Sešli se v Bagdádu

od:

Sešli se v Bagdádu

V Bagdádu se chystá tajná schůzka zástupců světových velmocí. Bohužel ne až tak tajná, jak původně měla být, a jistá zákeřná mezinárodní organizace je pevně rozhodnuta využít připravovaných rozhovorů ve svůj prospěch. Do Bagdádu má namířeno kdekdo – ať už otevřeně, či potají. Mezi jinými i slečna Victoria Jonesová, kte... celý text

V Bagdádu se chystá tajná schůzka zástupců světových velmocí. Bohužel ne až tak tajná, jak původně měla být, a jistá zákeřná mezinárodní organizace je pevně rozhodnuta využít připravovaných rozhovorů ve svůj prospěch. Do Bagdádu má namířeno kdekdo – ať už otevřeně, či potají. Mezi jinými i slečna Victoria Jonesová, která se vydává za neteř známého archeologa, jen aby se do Bagdádu dostala a mohla tu pátrat po mladíkovi, do nějž se v Londýně bezhlavě zamilovala. A právě ona se dostane na stopu mezinárodního spiknutí, když do jejího hotelového pokoje vpadne raněný agent a těsně před smrtí jí stačí šeptem sdělit tři tajemná slova: „Basra... Lucifer... Lefarge...“ méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/220/sesli-se-v-bagdadu.jpg 4.1133
Originální název:

They Came to Baghdad (1951)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Knižní klub, Euromedia
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Přidat komentář
Turmee
20.05.2016

Politická zápletka pro mě byla docela nová. Přestože jsem se občas v ději ztrácela, nakonec jsem si celý příběh užila. Hlavní postavu Victorie jsem si zamilovala a poprvé jsem padoucha odhalila už v půlce knihy. Něco trochu jiného než obvykle.

Modrina
22.04.2016

Jedna z Agathiných knih, které mě nijak extra neuchvátily..

Asterionela
09.01.2016

V období mé fascinace knížkami Agathy Christie byla tato jedna z mých oblíbených.

sarka45
27.10.2014

V knize sice nevystupuje ani jeden z mých oblíbených detektivů, přesto se mi moc líbila, četla se dobře. Paní Agatha Christie je prostě mistr zápletky. Všem doporučuji :-)

wooloong
16.07.2014

Trochu jsem se téhle knize vyhýbala. Špionážní romány od Agathy nemám zrovna v lásce. Především díky zoufalé naivitě zápletky, smyšleným východním Absurdistánům a nepřesvědčivým jménům tamních postav. Paní Christie v zeměpise zřejmě nijak zvlášť nevynikala, kam se na ni hrabe Shakespeare se svou Zimní pohádkou. Ale nakonec musím uznat, že tahle detektivka se špionážní zápletkou je opravdu svěží, příjemná, vtipná, a díky dokonalé znalosti Iráku, kde strávila autorka několik let se svým druhým manželem, a ze které čiší i láska k této zemi, je i velmi poučná a zajímavá.

Lemurka
09.05.2014

Moje první kniha od Agathy. Ze začátku chaotické, moc jmen a dějů, do čtení jsem se musela nutit. Po polovině kniha dostala spád a přečtění až do konce stálo za to.

Kubíííína
04.06.2013

Tato kniha se mi moc líbila, lady Agatha opět nezklamala.

astroweb
03.04.2013

Místy chaotické, místy napínavé, přece jen jsou její lepší příběhy coby detektivky.

evickakyticka
07.04.2011

Nemám ráda lidi, co lžou a vymýšlejí si. A to hlavní postava dělá. Ke konci mě dovedla jen zvědavost, jak vše dopadne. Jinak pro mě ztráta času....

LenaBil
23.03.2011

Ačkoli špionážní romány nepatří mezi mé nejoblíbenější, kniha Sešli se v Bagdádu byla zajímavě napsaná a četla se dobře.

Trina1
12.03.2011

Tak tahle knížka mě moc nechytla - pro mě jedna z těch horších...

Skokan44

Velice zajímavá knížka. Vymyká se běžnému stylu Agathy, protože v této knize nevystupuje žádný detektiv.