Láska a smrt

Některé komiksy fungují v žánru jako milník – a Sága o Bažináčovi je jedním z nich. Alan Moore si vzal staré a zapomenuté postavičky a vdechl jim nový život. A co víc, povedlo se mu vzkřísit hororový komiks, proti vůli cenzorů z CCA, pro něž byla kombinace nahoty, rozkládajících se zombií, incestu a nekrofilie příliš. Alec Holland uhořel, jeho duše však žije dál. Příběhy zeleného monstra se z akčních dobrodružství proměnily v atmosférické a ponuré horory, v „Sandmana z bažin“. Po zemi kráčí ďábel, dává lidem rady do života a na pomoc si z pekla povolal řadu mrtvých. A zlu se může postavit jedině bytost, která možná kdysi byla člověkem. Americký jih nikdy nebyl nejdokonalejším místem pro život – teď se však stává dokonalým místem pro smrt…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26792/swamp-thing-bazinac-laska-a-smrt-cT5-26792.jpg 4.463

Swamp Thing - Bažináč (2.)

Love and Death (1990)

Komiksy, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, BB art, Crew

Lenka.Vílka
04.09.2016

Hodnotím, jak hodnotím.
Komentuji, jak komentuji.
Četla jsem hned po prvním dílu a nedokážu přijít na to, co se mi líbilo víc. Možní to zjistím po třetím díle a třeba změním hodnocení. Teď fakt nevím.

Tarantino
31.08.2016

Peklo jako v Sandmanovi. Až se chce říci, že Neil Gaiman ho od Moora docela dost obšlehnul.

LordSnape
06.04.2015

Kolorovaná kresba není jediným rozdílem oproti prvnímu dílu. Ubyla i ta příjemně folosofická atmosféra, pořádný protivník a vlastně se tu pořádně nic neděje. Odkaz na Danteho, kdy Bažináč jde pro duši do pekla byl zajímavý, ale přijde mi, že většina scénáristických zvratů je tak trochu vycucaná z prstu. A vlastně i to, jak do Podsvětí sestoupí bylo podivné. Slabší, ale číst se to dá pořád. Uvidím, zdali se k sérii vrátím.

Kapis
28.05.2013

Mám z toho takový neodbytný pocit, že se Bažináč tak trochu točí v kruzích a postavy se furt ukájejí v sebelítosti, ale to vůbec nevadí. Je opravdu signifikantní, že Moorův génius dokázal na takové béčkové postavě vybudovat tak nadčasový epický příběh. Cesta peklem byla zatím ta nejlepší z podobných "démonských putování", co jsem v komiksu viděl, veršující půldémon prostě neměl chybu, tady si Viktor taky musel dát dobrou šichtu. Přesahy "pocty Pogovi" bohužel bez znalostí této postavy nemohu ocenit, ale překladatelsky to taky musel být masakr, nicméně "we found the enemy and he is us" by se mohlo tesat do kamene. Poslední dva příběhy skrz snění a splynutí, kruh dokončily a všechno dává smysl a dostává řád. Co musím vyzdvihnout krom příběhu je pak geniální, ale opravdu geniální práce s panely, je to skoro 30 let staré, ale v tomhle to zůstává nepřekonáno, ty hravé a plynulé přechody, dvojstrany, nekonvenční způsoby čtení - opět v kruzích - je to radost se tím pročítat. Já jsem až zasněn a musím opět smeknout p. Moorovi velkou poklonu až k zemi a snad se to nikdo nebude pokoušet natočit;-) Už jen kvůli němu.