Opilý prales

Strastiplná výprava za zvířaty Tato knížka vypráví o půlroční cestě, kterou podnikl Gerald Durrell s manželkou v roce 1954 do jižní Ameriky. Chtěli získat sbírku zvláštních zvířat a ptáků žijících v těchto končinách a dopravit své exempláře živé do zoologických zahrad v Anglii. Výprava se jim bohužel nepodařila, protože všechny jejich plány se vzhledem k různým nepředvídaným okolnostem zhatily. Chtěli se vypravit na nejjižnější výběžek kontinentu, do Ohňové země a pak do Paraguye. Ale plány jim překazily prázdniny a politické nepokoje. Takže z výpravy nakonec byl jen výlet....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12067/opily-prales-wok-12067.png 4.5118
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy, Příroda, zvířata
Vydáno:, BB art

The Drunken Forest (1956)

Kniha Opilý prales

ArwenAragorn

Další kniha od autora, která se mi moc líbila.

alnahu

Tuto knihu jsem si vybrala pro letošní výzvu a nelituji. Velmi dobře se mi cestovalo s Geraldem Durrellem a jeho manželkou po Jižní Americe touto knihou, bylo to velice příjemné, ale i naučné čtení. V knize je velmi čtivě popsána příroda a zvířata, která v podstatě ani neznáme, Zajímavé a zábavné čtení.

Lucif

Bezva kniha se spoustou úžasných popisů zvířat. Myslím, že to byla má 1. kniha od G.D. :-* (jen mám zase nějaké jiné vydání, obal). Čte se dobře, jsou tam hezké obrázky - ocenila bych i více, ale zase si je alespoň se synem vyhledáváme a je to zábava. Škoda jen ten smutný skoro-konec, ale je to prostě ze života. Synovi se nejvíc od GD zatím líbí kniha Zvířata mi straší ve věži ;-), rovněž tedy doporučujeme. Gerald Durrell byl ale bezva človíček a všechny jeho knihy o zvířatech jsou bezva ;-)

Taťka Hraboš

Poslední dobou chce starší syn před spaním číst jen knížky Geralda Durrella, tak přišla řada i na tuhle (naštěstí je jich po knihovnách a antikvariátech dost :-)). Nezklamala, jen místy mi připadala trochu rozvláčnější než ty, co jsme přečetli doposud (možná proto, že je v ní docela dost popisů krajiny, byť bezesporu zajímavé). Kromě toho by se k takové knížce hodily i ilustrace živočichů, o nichž se v ní píše (ale abych nekřivdil, asi 10 jich tam bylo).

PWM
23.07.2018

Opilý prales to má těžké. Má jen malou šanci, že bude „první Durrellovkou“, kterou čtenář přečte a tak se nevyhne porovnání s knihami, které bývají těmi prvními, jako je „O mé rodině a jiné zvířeně“, se kterou srovnání snese málokterá Durrellova kniha, nebo dokonce „Mluvící balík“ se kterým srovnání snese málokterá kniha vůbec… Prostě je v porovnání s nimi o trošičku slabší….

Naštěstí je ale i přesto kniha přesně taková jako její autor: laskavá a milá, plná lásky a obdivu ke světu a touze nacházet krásné všude kolem sebe. I všední zážitky jsou podávány s humorem a nadšením a, pro obyčejného člověka, nebezpečné a mimořádné události jsou naopak podávány bez zbytečného patosu a s příjemným nadhledem a pokorou. Durrell si byl velmi dobře vědom, že ve skutečnosti všechny okamžiky jsou výjimečné a stojí za to si je stejně užít, stejně jako i ta nejobyčejnější zvířata jsou ve skutečnosti mimořádným zázrakem a nemají být přehlížena.

Milé a zábavné čtení na léto, které lze všem doporučit.

MidoriHotaru
27.12.2017

Kniha je pěkná. Na této knize se mi hlavně líbili živočichové (bylo jich dost), které v ní vystupovali a zážitky s nimi. Celkově je čtivá, zajímavá a zábavná, ale víc se mi líbila kniha O mé rodině a jiné zvířeně.

Evalu
23.08.2017

Typická Durrellovka, byť trochu jiného typu, než příhody malého Gerryho z Korfu. Člověk se dozví ledacos o daleké zemi a zvířatech a nasměje se do syta.

Hebrey
14.08.2017

Ale jo, ty čtyři hvězdičky dám.... JIné knihy od Durrella se mi líbily mnohem více. Tato je slabší, místy trochu nezáživná. rozhodně nepatří mezi klasické durrellovky, u nichž se čtenář začne po prvních třech větách smát až k slzám a smích přejde po dočtení knihy. Na druhou stranu, špatná také není.