evickakyticka evickakyticka komentáře u knih

To To Stephen King

Mám ráda, jak SK popisuje prostředí. Tak lehce se dá do příběhu vklouznout...Za celou dobu jsem se z Derry ani nehla. Ale konečná podoba Toho, tedy závěr knihy, se zdál oproti skvělému zbytku příliš překombinovaný.

06.01.2013 5 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Nedočteno. Hlavní postava mě vůbec nezaujala a co pořád ty jednoduché věty? To se nedalo číst. Jako byste jeli vlakem, který se sotva rozjede, už zase prudce brzdí.

Nemám ráda knihy zvané odpad, ale někomu se kniha může líbit, proto jedna hvězda.

30.11.2012 1 z 5

Piercing Piercing Rjú Murakami

Doporučuji přečíst jedním dechem, aby kniha neztratila na svém "kouzlu". Opravdu bizarní příběh. Taková drsňárna, která není pro každého. Ono taky, v každé knize se nedočteme jen tak o zvrhlém šílenci a SM ženě. A jak asi takové setkání dopadne?

26.11.2012 5 z 5

Ponorka Ponorka Thomas N. Scortia

Asi to nebylo to pravé čtení pro mně, ale knihu jsem dočetla. Nenudila jsem se, ale ani jsem nebyla napnutá jako struna. Celou dobu jsem měla mírný zmatek v postavách.

23.11.2012 3 z 5

Opilý prales Opilý prales Gerald Durrell

Jako bych seděla v křesle a poslouchala vyprávění starého scestovalého muže. Nenudila jsem se a kniha splnila svůj účel.

16.11.2012 5 z 5

Rose Madder Rose Madder Stephen King

Tak tohle je ta Pravá Rosie! Tys mě holka chytla... A Normane, ty máš ale neskutečný "charakter"!

Jinými slovy: opravdu napínavý příběh, kterého jsem se nehodlala vzdát. Ten psychedelický výlet do světa za obrazem mě učaroval. Nemůžu to dostat z mysli.

12.11.2012 5 z 5

Noční můra Noční můra Thomas N. Scortia

Začátek byl pozvolný,skoro jsem knihu odložila. Ale, nestalo se tak, a mohla jsem si vychutnat supr závěr.

31.10.2012 4 z 5

Za soumraku Za soumraku Stephen King

Dvě opravdu dobré povídky - Utíkej, Káčo, utíkej a V úzkých si zařazuji do šuplíčku Opět si znovu přečti.

16.10.2012 4 z 5

Spirála Spirála Kodži Suzuki

Napínavé. Bavilo mě to až do poslední stránky. Ale přiznám se, že šifrovací tabulky nejsou nic pro mě. Tudíž byly v knize trochu zbytečnost. Jinak není co vytknout.

24.09.2012 5 z 5

Dopisy z vězení Dopisy z vězení Jana Hybšová

Poučné. Forma dopisů vystihuje vše. Není třeba řečí kolem:)

21.09.2012 5 z 5

Temné vody Temné vody Kodži Suzuki

Myslím, že jsem někde viděla docela nelichotivé video Tokijského zálivu. Hned při čtení se mi vybavil. A pokud se všechny ty povídky odehrávají na TOM Tokijském zálivu!!! Bojim bojim...

Přečteno podruhé a opět zvítězila povídka Sádka, ta má šťávu:)

11.09.2012 5 z 5

Hory nepláčou Hory nepláčou Kateřina Pešková

Hory možná nepláčou, ale já ano. Moc se mi to nestává,ale knihu jsem nedočetla. A taky se mi moc nestává, abych si ke čtení knihy brala i tužku a papír, abych si mohla dělat poznámky, co všechno mi při čtení nesedělo. A tak jsem to ve třetí čtvrtině vzdala. Nevyzrálé dílo, kterému chybí základní popis prostředí (tak bohatého) jako jsou hory uprostřed Vánoc. Pořád se pachtíme na základně s nic neříkajícími postavami. A když už se jedná o záchrannou akci v terénu, najednou klapka jako ve filmu a nejdůležitější pasáž je v čudu. Myslela jsem, že se to nakonec "nějak vyvrbí", ale ne. Bohužel takových momentů v knize bylo víc. A bohudík jsem ji ani nedočetla.

Tímto určitě nechci odrazovat budoucí čtenáře. Zajímal by mě i názor někoho jiného. Koho jsem nezastrašila, vzhůru do toho!

03.09.2012

Smyčka Smyčka Kodži Suzuki

Začátek knihy byl sice pozvolný, ale hned jak se začlo "něco" dít, už jsem knihu nechtěla pustit z ruky. Přečteno jedním dechem až do samého konce.

24.08.2012 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Cujo byl perfektní. Jeho postava (?) se vyvíjela takřka bleskem. Jeho pasáže se mi moc moc líbily. Ale nudil mě Vik s jeho problémy. Proto o hvězdu míň.

20.08.2012 4 z 5

Žena dvou mužů Žena dvou mužů Jožo Nižnánsky

Kniha zůstala nedotčena. Tedy asi po prvních pár stránkách. Už mě nabyvily číst ty maďarské (?) jména a taky se pouštět do dalších milostných pletek po přečtení Čachtické paní se ani trochu nechtělo....

02.08.2012

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Poprvě jsem knihu četla už na základce, podruhé na střední a pak až teď, a opět mě kniha bavila. Někoho mohou odradit srdcervoucí milosnté řečičky, ale mě (kupodivu) nevadily. O to víc mě bavil Ficko a jeho hrabivost, Alžbětina krutost a hrdost, a dokonce i posluhovačky jako Dora či Erža byly mými milými společnicemi.

02.08.2012 5 z 5

Plástev jedu Plástev jedu Josef Pecinovský

Zajímavé. Něco to ve mě zanechalo. Ale na Vurt nebo Pyl od Noona to nemá...

16.07.2012 3 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Jedna z prvních knih SK, která se líbila. Snad nemusím dodávat, že Nekuřáci a.s. jsou naprostou jedničkou této sbírky.

03.07.2012 4 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Vyčerpávající zpověď ženy, která mluví a mluví a vy čtete a čtete.

Trochu nezvyklé dílo, které sice nevyniká hororem, zato psychologická stránka je skvělá.

27.06.2012 5 z 5

Zákeřná Ebola Zákeřná Ebola Richard Preston

Zajímavá výprava do srdce Afriky a taky seznámení se smrtelnou chorobou. Kde se Ebola vzala? Jak se mohla dostat až do Ameriky? A jak se proti takové chorobě dá bojovat? Na tyto otázky vám odpoví Zákeřná Ebola.

Nenašla jsem žádný záporný bod, naopak cením si ne moc veliké odbornosti a velmi lehce srozumitelný text, proto hodnotím plným počtem.

22.06.2012 5 z 5