Žena dvou mužů

Kniha má dvě dějové linie, které se vzájemně prolínají. V první části se čtenář opět setkává s některými hrdiny románu Čachtická paní i s jejich dalšími osudy.
Ve druhé části se pak seznamuje s nešťastným manželstvím zpupného, ale přitom slabošského Františka Révaye a Zuzany Forgačové.

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/2329/zena-dvou-muzu-2329.jpg 3.7201

Čachtická paní (2.)

27.12.2018

Krásná kniha. Klasická. Člověk nepohrdne

RADIN
13.12.2018

Keď sa Zuzana vydala za Révaya,mala byť s Révayom,,a Bakič čo sa do nich staral.

Romanka89
05.09.2018

Vcelku příjemné čtení, setkáváme se s některými dalšími osudy postav z románu Čachtická paní. Ovšem Čachtická paní je nepřekonatelná.

Čtenářská výzva 2018: Kniha od slovenského autora.

niknikita
01.07.2018

Přiznám se, že nebýt čtenářské výzvy, asi bych tuto knihu neotevřela.
Stačilo si přečíst jen názvy jednotlivých kapitol a bylo jasno kdo, s kým, o čem...asi bych měla ocenit historické skutečnosti, tak dávám aspoň průměrné hodnocení.

Tirisa
30.01.2018

Čachtická paní patří mezi mé nejoblíbenější knihy. Poprvé jsem ji četla na základce a později se k ní několikrát vrátila. Mezi mé nejoblíbenější postavy patřili Eržika a Andrej a jsem nadšená, že jsem si o nich mohla zase počíst, i když první díl mě pohltil víc. Vím, že knihy pana Nižnanského bývají často v podobném duchu, kdy láska a dobří lidé zvítězí, ale i proto je mám asi tak ráda. Vím, že si u nich odpočinu, nebudu rozložená na emocionální mikrokousíčky, ale prostě si jen sednu a s kávou v ruce si příjemně počtu. Navíc mě baví to, že jsou založené na skutečných událostech jako tato kniha, kdy Petr Bakič skutečně unesl Zuzanu Forgáčovou na Plavecký zámek, vše řešil sněm, který se dlouho táhl a vyhráli až po smrti Františka Revaye.

assilem
23.11.2017

Četla jsem ve slovenštině. Zaujala mě hezká slovneština. Zajímavé výrazy.

Zirvith
07.11.2017

Kniha se mi líbila, stejně jako i jiné knihy od Nižnánského. Mám tohoto autora ráda, jeho díla se moc dobře čtou :) Čachtickou paní jsem četla už v páté třídě a k tomuhle pokračování jsem se dostala sice až teď, ale nevadí :) Většinu postav jsem si sice už moc nevybavovala, ale do děje jsem se začetla lehce.

Alexra
26.10.2017

Také oddychové "babské" čítanie :) klasické - dobro vždy zvíťazí nad zlom :)

archandelka
19.09.2017

Tak nějak podobně jako Čachtická paní hrozně moc předvídatelné - kladné postavy jsou prostě kladné se vším všudy, záporné jsou záporné, cokoliv se chystá, vždycky dopadne v prospěch kladných postav. Ale jako oddechová literatura super :-)

Petřvalda
16.05.2017

Mně osobně se tento příběh líbil více než Čachtická paní, taková trošku historická červená knihovna napsána částečně i na základě skutečných událostí (autor se odkazuje na dochované dokumenty). Moc se mi líbil komentář od "čefa", myslím, že to přesně vystihl.

Bára...
22.06.2016

Pokračování románu Čachtické paní. Né tak dobré jako první knížka ale k tak jsem se nenudila.

čef
03.06.2016

Když přehlédnete naivitu jako z prvorepublikových filmů a rozvleklou užvanivost jako z naší sněmovny, můžete tuto knihu i dočíst. Možná, že trochu oceníte velká srdce, nekonečné a bouřlivé city, omračující gesta a rány pěstí. Hrdinové jsou opravdu extrémně hrdinní a čestní, padouši zase neuvěřitelně podlí a zákeřní. Příběh může být také pro někoho zajímavý popisovanou úrovní a postupy tehdejší justice. Nechválím, nezatracuji.

Luccy78
30.03.2016

Samostatné pokračování románu Čachtická paní. Docela zdařilé dílo, kvalitě Čachtické paní se sice nevyrovná, ale přečíst se rozhodně dalo. Nenadchne, ale ani neurazí..

jajina72
05.01.2016

Tak splnilo to očekávání nebylo to úplně ono,ale i tak číst se to dá

Natique
07.12.2013

Pěkná kniha, ale určitě mě neoslovila tak jako Čachtická paní. Možná mě trochu i zklamala.

Kubíííína
28.08.2013

Mě se to líbilo, bylo to pěkné a docela zajímavé pokračování knihy Čachtická paní.

Verrrunka
12.08.2013

Volné pokračování Čachtické paní, ale neřekla bych, že nestojí za přečtení.. což já bych ale neřekla o žádné knize, kterou jsem četla :-D

luccil
23.02.2013

Do knihy jsem se pustila, protože miluju knihu Čachtická paní, kterou jsem četla už 4x a toto na ní navazuje. Moc hezký příběh.

evickakyticka
02.08.2012

Kniha zůstala nedotčena. Tedy asi po prvních pár stránkách. Už mě nabyvily číst ty maďarské (?) jména a taky se pouštět do dalších milostných pletek po přečtení Čachtické paní se ani trochu nechtělo....

bmaggie1
29.07.2012odpad!

Po čachtické paní jsem asi čekala něco jiného, nějak mne to nenadchlo, neupoutalo .. prostě jen vím, že jsem ji přečetla.

Malin
17.07.2012

Ženu dvou mužů jsme si minulý rok četly s kamarádkou na táboře na střídačku nahlas a moc dobře jsme se u toho bavily, proto tak vysoké hodnocení. Nicméně, když se na to podívám objektivně, tak je to prostě slátanina na druhou.

maryzka
16.06.2012

Tenhle druhý díl nechápu a ani se k němu nevracím.Dokonce jsem uvažovala, že ji ani nedočtu.

GepardLady

Jak píše Alix, tohle už je takové ženské čtení. Jako pokračování Čachtické paní mě to kdysi zklamalo.

Alix

Méně známé a méně vydařené. Tady to už hodně zavání červenou knihovnou.

Márinka

Méně známé, ale neméně dobré pokračování Čachtické paní.