Nech tu děti a zmiz

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Paralelní milostný vztah, manželská krize, rozvod. Autorka je novinářka a právnička, dokumentární pasáže z advokátních kanceláří a od soudu jsou prokládány živými dialogy. Otevřeně, občas z šokující blízkosti nahlíží až do nejzazších koutů ženské duše. S ironií někdy až sžíravou líčí, jak se ušlechtilá snaha po dorozumění postupně hroutí pod přílivem emocí a zdravý rozum ustupuje paragrafům. V otázkách dělení společného majetku či svěření dětí do péče jednoho z rodičů vznikají často tak absurdní situace, že nad nimi zůstává rozum stát. Mnohé ženy se v této knize poznají, mnohým mužům budou připadat dialogy velmi povědomé...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/5169/big_nech-tu-deti-a-zmiz-UIw-5169.png 4.223
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Nech tu děti a zmiz

Eva03
21.04.2021

Tahle kniha mě silně zasáhla. Rozvod jsem osobně zažila, spousta pasáží v knize mi byla známá, podrazy a naprostá nedůvěra ke kdysi milovanému partnerovi jsou během rozvodu opravdu normální. Tím spíš, když je ve hře majetek. Tohle by mělo sloužit jako odborná publikace pro všechny začínající advokáty a manželské poradce.
Navzdory vlastnímu očekávání jsem byla víceméně na straně bývalého manžela. Žasla jsem nad drzým až sprostým chováním autorky vůči němu a nad jejím drsným způsobem výchovy. Nechtěla bych matku, která by mi říkala "ty vole", domlouvala se mnou, že mi dá facku v momentě, kdy ji předrostu, nebo mě nechávala měsíce pod dohledem kamarádek, aby mohla se svým novým mužem cestovat.
Každopádně klobouk dolů za vzácnou upřímnost. Život Mileny Holcové mě fascinuje, ráda poslouchám rozhovory s ní, v mnoha názorech s ní souzním a těším se na čtení dalších jejích knížek.

palka452
12.12.2020

Poslouchala jsem jako audioknihu díky hodné knihovníci skvělé čtení


MagdaS
08.05.2016

Zatím asi poslední kniha Mileny Holcové, která mi unikala a která se už bohužel nedá koupit... Po přečtení mám smíšené pocity - doporučovala bych přečíst všem rozvodovým právníkům... Vinu na rozvodu měly určitě obě strany, domnívám se, že p. Holcová chtěla celou "věc" popsat co nejvěrněji, aby nenadržovala ani jedné straně, ale i tak jsou pro mě některé věci nepochopitelné a neuchopitelné a vůbec nechápu, jak mohou lidi rozvodové řízení vydržet a přežít bez "ztráty kytičky".