Eva03 Eva03 komentáře u knih

Coura Coura Jana Bernášková

Skvělý příběh, ve kterém se snad každá z nás najde. Jana Bernášková se po dvou knihách může s přehledem řadit mezi spisovatelky, protože jí to prostě jde a čte se velmi dobře.
Jednu hvězdu jsem odebrala za zbytečně moc vulgarit a za Šedivku, jejíž kecy mě nesmírně nudily.

12.12.2021 4 z 5

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

Tohle by měla být bible rodičů a všichni otcové by si ji měli přečíst alespoň 2x.

02.12.2021 5 z 5

Zpocená záda Zpocená záda Sára Saudková

Velké zklamání. Příběh začíná slibně, ale nikam se neposouvá, autorka se stále opakuje (což sama ve svých poznámkách uznává), často si protiřečí, občas jakoby se sama ztrácela. Děj neměl spád, konec byl narychlo spíchnutý, aby se aspoň na závěr něco dělo a příběh bylo možno uzavřít. 370 stran je zcela zbytečných, polovina by bohatě stačila.
Jednu hvězdu dávám pouze kvůli osobním sympatiím k Sáře Saudkové.

19.11.2021 1 z 5

Babky na divoko Babky na divoko Milena Holcová

Dobré téma na knihu. Četla se dobře, vadily mi jen promluvy s Cestou a filozofické tlachání dcer. Ty se ke svým matkám chovaly hrozně, mimochodem. Čekala jsem nějaký velký průšvih, problém, ale nic. Vlastně to je cestopis okořeněný přítomností matek.

31.10.2021 3 z 5

Anna z Hollywoodu Anna z Hollywoodu Alena Doláková

Tuhle knihu jsem koupila jako dárek kamarádce herečce. Ještě než jsem ji darovala, prolistovala jsem pár stránek a začala pochybovat, takže jsem dárek zrušila. Dobře jsem udělala! Začala jsem knihu sama číst, ale asi po čtvrtině se doslova nutila. Nevím, co tím chtěla autorka říct a komu je kniha vlastně určena. Skákala v čase, prostoru, osobách, víc než herecké zkušenosti popisuje ty sexuální (na každé straně...), neustále upozorňuje na svoji neodolatelnost. Mohla si psát deníček, ale vydat to knižně? Proč? Pro koho?
Je mi líto investovaných peněz do tohoto odpadu. Knihy nevyhazuji, ale co udělám s touto, fakt nevím.

19.06.2021 odpad!

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

Skvělé čtení. Realita, žádná červená knihovna. Děj měl spád, autorka se nenimrala v jednotlivých situacích. Těším se na její další knihu.

14.06.2021 5 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Naprosto skvělý a inspirující příběh. Takhle chci prožít důchod!

23.05.2021 5 z 5

Nech tu děti a zmiz Nech tu děti a zmiz Milena Holcová

Tahle kniha mě silně zasáhla. Rozvod jsem osobně zažila, spousta pasáží v knize mi byla známá, podrazy a naprostá nedůvěra ke kdysi milovanému partnerovi jsou během rozvodu opravdu normální. Tím spíš, když je ve hře majetek. Tohle by mělo sloužit jako odborná publikace pro všechny začínající advokáty a manželské poradce.
Navzdory vlastnímu očekávání jsem byla víceméně na straně bývalého manžela. Žasla jsem nad drzým až sprostým chováním autorky vůči němu a nad jejím drsným způsobem výchovy. Nechtěla bych matku, která by mi říkala "ty vole", domlouvala se mnou, že mi dá facku v momentě, kdy ji předrostu, nebo mě nechávala měsíce pod dohledem kamarádek, aby mohla se svým novým mužem cestovat.
Každopádně klobouk dolů za vzácnou upřímnost. Život Mileny Holcové mě fascinuje, ráda poslouchám rozhovory s ní, v mnoha názorech s ní souzním a těším se na čtení dalších jejích knížek.

21.04.2021 5 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Parádní kniha, moc mě bavila. Objevila jsem další skvělou autorku :-)

12.04.2021 5 z 5

Pijavice v sukni Pijavice v sukni Dana Hlavatá

Zvládla jsem přečíst 2 kapitoly z 26. Působilo to na mě jako rádobyvtipné poznámky nějaké puberťačky. Nezajímavé, krkolomný překlad do češtiny, žádný spád. Ztráta času.

12.04.2021 odpad!

Barevné podkolenky Barevné podkolenky Michal Novotný

Téma zajímavé, zpracování špatné. V příběhu jsem se úplně ztrácela, autor skáče z minulosti do současnosti, z jednoho místa na druhé, z osoby na osobu. V knize je zmiňována spousta jmen, neorientovala jsem se, musela jsem často listovat zpět a hledat souvislosti. Dočetla jsem se sebezapřením.

07.03.2021 1 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Tak jsem objevila další skvělou spisovatelku. Zuzanin dech je první kniha, kterou jsem od ní přečetla a jsem naprosto nadšená. Líbí se mi styl a neustálé napětí, jak bude příběh pokračovat, zejména u konce. Jsem ráda, že kniha nekončila osvobozením koncentráku a popsala osud hlavní hrdinky i po něm.

25.01.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Sedm příběhů života v absurdním světě, kde je vše pod kontrolou psychopatů. Velké díky autorce, tato kniha nemá v ČR obdoby.

18.01.2021 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Petra Soukupová je moje nejmilejší spisovatelka. Líbí se mi její styl, témata, skvělá orientace v současném světě dětí. Na její novou knihu tudíž vždycky nedočkavě číhám. Ani tato nebyla výjimkou. Popis rozpadu rodiny pohledem všech členů rodiny je naprosto přesný a reálný.
Knihu jsem četla s nadšením a už teď se těším na další.

10.01.2021 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Velmi poutavý příběh, skvěle se čte. Zaujal mě zejména popis, jak se syn cítí v nové rodině svého otce. Velmi trefné! Místy mi připadal nepravděpodobný věk hlavního hrdiny - že by byl tak samostatný. Taky závěr knihy byl na můj vkus trochu "přitažený za vlasy", nicméně dojem z knihy mi to nezkazilo a doporučila bych ji hlavně všem rodičům!

01.01.2021 4 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Janu Bernáškovou občas sleduji na FB, byla jsem proto zvědavá na její knihu. Upřímně, ač na mě JB působí rozumně a sympaticky, od knihy jsem si nic moc neslibovala, a proto jsem si ji jen půjčila v knihovně. Po prvních stránkách jsem chtěla knížku odložit, vadily mi psycho dialogy se "Šedivkou". Ta pak naštěstí nadlouho zmizela a příběh mě pohltil. Popis života samoživitelky a komunikace s ex byl velmi reálný, je poznat, že autorka má tohle sama odžito. Vztahy s kamarádkami, s matkou, partnery bývalými i současnými - vše velmi autentické, navíc šmrncnuté erotikou. Skvělé! Celý příběh není (naštěstí) jen pozitivní a vše neskončí happy endem.
Pro mě je tato kniha velkým překvapením od Jany Bernáškové. Tleskám a těším se na další knížku.

17.12.2020 5 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Autorku jsem neznala, na knihu jsem narazila náhodou, když jsem hledala knížky popisující život Čechů v zahraničí. Zezačátku jsem byla nadšená. Líbilo se mi hlavně, že autorka přiznává i životní prohry a neúspěchy. Postupem času jsem však měla dojem, že psaní knihy bylo spíše terapií autorky. Jakoby se potřebovala neustále utvrzovat v tom, že je všechno v jejím životě "šlehačkové". Z praktického života Norů se nedozvíme téměř nic, zato neustále čteme, že se Tereza zachumlala do deky a pila čaj s medem. Nejhorší pro mě byla pasáž o přeslazené svatbě, nejlepší o zážitcích v Africe.
Kniha byla nicméně čtivá, doporučila bych ji mladým holkám, které může Tereza v mnohém inspirovat.

05.12.2020 3 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Od této knihy jsem mnoho neočekávala a nakonec se nemohla odtrhnout. Výborná, vřele doporučuji!

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Tohle se opravdu moc povedlo. Moc mě baví jazyk a styl autorky, doufám, že bude ve psaní pokračovat.

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Tato kniha mě tak pohltila, že jsem ráno vstávala dřív než obvykle a hned se vrhala na čtení. Měla jsem obavy, že vzhledem k počtu stran se bude příběh natahovat, ale měl spád a žádná pasáž nebyla zbytečná. Prolíná se zde přítomnost se vzpomínkami na minulost, rozebírá se svědomí člověka, zda je možno páchané zlo nějak ospravedlnit. A závěr byl překvapivý!