EvaHonsová EvaHonsová komentáře u knih

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Výborně rozkreslena postava hlavního hrdiny a davu, kde stačí jen něco mimoděk utrousit a už se rozjíždí nenávist. Kniha se čte jedním dechem.

08.09.2023 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Vynikajícím způsobem vykreslené 3 příběhy zaměřené na manipulátory, kult osobnosti a na lidi, kteří zneužívají svou moc nad ostatními lidmi. Nejvíc mě oslovil první příběh. Druhý příběh z katolického prostředí je velmi hodnotný radami řádového kněze Ambrože. Člověka až mrazí z tíživé situace, do které je Kristýna svým milujícím mužem uvězněna. Ve třetím příběhu je hlavní hrdinka zápornou postavou a opět čtením jejího způsobu myšlení je člověku až fyzicky zle. Petra Dvořáková opět nezklamala! Doporučuji vřele.

07.09.2023 5 z 5

Zimní včely Zimní včely Norbert Scheuer

Netradičním způsobem vykreslený příběh muže s epilepsií, který prožívá konec války se svými včelami a pomáhá židům.

07.09.2023 4 z 5

Samuraj Samuraj Šúsaku Endó

Od autora jsem přečetla jedním dechem Mlčení. Těšila jsem se na Samuraje, který mě trochu zklamal. V knize se příliš často opakují ta stejná slova a myšlenky. Šúsaku Endó se snaží do knihy vpravit evangelium, což je chvályhodný záměr, ale jeví se mi trochu násilný.

29.08.2023 4 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Opět velmi přesvědčivě popsaný příběh velmi přizpůsobivé Rusky za různých režimů. Hlavní postava je neuvěřitelně povahově prokreslená, až člověka mrazí v zádech.

29.08.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Vynikajícím a velmi čtivým způsobem přiblížen život Řeků v Československu, kteří k nám přijeli jako uprchlíci v roce 1948. O tom dějepis na školách mlčí.

29.08.2023 5 z 5

Buď jako jednorožec – a ber život z té lepší stránky Buď jako jednorožec – a ber život z té lepší stránky Sarah Ford

Knížečka potěší a zlepší náladu. Vtipných 10 pravidel pro dobrý život.

05.08.2023 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Autorka má obrovský dar vtáhnout čtenáře zcela do děje. Popisuje elmi nepochopitelné jednání a chování matky k malým dvojčátkům, až se zastavuje krevní oběh v těle. Kdo tady vlastně mluví pravdu? Konec je opět překvapivý. Je to pravda nebo zase lež?

21.06.2023 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Příjemně lehce čtivá kniha o mládí a utrpení v lásce. Zamyšlení nad smrtí. Úžasný závěr, jenž je inspirován biblí. Vadí mi občasné překlepy ve slovesných tvarech.

05.06.2023 3 z 5

Kniha poukazuje na rozdíly v chování, jednání a vnímání muže a ženy. Vede k pochopení toho, co nelze změnit a jak vzájemně a láskyplně se mohou partneři respektovat.

30.05.2023 4 z 5

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

Autorka vypíchla některé běžné věci, které asociují socializmus a které jednoznačně rozkrývají, jak se nám žilo za vlády KSČ. Doporučuji k přečtení. Psáno s lehkostí Markétě vlastní.

30.05.2023 4 z 5

Havířovina Havířovina Iva Hadj Moussa

Autorka má dar vtáhnout čtenáře do děje, je schopna burcovat svým stylem psaní. Naprosto skvělý závěr, ten nás všechny vede k zamyšlení a zodpovědnosti. Kniha se mi moc líbila. Doporučuji a těším se na další.

15.05.2023 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Zase jedna ze slabších knih, které jsem přečetla. Autorka mohla obsah zredukovat na třetinu a stále by psala o tomtéž v kruhu. Snad závěr knihy - možná poselství: " Nemusíš poslouchat svou matku", když už jsi dávno dospělá, je středobodem příběhu.

15.05.2023 2 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Schopnost autorky málo slovy vystihnout cítění a myšlení dospívající dívky Báry a současně nám nechá kouknout i do hlavy matky. Velmi silný příběh, který stojí za přemýšlení a vybízí nás k vnímání lidí, kteří se v našem životě dostanou do naší blízkosti.

06.05.2023 5 z 5

Život je nádherný Život je nádherný Tereza Boučková

Autorka se nebojí vyjít na slunce se svými názory, to je velmi sympatické obzvlášť v dnešní době. Píše jasně, stručně, výstižně. Dává spoustu tipů na zajímavé autory současnosti a na divadelní představení. Kniha je autobiografická s vhledem do jejího cítění. Doporučuji.

02.05.2023 3 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Kniha je psaná čtivě, ale vzhledem k tomu, že jsem od autorky četla už vícero knih, musím dát této knize o hvězdičku méně. Lehké a nenáročné čtení.

30.04.2023 4 z 5

Balada o snech Balada o snech Markéta Prášková

Kniha je psaná s lehkostí o velmi smutném životním osudu dvou dívek v 50. letech. Velmi se mi líbí záměr pisatelky z rádoby jednoduchého příběhu vytvořit velké překvapení.

28.03.2023 5 z 5

Opona Opona Ondřej Hübl

Kniha patří mezi ty lepší, doporučuji k přečtení, ale úplný skvost to není. Pročtěte se k neuvěřitelnému závěru. Neotřele zpracované téma 50. let

22.03.2023 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Opět velmi čtivě napsaný příběh podle skutečnosti, ale Heřmánkové údolí byla za mne nejlépe napsaná kniha od autorky, kterou velice ráda čtu, neboť je schopna čtenáře vtáhnout zcela do děje. Doporučuji.

14.03.2023 4 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

3 povídky, které nenadchnou, ale ani neurazí. Za mě nejlepší 1. příběh.

08.03.2023 3 z 5