste ich nepoznali. Nakreslené je to Johnom Higginsom (John Constantine, Hellblazer: Syn člověka) parádne. Justin Gray (Jonah Hex: Tvář plná násilí, Punisher MAX: Vánoce na odstřel) poskytol scenár, ktorý ilustrátorovi umožnil naplno sa odtrhnúť z reťaze, čo sa týka násilia a iných nechutností. Určite to nie je komiks určený pre deti a ľudí s citlivou povahou. Spomenúť musím aj temné farby Jimmyho Palmiottiho (Daredevil: Ďábel strážny, Xena od Barlow Comics). Trocha mi vadila od istej miery prehnanosť zápletky, kedy to pripomína vojnový príbeh s tankami a nie niečo, čo sa odohráva v reálnej, súčasnej Amerike. Ako to už v živote chodí, všetko odštartovala ľudská hlúposť. A potom sa to už len na seba nabaľovalo. Ako lavína. Záverečné bonusy sú kuriózne. Ešte u skíc (a textu) Johna Higginsa si poviete „fajn, jasnačka cesnačka“. Ale nechápem, čo mala znamenať „reklamní tvorba“, kde nájdete medailóniky a ukážky z tvorby Grega Staplesa, Billa Sienkiewicza a Tima Bradstreeta, ktorí ak mi niečo neuniklo, nemali s týmto komiksom nič spoločné. Súčasťou (vnútorného) obalu sú medailóniky autorov. Za mňa fajnová jednorázovka, nebudem sa na nič hrať, nemám problém dať jej 4*.

Ronnie68
Ronnie68
18.12.2021 3 z 5

Komiksový krátký příběh, který zasazuje děj do Ameriky … po jadrných zkouškách zmutovaní lidé žijí v horách … nebylo to špatné přečtení ...

blackoutzuzi
blackoutzuzi
14.05.2020 4 z 5

Komiksový prequel k hororové klasice, kterou každý fanoušek tohoto žánru na 100 % zná - Hory mají oči. Odkud pocházejí lidé, kteří žijí v horách a nejsou zcela obyčejní ať už svým vzhledem, tak především svým chováním? Jaký to mělo původ se dozvídáme právě v tomto komiksu, který je drsný a plný super kreseb, na které se dobře kouká. Doporučuji.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka
10.10.2017 4 z 5

Mám ráda horory. Pár let zpátky a já vidět horor z osmdesátek, tak jsem mimo. I po několika násobném shlédnutí. Jenže potom se to ve mě zlomilo. Do háje, ja nechci sledovat filmy, kde blonďatá pipina s kozama DDDD položí otázku: "Co se stalo? Nikdo si s tebou nehrál na pískovišti? Někdo ti rozešlapal vláček?" No, potom sice umře a jsou tam ty umělý kozy, takže jsou všichni spokojený, ale mě to už neba. A za všechno tehdy mohl novej Halloween. Já chci vědět, co bylo předtím. Co (kdo) z těch malej roztomilejch andílků udělal "zrůdičky". Ano, možná mám ráda klasické slasher horory, ale odsud pocud, mám své požadavky. Chci vidět první mouchu s utrženýma křídýlkama, první kočku přitlučenou na dveře, první krev. Chci vědět, co k tomu vedlo. A doufala jsem, že tenhle komiks mi pomůže k zjištění toho, co bylo před filmem Hory mají oči a moje zvědavost bude uspokojena.

Kresba byla nádherná, ale na druhou stranu nepřinesla nic nového. Barvičky, na který se dobře koukalo. Ale přiznám, na spršky krve jsem se těšila, ale nakonec nic moc (bylo jich dost stejně jako násilných scén, ale nebavilo mě koukat se na provedení). Což jsem zjistila už při rychlém prolistování před čtením. A čtení samo o sobě bylo kvalitní. Není potřeba znát filmy, ale je to příjemnější při čtení, pokud ano. Ale čekala jsem víc. Ano, očekávání bylo obrovské. A pokud ho vynechám při hodnocení, dala bych pět. Jenže to já nedokážu. Málo komplexní, mohlo být více rozehráno. Takhle čtyři a moc mě to mrzí.

(Už je to delší doba, kdy jsem si chtěla knihu v knihovně půjčit a nenašla jsem jí tam. Díky mě zjistili, že je ukradená, protože ji dva roky nikdo nehledal. Proto mě potěšilo, že se najednou v knihovně zjevil nový kousek...nevěřila jsem tomu, co mi řekli...že pokud bude kniha dostupná, tak ji dokoupí...a najednou tam byla, já byla šťastná, ale celý tenhle kolotoč zároveň ovlivnil moje celkové hodnocení.)

LordSnape
LordSnape
09.05.2017 4 z 5

Viděl jsem pouze první díl a bylo to prostě jen další béčko. Podobně jako třeba Pach krve a další podobné filmy. Ale tenhle komiks se mi líbil a zaujal mě. Samotný vznik a narůstající nenávist jako příprava k pomstě je prostě fajn. Má to hlavu a patu, je to celkem atmosférické i krvavé. Žádný extra nášup, ale poctivá hororovka.

Disease
Disease
16.01.2017 3 z 5

Kresba mě moc nenadchla, děj celkem dobře rozvíjí a vysvětluje to, co se dělo ve filmu.

bob0795
bob0795
13.04.2016 2 z 5

Nelíbil se mi film, nelíbil se mi ani komiks. Tedy on není vyloženě zlý, kresba je dobrá, ale celé to na mě působilo jen jako vata a reklamní trik směrem k filmové sérii. Děj vyloženě parazituje na filmech (nebo jak bych měl asi správně říci "rozvíjí je") a v ničem moc nenadchne. Vůbec nepočítejte s tím, že by jste si snad na věci mohli udělat i názor, vše je vám servírováno s absolutní samozřejmostí a bez jakýchkoliv odboček, takže prostě armáda USA v čele s prezidentem jsou ti zlí, ubozí vesničané ti středně zlí a až fyziologicky nemožně zmutování potomci lidí ti ne sice úplně hodní, ale přesto ti nejférovější týpci široko daleko - a to i přesto, že běžně znásilňují holky a sekají hlavy turistům. No a co, může za to USA!

Black bro, yo
Black bro, yo
06.04.2013 3 z 5

První polovina je výborná, v té druhé už se hodně rychle skáče v ději (a jj, jsou tam narážky, jak na první díl, tak i na druhý), takže o nějakém napětí se nedá mluvit, ale pořád nadprůměrný, jen si myslím, že kdyby to bylo o něco delší s větším důrazem na hlavní postavy a některé momenty v příběhu, tak by to možná bylo i lepší, ale jen možná.

Ellkarka
Ellkarka
04.02.2013 3 z 5

Film sem viděla, ale asi jen z půlky, protože mě nebavil, ale to se nedá říct o této knížce. Objasní a hlavně povypráví celý příběh..Překvapil mě aji soucit s mutantama v horách, kterému by jsem se ve filmu obloukem vyhla.

evickakyticka
evickakyticka
17.03.2011 5 z 5

Předchůdce filmů (Hory mají oči I, II)nezklamal. Téma hororu jde v komiksu parádně vystihnout. Mutanti, co se nebojí přihlásit o svá práva na Zemi. A tak to má být :)

Lusa
Lusa
30.11.-0001 5 z 5

Nemám ráda horory, protože se potom bojím, ale ráda si o nich něco přečtu a tak jsem také narazila na tuto knížku, filmy jsem neviděla a ani se nikdy nepodívám, ale tato knížka i když byla docela děsivá byla opravdu úžasná

Autoři knihy

Jimmy Palmiotti (p)