Babky na divoko

Je vám přes čtyřicet, děti se osamostatnily, manželství už vás nemůže ničím překvapit. V téhle životní etapě však dozrává nový, dosud opomíjený problém. Máte stárnoucí, nemocné, čím dál závislejší rodiče. Dvě přítelkyně středního věku se rozhodnou řešit své konfliktní vztahy s matkami, kterým je přes sedmdesát, poněkud netradičně - společným cestováním po Krétě "na divoko", bez střechy, bez průvodce, bez jistot. Den po dni, hodinu po hodině se před námi odkrývá téma rozporuplnosti mateřství, opuštěnosti stáří, různých variant sexuality, závislosti, nesmiřitelnosti i něhy. V nových situacích se palčivě připomínají děje dávno odeznělé, ale nikdy nezapomenuté. Vždyť to všichni známe. Málokdy se nám však podaří nad problém povznést. "Babky na divoko" svým nadhledem, bystrým humorem a odzbrojujícím pochopením nám k tomu mohou pomoci....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/111253/babky-na-divoko-111253.jpg 4.1105
Pro ženy, Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Šalvar

Kniha Babky na divoko

maja2712
25.09.2019

Kniha mi byla inspiraci jak k cestování samotnému tak vyzvou k cestování s mamkou, obě se nacházíme ve věku knižních postav. Zajímavý náhled na stárnutí, na generační úvahy, na téma stáří: V čem je dojemnost stáří? V té propasti mezi duši a tělem. Stárne jen tělo, duše bezmocně přihlíží.
Příjemné putování po Krétě na divoko. Věřím, ze se CESTA uskutečnila a smekám.

JancaMia
02.07.2019

o dovolené matek a dcer a o tom jak jsou všechny krásně svérázné a že nic není zadarmo ... humorné oddechové čtení na léto ..

1casper
25.06.2019

Skvělá oddechovka na dovolenou. Četlo se to samo. Až mi bylo líto, ze jejich výlet skončil.

Lofda
30.12.2018

Oddechové čtení o čtveřici svérázných žen. Já kdysi na Krétě byla a chtěla jsem si přečíst, jaké to je cestovat jinak, na divoko ;-) Je to takový rozbor vztahů mezi matkami a dcerami.. A že stařenky se snažily držet krok, i když někdy opravdu za každou cenu. Vtipné letní čtení, bavila jsem se a jsem ráda, že jsem po knize sáhla. A pro jistotu jsem ji jako bonus půjčila i mojí mamce, ať si také počte ;-)

marli58
29.10.2018

Dost šílený nápad, vzhledem ke kondici a zdravotním problémům "babek", ale právě proto se to musí přečíst do konce. Mínus jedna hvězda za protivnou vazbu knihy, musí se držet silou oběma rukama.

bábuška
29.09.2018

Čekala jsem humorný trampský cestopis po jednom z řeckých ostrovů, ale humoru jsem z toho moc nevycítila, jen bolavé a nevyřešené vztahy mezi matkami a dospělými dcerami. Chvíli jsem se cítila Marií, chvíli Drážou a bylo mi u toho docela smutno. Je to kniha k zamyšlení.

Eremites
12.07.2018

Tak trošku jiný cestopis - částečně po Krétě, částečně v lidských nitrech. Od Holcové mám raději trošku jiný typ knih, ale musím přiznat, že po počátečním lehkém despektu si mě netradiční road trip dvou žen ve středním věku a jejich stárnoucích matek podmanil.
Ano, místy to trochu drhlo někdy až lehce úpornou snahou o humor na jedné straně a lehkým morálním apelem na straně druhé, nicméně výsledek je prostě milý.
A ano, i já se (nakonec) zamyslela nad vztahem s mámou, takže úkol to zřejmě splnilo :-)

aralka
09.04.2018

Tak podle mě to není nejlepší kniha od paní Holcové, ale špatná taky rozhodně není! opět je hodně psychologická, zaměřená na vztahy, tentokrát mezi dcerami a matkami a to vše v humorném navíc cestopisném balení, kdy Cesta dostává postavy do více či méně vyhrocených situací, do kterých by se doma nedostaly a tím pádem se jejich vzájemné vztahy a city projeví pěkně naplno a vybroušeně.... líbily se mi pasáže, kde mluví imaginární postava Cesta, to byl od paní spisovatelky skvělý nápad... i když nejsem moc velký cestovatel, myslím, že se s tím nedá než souhlasit, za mě celkově suma sumárum 4 hvězdičky:-)