Bažináč

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Alec Holland je mrtvý. Uhořel. Jeho duše však žije dál. A je zelená. Gigant Alan Moore (Watchmeni, Z pekla, Top Ten, Liga výjimečných) převzal jednu z klasických comicsových postav a udělal z ní legendu. Příběhy zeleného monstra se z akčních dobrodružství změnili v atmosférické a ponuré horory, v Sandmana z bažin. Monstra z dětských kreseb ožívají, po zemi kráčí ďábel, dává lidem rady do života a mrtví kráčí po zemi. Jediné, co stojí proti zlu, je něco, co možná kdysi bylo člověk. Americký jih nikdy nebyl nejdokonalejším místem pro život, teď se však stává dokonalým místem pro smrt....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/6292/big_bazinac-TRl-6292.jpg 4159
Série:

Swamp Thing - Bažináč 1.


Žánr:
Literatura světová, Horory, Komiksy

Vydáno: , BB art, Crew
Originální název:

Saga of the Swamp Thing, 1987


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (4)

Ve čtvrté kapitole „Kořeny“ je vyobrazena motorová pila „Evangelina“ na které je logo „V for Vendetta“. (Noci)


V páté kapitole „Spánek rozumu...“ se v jednom panelu (str.21 - vpravo na nahoře) mihne postava podobná Stingovi z kapely The Police. Jelikož Stephen Bissette a John Totleben byli velkými fanoušky této kapely. (Noci)


Bažináč vycházel v edici Vertigo, která spadá pod DC Comics, proto se v knize objevuje několik postav z DC univerza. Konkrétně Liga spravedlnosti (Aquaman, Flash, Green Arrow, Green Lantern, Hawkman, Superman, Wonder Woman) a dva „záporáci“ Floronic Man (Jason Woodrue) a Etrigan (Jason Blood). (Noci)


Hlavní postavu Bažináče vymysleli Len Wein a Berni Wrightson a poprvé se objevil v hororové sérii „House of Secrets “. (Noci)