Bažináč

Alec Holland je mrtvý. Uhořel. Jeho duše však žije dál. A je zelená. Gigant Alan Moore (Watchmeni, Z pekla, Top Ten, Liga výjimečných) převzal jednu z klasických comicsových postav a udělal z ní legendu. Příběhy zeleného monstra se z akčních dobrodružství změnili v atmosférické a ponuré horory, v Sandmana z bažin. Monstra z dětských kreseb ožívají, po zemi kráčí ďábel, dává lidem rady do života a mrtví kráčí po zemi. Jediné, co stojí proti zlu, je něco, co možná kdysi bylo člověk. Americký jih nikdy nebyl nejdokonalejším místem pro život, teď se však stává dokonalým místem pro smrt....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/6292/bazinac-TRl-6292.jpg 4140

Swamp Thing - Bažináč 1.

Literatura světová, Horory, Komiksy
Vydáno, BB art, Crew

Saga of the Swamp Thing, 1987

Kniha Bažináč

R47

Výjimečnost téhle série mi nějak uniká. Vůbec netuším, o čem a proč to je.

Kate18
07.04.2020

Osobitá kresba a surové ztvárnění Bažináčovi opravdu sedí. Je to vážně skvělý začátek příběhu.. tedy legendy.

Alec Holland měl nehodu a zmizel někde mezi bažinami. Ve Washingtonu si jeden milionář najme na jistou vědeckou práci doktora Woodrue. Ten začne zkoumat dle instrukcí a přijde s šokujícím závěrem. Ale onen milionář si nenechá celou věc vysvětlit a uspokojen svojí mocí a nadvládou vědce vyhodí. To neměl dělat, protože se začnou dít nevídané a neočekávané věci. Ty vedou až k ohrožení celého lidstva, kdy snad je nutné zavolat si na pomoc posili. Abigail, přítelkyně Aleca Hollanda po něm stále pátrá, protože nevěří, že mohl jen tak zmizet. Spolu se svým přítelem Mattem se přestěhuje do menšího městečka a začne pracovat v Rajském palouku, ústavu pro děti, které mají postižení a nikoho nemají. Jednoho dne potká záhadného muže a pak se začnou dít zvláštní věci.

V noci si to skoro dokážete představit.

eraserhead
04.04.2020

Dosud jsem Bažináče znal jen z obou osmdesátkových filmů. Bažináč má nejen naprosto cool romantickou obálku (kterou by mu mohl závidět kdejaký superhrdina), ale i výbornou kresbu s mnoha zajímavými a uchvacujícími detaily. Samotný Bažináč je vykreslen parádně. Je velká škoda, že celé tohle zkazí změna kreslíře v poslední části svazku, kde Bažináč vypadá spíše jako sebeparodická opice. To, společně se zavlečením (pro mě naprosto zbytečným a narušujícím příběh) Ligy spravedlnosti do jednoho ze sešitů, považuji za největší negativum z jinak překvapivě příjemného setkání s komiksovým Bažináčem, které ho připravily o poslední hvězdičku. Nečekal jsem to až tak horrorové (dějové linky s misantropním šílencem Wood-ruem a veršujícím Opičím králem jsou ukázkové horrory). M2 snad ty komiksy ještě chytnout. Tohle je třetí komiks poslední doby, který mě fakt zaujal.

Dragonian
19.08.2019

Alan Moore je geniální a jeho pojetí Bažináče je naprosto famózní. Kdysi jsem četl černobílé vydání a to mělo mnohem lepší atmosféru než nově vydáno barevně.

Widow Embalmer
23.04.2019

Přečteno v angličtině. Tenhle kluk zelená je zajímavý motiv, který nachází díru na trhu mezi supersilnými a akčními hrdiny. Bohužel svou depku o tom, jestli je jen smutná brokolice nebo člověk, který chytil při výbuchu v bažině nějaký špenátový sifilis, dostatečně nerozvíjí. Takže nějakých hlubších či zajímavých myšlenek se na hojných cca 200 stranách moc nedočkáme, ani samotnýho pana Zeleniny. Místo toho se hemží komiks mnoha vedlejšími postavami, které mě moc nebaví a už vůbec mi nepřijdou zajímavé. Sehnal jsem si všech šest knih najednou a teď mě u prvního dílu dost zatrnulo, do dalších nemám sebemenší chuť.

Kverulant
21.02.2019

Klasický starý dobrý Moore. Umí napsat dobrý horor, postavy, zaplést do toho nějaký ten přesah a společenský komentář. Bažináče jsem předtím znal jen z trochu legračního filmu, ale v Mooreově komiksu je to těžká váha s vnitřní filozofií. Těším se na další části.

Wiedzmin
27.01.2019

Dost dobrý origin postavy a zároveň cítím počátek Temné ligy spravedlnosti. Povídka s Etriganem byla perfektně hororová, a víceméně, celá Moorova procházka bažinou je dost atmosférická. Za mě maximální spokojenost. Jediné mínus byla občas zmatečná kresba. Původně sem to viděl, na lepší čtyři, ale poslední povídka The Burial, korunovala Swamp Thinga na perfektní ucelený původ komiksové postavy.

Wojta777
14.07.2018

Začátek mě moc nebavil a kresba byla místy chaotická. Ale později Alan Moore z toho udělal zábavnou jízdu, kdy Bažináč se chová jako úplný frajer. Jeho origin je originální, což se mi líbilo a ještě k tomu má skvělé schopnosti. V komiksu se nachází dva záporáci a k tomu jedna neutrální postava, která je celkově zajímavá, jelikož to je napůl člověk a napůl démon. Nutno podotknout, že tento komiks je černobílý. Tomuto komiksu dávám 4 hvězdičky.