Láska v moll

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh Sylvy, Marie a Jana přibližuje dilemata a kontroverze pozdního milostného života, důstojnosti a smrti. Staví před nás ale také závažné otázky: kdy a jak vzdáme život, kdo o tom má právo rozhodnout a kde jsou hranice naší i cizí důstojnosti. Je i příspěvkem k nyní tolik diskutované eutanázii. Ale především zobrazuje život, milostný a barevný. A je to psáno přesvědčivě, do detailů poctivě a nadto čtivě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220476/laska-v-moll-9dw-220476.jpg 4.251
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, Šalvar
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Láska v moll

Přidat komentář
viva71
17.08.2020

Velice dobře napsaná. Nikdo neví co život přinese a toho bolestného je tady víc než hezkého.

terezarath
05.09.2019

Kniha byla zajímavý literární počin, o tom není pochyb, ale nemůžu si pomoc u postavy Marie, která by s jejím povoláním a vzděláním měla být velice inteligentní žena, ale většinu knihy se chová tak naivně a působí tak hloupacatě? Jinak mě ale kniha velmi mile překvapila a bylo to zajímavé počtení.


babiočka
06.07.2019

Pravdivý, mírně depresivní příběh o lidském životě. Znamenitý vypravěčský styl autorky zaručuje nevšední čtenářský zážitek.

Naďulka
20.02.2019

Rychlé čtení s předpovídatelným koncem, který nepřekvapil.Možná to chtělo víc rozvinout konec příběhu - jak to bylo dál??

Tiffany
16.02.2019

Nemáme 6 hvězdiček ?? Dlouho jsem nečetla tak silný příběh.Vážně to byl koncert. Koncert pro lidi, co mají něco odžito. Je to komorní záležitost bez košatého děje, přesto nabitý myšlenkami a pocity z pohledu tří lidí a z několika úhlů. Tuhle v celku útlou knížku asi za život párkrát otevřu a vždycky něco nového objevím a s něčím se ztotožním. Ani na chvilku člověka nenudí a nutí k zamyšlení.

intelektuálka
05.12.2018

Další čtenářský zážitek - komorní drama o životě a smrti...

Tři postavy - egoistický cynik Jan, žijící v osamění :

"Těšil se na moudrý odstup a našel prázdnotu lehce temperovanou úzkostí..."

A v kontaktu s ním dvě ženy - obětavá Marie a sebevědomá Sylva...

Autorka mezi nimi rozehraje kolotoč mezilidských vztahů, který uzavírá diskutabilní otázkou - dobrovolný odchod ze života...

"Pochopila, že smutek je v definici světa důležité slovo.Komu byl v životě odepřen, nemůže nikdy pochopit události do hloubky..."

Napsáno pěkně a pravdivě ....doporučím.

Mufa
15.03.2018

Už jsem zapomněla, že jsem kdysi Holcovou četla velice ráda. Tenhle titul jsem neznala a bylo to jako všechno ostatní úžasný. Ze života a dost se mě téma dotýkalo. Určitě si přečtu i zbývající knihy od ní, které ještě neznám

aralka
03.03.2018

Výborný, prostě výborný! Chvílemi se mne zmocňoval silný pocit "de ja vu", hodně blízké téma to pro mě bylo. Vím, že na tuto knihu nikdy nezapomenu.. suverénně literárně uchopený a lidsky podaný vztahový trojúhelník a krásně popsaný koktejl citů, kterému se říká láska bez jakéhokoliv sentimentu a s nadhledem. Parádní! To se musí jedině odžít,jinak to není možné takto výstižně napsat.

1