Krakatit (komiks)

Krakatit (komiks) https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24657/krakatit-24657.jpg 4 28 6

Kde skončí vynález třaskaviny nesmírné síly? Podle slavného románu Karla Čapka komiks napsal a nakreslil Jan Bažant.

Slezadav
04.03.2024 3 z 5

Četl jsem komiksovou verzi s kresbamy J. Bažanta. Klasické dílo Lrakatit od K. Čapka jsem zatím nečetl, tak nemůžu srovnat tuto komiksovou adaptaci s originálem.
Hlavni téma a myšlenky díla byly nejspíš zachyceny dobře, nicméně často mi to připadalo velmi chaotické, až jsem se občas ztrácel a nejspíš mi spousta věcí unikla. Myslím, že částečně za to může styl kresby, který mi moc nesedl a připadal mi málo detailní a zmatený.

Lka
28.09.2022 4 z 5

Další komiksové zpracování díla Karla Čapka. Nádherné ilustrace, z kterých úplně dýchá atmosféra.

fanczy
19.08.2013

Vyborna soucast knihovny, bavi me si ji obcas vzit, prolistovat a uzivat si nadhernou atmosferu obrazku.

Gahanka
07.06.2012 4 z 5

Skvělá výtvarná stránka...

evickakyticka
10.03.2011 5 z 5

Asi by se mi nechtělo číst Čapkův Krakatit, tak aspoň tento komiksový. Za hoďku jsem ho měla přečtený i s hlubším zkoumáním obrázků. Ještě, že krakatit je pouze sci-fi a ne realita. Všem komiksákům doporučuji:)

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

poslední dobou miluji komiksy, stáhl jsem jich z rapidu okolo stovky, něco jsem si půjčil, krakatit je pětihvězdičkový - jednička je ovšem saudkova nová muriel - prostě nemá chybu

antiutopie, dystopie, kakotopie komiksy české komiksy

Jan Bažant
česká, 1979