Opilý prales

Strastiplná výprava za zvířaty Tato knížka vypráví o půlroční cestě, kterou podnikl Gerald Durrell s manželkou v roce 1954 do jižní Ameriky. Chtěli získat sbírku zvláštních zvířat a ptáků žijících v těchto končinách a dopravit své exempláře živé do zoologických zahrad v Anglii. Výprava se jim bohužel nepodařila, protože všechny jejich plány se vzhledem k různým nepředvídaným okolnostem zhatily. Chtěli se vypravit na nejjižnější výběžek kontinentu, do Ohňové země a pak do Paraguye. Ale plány jim překazily prázdniny a politické nepokoje. Takže z výpravy nakonec byl jen výlet....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12067/big_opily-prales-wok-12067.png 4.4142
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy, Příroda, zvířata

Vydáno: , BB art

The Drunken Forest, 1956

Kniha Opilý prales

Elenče

Spíš než typická humoristická práce je kniha cestopisem, takže jsem se u ní nasmála výrazně méně, než u jiných Durrellových románů. Přesto se stále jedná o velice svižně a s nadsázkou napsanou práci z dob, kdy se ještě přírůstky do zoologických zahrad pořizovaly odchytem v přírodě.

RaptoR

Anglický humor a nadsázka mě nikdy neomrzí :)

LunaL.
07.09.2020

Pěkná kniha, stejně jako ostatní od Durrella. Miluju jeho popisy, hlavně zvířat, ale i lidí a situací. Líbilo se mi, že dokázal psát i o cestě, která se nevyvedla podle jeho představ.

RHorse
06.04.2020

Začátek trochu vlažný, ale pak se to rozjede. Je to už několikátá knížka od Durrella, která se mi dostala do ruky a všechny mají svůj standard. Ale stejně mám nejradši příhody z Korfu. Každopádně i toto je velmi podařené.

bruntal
02.01.2020

Klasický Durrell. Vyprávění má správný spád i vtip a vyzařuje z něj skutečná láska ke zvířatům.

ArwenAragorn
13.06.2019

Další kniha od autora, která se mi moc líbila.

alnahu
11.03.2019

Tuto knihu jsem si vybrala pro letošní výzvu a nelituji. Velmi dobře se mi cestovalo s Geraldem Durrellem a jeho manželkou po Jižní Americe touto knihou, bylo to velice příjemné, ale i naučné čtení. V knize je velmi čtivě popsána příroda a zvířata, která v podstatě ani neznáme, Zajímavé a zábavné čtení.

Lucif
21.02.2019

Bezva kniha se spoustou úžasných popisů zvířat. Myslím, že to byla má 1. kniha od G.D. :-* (jen mám zase nějaké jiné vydání, obal). Čte se dobře, jsou tam hezké obrázky - ocenila bych i více, ale zase si je alespoň se synem vyhledáváme a je to zábava. Škoda jen ten smutný skoro-konec, ale je to prostě ze života. Synovi se nejvíc od GD zatím líbí kniha Zvířata mi straší ve věži ;-), rovněž tedy doporučujeme. Gerald Durrell byl ale bezva človíček a všechny jeho knihy o zvířatech jsou bezva ;-)