Babky na divoko

Babky na divoko https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111253/babky-na-divoko-111253.jpg 4 156 44

Je vám přes čtyřicet, děti se osamostatnily, manželství už vás nemůže ničím překvapit. V téhle životní etapě však dozrává nový, dosud opomíjený problém. Máte stárnoucí, nemocné, čím dál závislejší rodiče. Dvě přítelkyně středního věku se rozhodnou řešit své konfliktní vztahy s matkami, kterým je přes sedmdesát, poněkud netradičně - společným cestováním po Krétě "na divoko", bez střechy, bez průvodce, bez jistot. Den po dni, hodinu po hodině se před námi odkrývá téma rozporuplnosti mateřství, opuštěnosti stáří, různých variant sexuality, závislosti, nesmiřitelnosti i něhy. V nových situacích se palčivě připomínají děje dávno odeznělé, ale nikdy nezapomenuté. Vždyť to všichni známe. Málokdy se nám však podaří nad problém povznést. "Babky na divoko" svým nadhledem, bystrým humorem a odzbrojujícím pochopením nám k tomu mohou pomoci.... celý text

Zuzvil
26.06.2012 3 z 5

Příjemně napsaný cestopisek (malý formát a málo stran) starších dam, které cestují se svými ještě staršími maminkami. Jedná se vyloženě o oddechové, snad lze říct až letní, čtení. Knížka není jen o cestování, ale o vzájemných vztazích matek a dcer.

Verrrunka
23.12.2011 2 z 5

Příběh dvou žen ve středním věku, které se rozhodnou vzít své matky, kterým je před sedmdesát let, s sebou na Krétu. Samozřejmě cestují „na divoko“, jak již název napovídá.
Nečetlo se tak špatně, ale asi je to opět četba pro jinou generaci. Tato kniha byla nominována do 100 v anketě Kniha mého srdce. Upřímně- nemyslím si, že si to zasloužila. Znáte ten pocit, když čtete knížku, a pořád čekáte, kdy se teda něco stane… A najednou je konec a nestane se vůbec nic. Tak to je přesně tenhle případ.

panjan
07.10.2011 4 z 5

Autorka píše velmi pěkným stylem je to vtipné, čtivé a má to něco do sebe a co se týče této knihy je i velmi originální. Ale specielně v tomto případě to bylo na mně trochu ženské téma a místy jsem se ztrácel. Ke konci mi přišlo, že je to pořád dokola "babské tlachání". Samozřejmě uvozovky a ještě s rezervou, vím že za tím "babským tlacháním" se skrýval vývoj vztahu hlavních postav na základě jejich zkušeností, ale tak mi to prostě připadalo. Doufám že jsem se tímto komentářem neodsoudil k útoku méně či více emancipované zástupkyně něžného pohlaví, protože tímto způsobem to nebylo myšleno.

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Fantastická knížka pro čtyřicátnice a jejich matky. Najdete se tam!