Zlo přichází třikrát

Do Jarošova přichází Zlo. A to hned třikrát. Poprvé během nestandardní spiritistické seance ve starém, strašidelnou pověstí opředeném domě pod hřbitovem. Je vyvoláno nechtěně, když už tu však jednou je, nezaváhá, zavrčí a pak sekne drápem. Krásná Sabrina Bauerová se zase pokouší o sebevraždu. Šílí totiž z neodbytného nápadníka, který je sice mrtvý, ale nehodlá to vzít na vědomí dokud nenajde, co najít musí. Krůček od smrti je i Viktor Berhof. Ten do hrobu naopak nechce, ale lékaři hovoří jasně jeho krev umírá a on s ní. potom je v blízkém lese zavražděno první dítě a Viktorovi se začíná zdát velmi zneklidňující sen... Temné momenty historie vesnice, ležící na hranici lesnaté České Kanady, nyní ožívají v trilogii novel o negativních paranormálních silách, jež někdy aktivuje i pouhá náhoda či úkrok nesprávným směrem. Čeká na vás zlá čarodějnice, stovky let mrtvý žoldák, člověk s vlčí krví v žilách a samozřejmě i několik pochybných vyvolených, kterým osud dopřál pochopit pravý význam slova strach. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22063/zlo-prichazi-trikrat-22063.jpg 449
Horory, Literatura česká
Vydáno, Wolf Publishing

Kniha Zlo přichází třikrát

Eillen

Pár dnů po dočtení si pamatuji jen scénu jedné z povídek - utíkajícího vyděšeného malého chlapce.
Souhlasím s komentářem, že číst tohle v bytovce nebyl dobrý nápad. Ztratilo to tím dost atmosféry.

katchamccall
25.05.2020

Knížku jsem objevila v antiku za směšný peníz, ale udělala mnohonásobně lepší službu, než kdejaký "bestseller". U povídek jsem se vyloženě nebála, ale místy jsem měla takové příjemné mrazení a doplněné fotky k povídkám přidávaly na autentičnosti. Už mám v merku i Krvavou hostinu:).

NemmamSlov
11.04.2020

„Ten starý dům se rozpadá.
Jak život můj, jak hodina má.
Ten starý dům se rozpadá.
V krutém mámení, jako věčnost osudu...“

Celkom vydarené hororvé poviedky z prostredia českého mestečka Jarošovce. Najlepšia bola Kalvárie. Normálne mi behali zimomriavky po chrbte, keď sa snažili vyvolať duchov obetí neblahej čarodejky. Druhá poviedka Batalión bola o čo si slabšia. Príbeh francúzskeho ducha, ktorý nemohol nájsť posmrtný pokoj, strašil obyvateľov Jarošoviec. Celkom napínavá story a dúfal som aj trošku iný koniec. Tretia, a aj posledná poviedka Lykantropia bola najslabšia, ale stále čitatelná.

Metla
07.04.2020

Další z knížek, která si před lety musela počkat, až vysmahnu na víkend z paneláku do vhodnějšího prostředí. Lze si pořádně užít horor, zvláště z českého venkova, na rušném sídlišti? Ani náhodou. Jak se bát, když chybí ticho, samota, zkrátka správná atmosféra? Zato babiččina chalupa na polosamotě v předhůří Jeseníků byla téměř dokonalá.
Při četbě povídky „Kalvárie“ jsem musela před usnutím zamknout (div ne zabarikádovat) přístup do sklepa: co kdyby v těch chladných podzemních prostorách byly skryté dveře a za nimi číhalo krvežíznivé zlo? (80%)
Druhá povídka „Batalión“ tolik tísně nevyvolala, agresor z řad duchů ničím nepřekvapil. (60%)
Většinu poslední povídky „Lykantropie“ už jsem bohužel absolvovala doma v králíkárně, strach se tudíž odmítal dostavit. Zápletka byla krvavá, přesah v podobě choroby hlavního hrdiny obstojným bonusem, vyústění navzdory předvídatelnosti uspokojivé, atmosféra při čtení však stála za prd. (70%) Alespoň jsem už měla přístup na internet a mohla si Jarošov s jeho okolím virtuálně prohlédnout. Autor údajně čerpal inspiraci z místní kroniky, knížka je navíc doplněna o fotografie, vše tedy působí příjemně autenticky a (při ochotě poddat se bujné fantazii) věrohodně.
75%

Miro.slav
14.11.2018

Mrazivý a dychberúci miniexkurz do hororových zákutí našich dobre známych miest. Nemusíme sa vydať do Stokerovho Sedmohradska ani do Lovecraftovho Nového Anglicka. Všetko potrebné máme tu pod nosom. Za toto má autor môj obdiv. Viac podobných diel a dielok. Veď naša história, ba aj rozprávky a mytológia, to všetko dýcha často mrazivosťou a trpkosťou.

Malarkey
27.02.2018

Tři povídky, tři ucelené historky o nadpozemský bytostech. A ať už to jsou duchové, čarodějnice nebo vlkodlaci, jedno se jim upřít nedá: Postavy jsou to opravdu charismatické a spolu s historickými kulisami města Jaroměři nad Nežárkou, kde se odehrávají, dodávají oněm příběhům patřičné kouzlo.

JPBelmondo
09.04.2017

Přestože mám raději romány než povídky, tyto byly pro mě příjemným překvapením. Velmi pěkné čtení.

heavy66
16.03.2016

Jarošov nad Nežárkou, včetně okolních lesů, luk a hájů, je pro mě místo zalité sluncem, plné pohody a klidu. Povídky jsou dobré (mě osobně se nejvíc líbil Batalion), ale příliš vážné, temné a naturalistické, což s pohodou a klidem Jarošova nekoresponduje. Potřebovaly by okořenit kapkou švandrlíkovského nadhledu a humoru!