Orinokem k přechodu

Jsou čtyři a do Venezuely je přivedly profesní zájmy. Každá s sebou vleče své životní postoje, svůj humor, skepsi, ideály. Konfrontují. Občas příliš emotivně, občas trošku nefér, za všech okolností však žensky. Situace, střídané tempem jihoafrických rytmů a tropické kulisy, jim k tomu poskytují dost příležitostí. Kniha přináší chápavě ironickou výpověď o stavu ženské duše ve věku, kterému se říká „trapný”. Má šanci se zabydlet na každém nočním stolku: mužům nabízí nové světy a ženám, - ženám balzám. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/5171/orinokem-k-prechodu-5171.jpg 4.282

Kniha Orinokem k přechodu

Vilma232

Čtyři rozdílné ženy na cestách po Venezuele. Jsou "v tom podivném věku, kdy si ještě pamatují začátek, ale už dohlédnou na konec." Mají svoje kariéry, životní zkušenosti a důvody, proč se na cestu vydaly. Jsou překvapivě silné. "Jejich mládí už dávno couvlo do bezpečné vzdálenosti, na druhé straně - tyhle obličeje mají přesně tolik vrásek, aby nevypadaly prázdně, a přitom zůstávaly ženské".

Danafantom
11.12.2021

Mně se na knížce líbí, že situace ukazuje z pohledu všech aktérů. Nikoho neodsuzuje.
Ženy byly čtyři, každá dost jiná, vyhraněné charaktery. Ani s jednou bych se neztotožnila, ale v každé jsem našla kousek sebe. A to je na tom pro mě tak zajímavé. Ta konfrontace odlišností.

regulax
24.05.2021

MH je skvělá čtivá spisovatelka a já "jsem ve věku, kdy si ještě pamatuji začátek a zároveň už dohlédnu na konec", přesto mi tato kniha připadala jako parodie na seriál Sex ve městě a někdy to přehnaně drhlo.

soukroma
04.01.2021

Zastaralé, pitomoučké, slepičí. Jak mne jen mohlo napadnout, že je tohle cestopis?!

JaLenka
29.12.2019

Několikrát jsem knihu chtěla odložit, ale nakonec si mě vždy něčím udržela a pustila jsem se i do volného pokračování, které mi knihovnice nabalila společně s první knihou. Možná se časem vrátím i k dalším knihám autorky..

JIVaJaH
16.12.2019

Milena Holcová nezklame! Nemám pochyb, že se brzy vydám v jiné její knize zase s radostí do světa.

Doubravka1975
08.08.2019

Dárek od kamarádky k narozeninám. Jsem ve stejném věku jako všechny čtyři hrdinky a jsme na tom stejně. Doma, v práci, odrostlé děti, láska, manželství....tak mi příběh moc nesedl, ale špatné to nebylo, spíš průměr

knihovniceS
22.08.2018

Výborná kniha, moc se mi líbila